Kiedy powtórzyć wymaz bakteriologiczny...

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ulastrz

Kiedy powtórzyć wymaz bakteriologiczny...

Post autor: ulastrz »

Dzień dobry.
Robiac wymaz z pochwy nieststy wyszedł mi gronkowiec na którego ja i mój mąż dostaliśmy antybiotyk: Azitrox 500 (ja dawka 2 tabletki jednorazowo) oraz ja Laktovaginal (na 10 dni), z uwagą lekarza że po kuracji mam powtórzyć badania czy leczenie odniosło skutek. Moje pytanie jest następujące czy badanie moge zrobić 2 dni po skończeniu Laktovaginalu? czyli 9 dni po antybiotyku? Czy trzeba jakis dłuższy czas odczekac?

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Post autor: Jan Domitrz »

Badania nalezy wykonac 10 dni po antybiotyku Z powazaniem JD

Awatar użytkownika
the_rose

Re: Kiedy powtórzyć wymaz bakteriologiczny...

Post autor: the_rose »

Mam pytanie odnośnie kuracji antybiotykiem. Mój lekarz zalecił mi antybiotyk do pochwowo (składnik tej globulki to min.amoksycylina, nystatyna...) przez 10 dni i potem 10 dni lactovaginal. Mam pytanie, czy odrazu po zaprzestaniu brania lactovaginalu mogę zrobić posiew kontrolny? Czy powinnam odczekać jakiś czas?
Serdecznie dziękuje za odpowiedź
Moj synek:) Ignacy Jan ur. 27.03.2012:)
3350g i 60cm
KOCHAM CIE SYNKU:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”