Szczepienie p/grypie a ciąża

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgonia
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2002 00:00

Szczepienie p/grypie a ciąża

Post autor: Małgonia »

Dzień Dobry Panie Doktorze
Mam pytanie związane ze szczepieniem p/grypie. Okres miałam 11 września, owulacja była w 19 dc a w 20 dc zaszczepiłam sie p/grypie. Dzisiaj okazało się że jestem w ciąży (38 dc) Moje pytanie czy to może zaszkodzić dziecku? Niewiedziałam wtedy że jestem w ciąży,i bardzo mnie to męczy. Proszę o odpowiedź jakir mogą bycskutki tego szczepienia.
Dziękuję

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17271
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Pani Małgosiu,
Szczepionbka zawiera szczepy bakterii, które posiadają garnitur antygenowy ale nie są chorobotwórcze. Dlatego spokojnie żadnego wpływu na ciążę. Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”