KLINIKA INVIMED W WARSZAWIE (cz.II)

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

Awatar użytkownika
Agutek
Posty: 2424
Rejestracja: 10 cze 2004 00:00

Post autor: Agutek »

Malaste - Joa ma rację - Tatiana jest dobra na wszystko co dotyczy naszych problemów - myślę, że możesz jej zaufać... Trzymaj się ciepło:cmok:
<a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-23566.png">mój suwaczek</a>
Awatar użytkownika
yr_monika
Posty: 77
Rejestracja: 06 lip 2005 00:00

no wlasnie gdzie sie leczyc

Post autor: yr_monika »

Czesc Kobietki ciezaroweczki i te czekajace... Gratulacje - przyszle mamusie. Ja naleze do tych czekajacych... Mam dylemat co nie miara. Bylam w Novum. Fajnie na poczatku, potem to porazka, skakanie od lekarza do lekarza, antybiotyk, po ktorym cholpina mi zaslabl, zlekcewazona krew i bialko w moczu, sugerowanie jak przedszkolakowi ,zaaplikowania tampaxa do natepnego badania ogolnego moczu... Nie tego sie spodziewalam po profesjonalnej klinice. Szukam wyjscia. Czekam teraz na korespondencje zawierajaca wszystkie info o badaniach jakie robilam i ewentualnej diagnozie, bo chyba nawet do tego nie doszlo. Widze ze InviMed goruje tutaj. Po przygodach z Novum mam wrazenie ze klinika to firma gdzie zarabia sie pieniadze a nie pomaga sie ludziom...
Po przeczytaniu Waszych postow troche pozywnej energii na mnie splynelo i zawitam do InviMedu. Mam nadzieje ze moj maz tez pozytywnie na to popatrzy. Pozdrawiam
fana
Posty: 6226
Rejestracja: 16 kwie 2004 00:00

Post autor: fana »

yr-monika..fajnie że jezteś z invimedzie..
ja też taką decyzje podjęłam..i ciesze się z tego..
nie mam szczególnych zastrzeżen do novym ale nie luibie klink gdzie ludzi traktuje sie jak przedmioty, bezosobowo i masowo...nie lubie chamstwa i lekceważenia..sa napewno fachowcami ale to fabryka i zdecydowanie wolę atmosfere invimedu :D
7 stymulacji.9 transferów.- nie udało się. Decyzja o zakończeniu leczenia. ALE ZA TO JESTEM BABCIĄ Aleksandra od 18 05 2014 :)
Awatar użytkownika
aneet
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2003 00:00

Post autor: aneet »

Witajcie,
Mam zamiar we wrześniu zapisać sie na pierwsza wizytę do Invimedu. Wiem,że będę kierowana na inseminację
Proszę napiszcie mi czy w Invimedzie robia podwójne w jednym cyklu i czy płaci się za podwójnie. Ile kosztuje test na wrogość śluzu. Szkoda, że cennik na stronie Invimedu nie działa:(.
Z tego co się zdążyłam zorientować dr Rokicki jest najlepszy. Czy długo tezeba zcekać do jiego na pierwsza wizytę, czy są problemy z miejcami na monitoring. I ostatnie pytanie: Któraś z was napisała, że monitoring kosztuje 300 zł, czy jest to cena bez wzgledu na ilosć wizyt?. Sorki, ze tyle tych pytan, ale chcę wybrać klinike na którą będzie mnie stać, a nie zacząć i przerwać. Gorąco Was Pozdrawiam i zycze wszystkim i sobie również:) ciąży jewszcze w tym roku (ja już myśle o swiętach)
Awatar użytkownika
naka1
Posty: 265
Rejestracja: 28 kwie 2005 00:00

