OAO w Kaliszu

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
Bywalczyni
Posty: 859
Rejestracja: 04 sty 2005 01:00

OAO w Kaliszu

Post autor: Bywalczyni »

:D Witajcie rodzice adopcyjni z Kalisza. Oddałam papiery do OAO w Kaliszu ze względu najbliżej miejsca zamieszkania. Po 4 latach leczenia zdecydowalismy się na adopcję. Jesteśmy szczęśliwi od dnia kiedy oddaliśmy papiery o adopcję dziecka. Trochę nas przeżają te 3 lata które podobno się czeka tak nam powiedziałą pani derektor. Chciałam się dowiedzieć, jeśli ktoś adoptował dziecko w Kaliszu jak długo czekał na dziecko. Jeśli możecie cos powiedzieć o OAO w Kaliszu,albo podpowiedziec to czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
kucolka
Posty: 50
Rejestracja: 19 kwie 2005 00:00

Post autor: kucolka »

Hej nie wiem czy mogę wypowiadać sie o OA w Kaliszu, bo choć jestem rodowitą Kaliszanką, córeczkę (3m-c obecnie ma 3,5 roku) adoptowałam dzięki KOA w Opolu, ale w ubiegłym roku trafilismy z mężem do MOPS w Kaliszu gdzie są super fajne dziewczyny, dzieki nim przeszliśmy kurs PRIDE dla rodzin zastępczych i po trzech miesiącach (8m-c od zgłoszenia w MOPS) od nich dostaliśmy informacje i przyjęliśmy jako rodzina zastępcza 3 letniego chłopczyka z DD w Wielkopolsce, z regulowaną sytacją prawną, którego zamierzamy adoptować, tempo trzeba przyznać super! znajomi którzy od 3 lat czekają na dziecko w OA w Kaliszu byli w szoku! nie wiem dlaczego Kalisz jest na szarym końcu i czas oczekiwania jest tak nieludzko długi, osobiście polecałabym skończyć kurs, uzyskać kwalifikację i szukać nawet na własną rękę, a na pewno w kilku ośrodkach jednoczesnie w Polsce, polecano mi OA w Szczecinie, dla mnie 3lata to stanowczo zbyt długo! na córeczke też czekaliśmy pół roku!!!
Awatar użytkownika
Bywalczyni
Posty: 859
Rejestracja: 04 sty 2005 01:00

Kalisz

Post autor: Bywalczyni »

Właśnie mnie przeraża te długie czekanie na maluszka po kwalifikacji. Niby wszystko szybko idzie ale można dlugo czekać za dzieckiem. Ale teraz idzie szybciutko i mam nadzieje że już w krótce poznam moje dziecko. Teraz wszystko wszybko się toczy!!
Awatar użytkownika
kucolka
Posty: 50
Rejestracja: 19 kwie 2005 00:00

Post autor: kucolka »

Hej dziewczyny co tu tak cicho?Bywalczyni jestem ciekawa jak tam procedura, znajomi czekają już ponad 3lata na dziecko, może dlatego że nie na maluszka ale i tak mnie to szokuje, może u Was przebiegnie to sprawniej i przywróci mi wiarę w Kaliski OA
Awatar użytkownika
Bywalczyni
Posty: 859
Rejestracja: 04 sty 2005 01:00

Hej

Post autor: Bywalczyni »

Witaj 28 września dostaliśmy kwalifikacje tego roku i czekamy :D
Awatar użytkownika
Bywalczyni
Posty: 859
Rejestracja: 04 sty 2005 01:00

Post autor: Bywalczyni »

Bez zmian
Awatar użytkownika
kala
Posty: 2262
Rejestracja: 15 kwie 2003 00:00

Post autor: kala »

Bywalczyni przeczytaalm o tych 3 latach 8O Cholender coś strasznego ja przy 2 fiksowałam na maksa. Mam nadzieję że jednak wy nie będziecie tak długo czekać. Trzymam za was :bigok:
Marzenia się spełniają: Wojtek (2002) i Inga (2004)
Awatar użytkownika
kucolka
Posty: 50
Rejestracja: 19 kwie 2005 00:00

Post autor: kucolka »

Hej Bywalczyni, a co mówią w OA? mój kolega (ten co czeka już stanowczo zbyt długo) co dwa tygodnie osobiście przypomina się pani Dyrektor mówiąc, że doprowadzi do momentu kiedy na stałe wpisze sie w wystrój ośrodka :P szkoda że ten nasz kalisz współpracuje tylko z jednym szpitalem to chyba wpływa na czas czekania.
Awatar użytkownika
Bywalczyni
Posty: 859
Rejestracja: 04 sty 2005 01:00

Post autor: Bywalczyni »

Właśnie dla tego że współpracują z jednym szpitalem tak długo się czeka. Ale ja mam taką nadzieje, że u nas to zadługo nie potrwa :wink:
Awatar użytkownika
Bywalczyni
Posty: 859
Rejestracja: 04 sty 2005 01:00

Post autor: Bywalczyni »

A co do telefonowania do OAO ja na razie nie dzwonie ponieważ dostaliśmy kwalifikacje 28 września :) wiec pomyślałaby, czy nie za wcześnie dzwonie :az:. Ale możesz powiedzieć koledze, że już niedługo będe do pań z OAO :telefon:, że śię zlitują nad nami i może będą lepiej działać :hihi:
Awatar użytkownika
kucolka
Posty: 50
Rejestracja: 19 kwie 2005 00:00

Post autor: kucolka »

Dobra powiem, może będziecie razem okupować osrodek, ale w listopadzie to Ty dzwoń, im szybciej zaczniesz im dziurę w brzuchu robić tym może szybciej będą chcieli mieć was z głowy :P , my w Opolu w listopadzie skończyliśmy kurs (2001rok) a w styczniu zadzwonił telefon, gdzie te czasy?
Awatar użytkownika
kucolka
Posty: 50
Rejestracja: 19 kwie 2005 00:00

Post autor: kucolka »

w styczni 2002r :P
pindorek
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2011 14:46

ośrodek w kaliszu

Post autor: pindorek »

Witam wszystkie kobiety czekające na adopcję w Kaliszu. Jak długo już czekacie, na jakie dzieci, jak często kontaktujecie się z ośrodkiem? Pozdrawiam serdecznie czekające, również czekająca.
pindorek
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2011 14:46

TPD Kalisz

Post autor: pindorek »

Witajcie dziewczyny, czy ktoś czeka w Kaliszu na dzieci. My czekamy i czekamy i nie możemy się doczekać. Jak to jest u Was?
Awatar użytkownika
atka74
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2008 00:00

Re: OAO w Kaliszu

Post autor: atka74 »

witam, my czekaliśmy z mężem od momentu kwalifikacji do tego magicznego telefonu
2 lata i 7 miesięcy. Od początku panie mówiły ,że trzeba czekać 3 lata. Czekaliśmy na maluszka do roku i chociaż nie jesteśmy już najmłodsi to zabraliśmy do domu 9-dniową najcudowniejszą kruszynkę. Do dziś nie mogę uwierzyć w nasze szczęście, a od tamtego momentu minęło już przeszło 13 miesięcy. Przypominaliśmy się w ośrodku średnio co 2 miesiące . Życzę wszystkim dużo cierpliwości , bo doskonale pamiętam jak trudno przetrwać ten czas oczekiwania i ile razy wątpiłam w to ,że kiedyś zadzwoni do nas ten telefon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”