wyniki prolaktyny

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
siwa25
Posty: 142
Rejestracja: 13 maja 2004 00:00

wyniki prolaktyny

Post autor: siwa25 »

Dzień dobry!
Mój wynik prolaktyny wynosi 43,8 ng/ml a po obciążeniu 262 ng/ml lekarz przepsał mi 1 X dziennie ergolaktynę na noc. Do ilu należało by ją zbić aby zajść w ciążę. Jaka jest różnica między ergolaktyną a bromergonem.?
Poprzednio 5 m-cy temu wynosił ponad 30 nie brałam żadnych leków a jednak udało mi się zajść w ciąże jednak ją poroniłam. Czy za wysoka prolaktyna mogła być powodem poronienia ???
Dziękuję za odpowiedź.

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17271
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Nikt nie wie jaka wtedy była prolaktyna ale poronień to ona nie powoduje. Norma to do 25. A leki te działaja podobnie
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”