3 tydz ciąży - krew-proszę o pomoc!

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sysiM

3 tydz ciąży - krew-proszę o pomoc!

Post autor: sysiM »

Panie Doktorze!

Dziś znowu przy oddawaniu moczu puściła mi się krew. Na papierze najpierw czerwona, poźniej brązowa. Brzuch-mam takie uczucie jak przy okresie. Tak było też wczoraj.
Dodam że jestem w 3 tyg ciąży. Poprzednią poroniłam. Było podobnie tylko trochę później ok 8 dnia od spóźnionej miesiączki puściła mi się krew. Zaczęłam brać duphaston i ustało. Ale z równy tydz. dostałam takiego krwotoku i wszystko poszło.
Jedyna różnica to kiedyś przed miesiączką nie miałam żadnych plamień, natomiast od zabiegu już rok czasu miałam ok 5-7 dni brunatne plamienia, które zanikały jak przychodziła miesiączka.
Czy w związku tym:
1. W 3 tyg ciąży naprawdę nic nie można zrobić tylko trzeba czekać?
2. Czy są jakieś szanse że tym razem skończy się inaczej i utrzymam tą ciąże?
3. Następstwem czego Pana zdaniem mogą być te krwawienia-plamienia?

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Re: 3 tydz ciąży - krew-proszę o pomoc!

Post autor: Jan Domitrz »

sysiM pisze:Panie Doktorze!

Dziś znowu przy oddawaniu moczu puściła mi się krew. Na papierze najpierw czerwona, poźniej brązowa. Brzuch-mam takie uczucie jak przy okresie. Tak było też wczoraj.
Dodam że jestem w 3 tyg ciąży. Poprzednią poroniłam. Było podobnie tylko trochę później ok 8 dnia od spóźnionej miesiączki puściła mi się krew. Zaczęłam brać duphaston i ustało. Ale z równy tydz. dostałam takiego krwotoku i wszystko poszło.
Jedyna różnica to kiedyś przed miesiączką nie miałam żadnych plamień, natomiast od zabiegu już rok czasu miałam ok 5-7 dni brunatne plamienia, które zanikały jak przychodziła miesiączka.
Czy w związku tym:
1. W 3 tyg ciąży naprawdę nic nie można zrobić tylko trzeba czekać?
2. Czy są jakieś szanse że tym razem skończy się inaczej i utrzymam tą ciąże?
3. Następstwem czego Pana zdaniem mogą być te krwawienia-plamienia?
Tak jest szansa na to że ciąża moze sie dalej rzowijac prawidłwow utaj warto moze stsowac leki rozkurczowe, spoczynkowy tryb życia i ... czeakć mozna tez rzowazyc supelmentację gestagenami Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”