Post autor: naka1 »

aneet. nie jest tak źle, pzrede wszytskim w Invimedzie przed iui nie tzrba wykonywac tylko skomplikowanych badań typu kiła czy szczepienia przeci żółtaczce chyba, zeby były wyraźnie podejrzenia.
poza tym wszystko zależne jest od tego czym będziesz stymulowana i czy będziesz. jeśli gonadotrpinami to licz sie z faktem, ze kazą ci zrobić HSG. jeślimąż nie mial badań nasienia to pewnie każą je wykonac - 100 zł, badanie krwi na przeciwciała przeciwplemnikowe - 100 zł od osoby, test na wrogość śluzu to pwoeim szcerze, ze nie wiem bo nie mialam robonego wzorrowaliśmy się na przeciwciałach przeciwplemnikowych. i to tyle ile mi zrobiono przed IUI.
IUI kosztuje 800 zł, wizyta - 100 zł za monitorowanie - usg przed IUI nie płaciłam. w razi jakiś powazniejszych leków typu gonadotropiny mają je u siebie po bardzo niskich cenach, czego nie uswaidczysz w innej klinice w wawie.
Od dr Rokickiem słyszałam wiele dobrych rzeczy. ja chodzę do dr Dworniaka i też jtsem bardzo zadowolona swietny lekarz. :) pozdr.
Awatar użytkownika
fioo
Posty: 1251
Rejestracja: 03 maja 2005 00:00

Post autor: fioo »

aneet invimed nie jest tańszą kliniką, ja przechodziłam iui w invi i w novum, teraz robie ivf w invi i z naką 1 wyliczyłyśmy że ceny są dokładnie te same, iui w invi jest droższa ale za to monitoring jest już w cenie, a badanie też w podobnych cenach. Tyle że atmosfera w invi milsza.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
fioo
Posty: 1251
Rejestracja: 03 maja 2005 00:00

Post autor: fioo »

jeszcze jedno, w invimedzie wszystko trwa o połowe krócej niż w novum, wymagają mniej badań i od razu biorą się do rzeczy :lol:
Awatar użytkownika
malste
Posty: 562
Rejestracja: 04 lip 2004 00:00

Post autor: malste »

Moim zdaniem w Inwimedzie bardziej przykładają się do IUI. Zabieg jest monitorowany za pomocą usg i nasienie podają głebiej do szyjki macicy. W novum zabieg ten polega wyłącznie na wstrzyknięciu nasienia.
Awatar użytkownika
fioo
Posty: 1251
Rejestracja: 03 maja 2005 00:00

Post autor: fioo »

malste, racja, novum jest nastawione wyłącznie na in vitro, iui nie jest ich specjalnoscią, mimo że zabieg prosty, rzeczywiście ich strzykawki do iui nie wiele różnią się od zwykłej stzrykawki, też byłam zdziwiona że nasienie jest tak płytko podawane.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
aneet
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2003 00:00

Post autor: aneet »

Dziewczyny, bardzo Wam dziekuję, ale prosze o więcej:)
Czy IUI w takim razie jet bolesna, bo w Novum w ogóle nie czułam zabiegu, no ale skoro jest płytko podawana to może dlatego.
Fioo, czy mogłabyś mi powiedziec jak przeszłas do INVimedu to zabrałaś kartę z Novum, czy dali Ci ksero tej karty i czy to coś kosztowało i nie było z tym problemów? Sorki dziewczyny za te pytania, ale zmiana kliniki to poważna sprawa,hja się trochę przyzwyczaiłam do Novum, ale faktycznie przedłużają strasznie procedury do IUI.
Awatar użytkownika
malste
Posty: 562
Rejestracja: 04 lip 2004 00:00

Post autor: malste »

Odczuwa się lekki dyskonfort, ale nie ból. W novum na Twoje życzenie wydadzą Ci bezpłatnie epikryzę
Awatar użytkownika
fioo
Posty: 1251
Rejestracja: 03 maja 2005 00:00

Post autor: fioo »

Dokładnie tak, to nic nie kosztuje, a w invi przychodzisz i jeśli chcesz i zaczynasz właśnie cykl to w tym samym możesz mieć iui, a co do przedłużania procedury w novum to czym dłuższa tym więcej kasy musisz w klinice zostawić, za coś musieli wybudować ten moloch :lol:
Awatar użytkownika
Isador
Posty: 125
Rejestracja: 09 lis 2004 01:00

Post autor: Isador »

Dziewczyny, jeśli mogę, to dorzucę swoją opinię nt. Invimedu.

