Zabieg embolizacji powrózka, a powrót na siłownię

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

ODPOWIEDZ
Korsarz
Posty: 15
Rejestracja: 01 sie 2018 11:29

Zabieg embolizacji powrózka, a powrót na siłownię

Post autor: Korsarz »

Dzień dobry,
4 lata temu miałem zabieg embolizacji żylaków powrózka nasiennego lewej strony. Zabieg zakończony sukcesem, wyniki nasienia się znacznie poprawiły itd. Od tego czasu nie byłem na siłowni, a bardzo chciałbym wrócić ale przez sprzeczne informacje w internecie/książkach trochę się waham. Jedni mówią, że ćwiczenia na siłowni na dużych ciężarach mogą spowodować żylaki, pogłębić jego stopień lub się do nich przyczynić, natomiast osobom po zabiegu usunięcia żylaków spowodować NAWROTY żylaków. Mój lekarz prowadzący z kolei stwierdził, że do sportu oczywiście mogę powrócić ale siłownie by odradzał... Inne informacje mówią z kolei, że miesiąc po zabiegu już można uprawiać sporty, jakie się chce.. Jak, to w końcu jest? Bo jeśli, to w najmniejszym stopniu mogłoby zaszkodzić, to oczywiście siłownię odpuszczę.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Serdecznie pozdrawiam.
Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 7191
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Zabieg embolizacji powrózka, a powrót na siłownię

Post autor: Jan Wolski »

Pytanie - co powiedział wykonujący zabieg ?

Generalnie, 3 miesiące przerwy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”