Ból po insemnacji

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tyldzia

Ból po insemnacji

Post autor: tyldzia »

Witam:)
26.02 miałam robioną inseminacje po stymulacji Clostybegytem. Około 3-4 godzin po inseminacji miałam bardzo silne bóle w podbrzuszu, kolkę i bardzo sile gazy. Bóle czasem trochę zelżały ale były dość silne. po 2 dniach sytuacja sie poprawiła jednak przez cały tydzień miałąm jakby "szmerający" bóll w podbrzuszu. Dodatkowo miałam ból szyjki macicy...co mnie bardzo dziwi bo po badaniu hsg kótre jest jednak bardziej inwazyjne taka sytuacja nie miała miejsca. Czy są powody do niepokoju?
Dziękuję i pozdrawiam

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Post autor: Jan Domitrz »

Raczej nie ból jest najczesciej powodowany zanieczyszeniem porcji plemników podawanych do macicy osoczem nasienia ktore zawiera prsotoglandyny działajace naskurczowo taka syatucja czasami ma miejsce Z powazaniem JD

Awatar użytkownika
tyldzia

Post autor: tyldzia »

Bardzo dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas :) Tyldzia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”