Poszliśmy tam z mężem jesienią ubiegłego roku, wybraliśmy Invimed kierując się właśnie opiniami z tego forum i wygrał konkurencję z Novum wg naszej oceny (nota bene ja miałam kiedyś kontakty z Novum parę lat temu, nie było to leczenie niepłodności, ale tamtejsza obsługa wówczas wg mnie pozostawiała wiele do życzenia).

Po półtora miesiąca miałam już transfer po ivf, 2 zarodki, ale został jeden i za parę dni mam termin porodu !!!!
Ja akurat umówiłam się do dr Rokickiego (też kierując się opiniami jego pacjentek z forum) i jestem zadowolona ze swojej decyzji. On jako człowiek nie jest może osobą tzw. "medialną" - dość małomówny, jak niewyspany, to sprawia wrażenie, że jest nie w humorze. Ale to nie jest najważniejsze. On tak naprawde jest bardzo miły, spokojny, a przede wszystkim konkretny, wie, co robi i tego się trzyma. Jest szczery, nie owija w bawełnę.
Ale zawsze odpowie na zadane pytanie, trzeba go trochę pociągnąć za język. A jak ktoś woli bardziej rozmownego lekarza, to niech idzie do dr Niemoczyńskiego. reszty nie znam, ale słyszałam, że pacjenci też są z nich zadowoleni. Wszystko jest też kwestią, czy komuś się udało, czy nie, za którym razem itd. Na tej podstawie kształtowanych jest wiele opinii, choć nie tylko.

W Invimedzie w ogóle od razu przystępują do działania, akceptują badania wykonane w innych klinikach, czy przychodniach, nie wymagają badań dodatkowych, jeśli wg dra akurat dana para ich nie potrzebuje i nie wymagają ich zbyt wiele, np. ja nie miałam badanej morfologii co miesiąc, a co 2 (trochę mnie to niepokoiło, ale ostatecznie okazywało się, że rzeczywiście nie ma takiej potrzeby). Im można po prostu zaufać.

A co do Waszych obaw o bolesność zabiegów: punkcja robiona jest w znieczuleniu, więc nie boli nic, a transferu nawet nie poczułam, ale jak pisała naka1 - to indywidualna kwestia organizmu kobiety, jednak jestem pewna, że to może być co najwyżej lekki dyskomfort, ale nie ból !!!

Teraz wizyta w Invimedzie kosztuje 150 zł, jeśli jest taka potrzeba, to lekarze umawiają się też w weekeny, a nawet święta , przez co nie tracimy cyklów !

mam nadzieję, że moje informacje pomogą Wam jakoś w podjęciu decyzji. Trzymam kciuki za wszystkie starające się. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
aneet
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2003 00:00

Post autor: aneet »

No to jeszce jedno pytanko, czy oni robia podwójne inseminacje w jednym cyklu i czy to sie płaci 2x800zł?
Isador, ale się wkurzyłam 150 zł za wizytę? Oni chyba oszaleli. Kurde i co ja mam zrobić?
Awatar użytkownika
fioo
Posty: 1251
Rejestracja: 03 maja 2005 00:00

Post autor: fioo »

annet 150 z tego co wiem , płacisz tylko przy pierwszej, a nawet jeśli nie to w cenie iui czyli 800pln masz już wliczone wizyty (jeśli się na nią zdecydujesz i pod jej kątem się stymulujesz i spotykasz) a jeśli chodzi o podwójne iui to za poprawke płaci się coś koło 200 pln, Naka 1 dokładnie ci powie, a najlepiej zadzwon do recepcji, dziewczyny ci wszystko powiedzą :lol: Poza tym w invimedzie wystawiają faktury na przelew, więc nie musisz od razu płacić (w novum z tego co wiem nie ma takiej opcji)

Isador i reszta zastanawiających się nad invimedem dziewczyn, to bardzo ważne że invi jak trzeba to pracuje też w niedziele, w novum owy zawsze wypadała mi w niedziele i iui w sobote była za wczesnie w poniedziałek za późno, robiliśmy poprawiki ale za poprawke kolejne 700 trzeba było zapłacić, poza tym macie komfort i nie boicie się że owu wypadnie akurat w niedziele, ja zawsze cały miesiąc byłam tym przerażona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”