Adopcja w BIAŁYMSTOKU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

Adopcja w BIAŁYMSTOKU

Post autor: kasiakarol »

Witam! Czy jest ktoś kto zdecydował się na adopcję w OAO w Białymstoku?Wkrótce mamy pierwsze spotkanie, może ktoś powie co nas czeka? Oceny ośrodka są bardzo zdawkowe, może są szczęśliwcy którzy mają całą procedurę za sobą? A może wspólnie utworzymy nowy wątek, "tych co czekają w Białymstoku?". :D
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

adopcja w białymstoku

Post autor: kasiakarol »

Witam ponownie! My już po pierwszej rozmowie, jesteśmy na etapie gromadzenia dokumentów, a z Białegostoku nikt się nie odzywa!
Dziękuję Żabce z którą utrzymuję stały kontakt dzięki Bocianowi!
Bocianowiczki z Białegostoku - odezwijcie się!
Awatar użytkownika
asia35
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2006 00:00

Post autor: asia35 »

Kasiukarolu !
jak tam adopcyjna droga w białostockim ośrodku ?
ja też się tam wybieram ale to za jakiś czas dopiero
jak ważna jest tam długość stażu małżeńskiego ??
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

adopcja w białymstoku

Post autor: kasiakarol »

Asiu!My jesteśmy 8 lat po ślubie i pani psycholog powiedziała,że to bardzo dobrze bo mamy wymagany staż.Ale jaki jest ten wymagany staż to nawet nie pytaliśmy. My jesteśmy na etapie zbierania dokumentów, pojutrze (środa) zanosimy je do ośrodka, może dowiemy się czegoś więcej. A Wy macie krótki staż? Byliście już na pierwszej wizycie?
Awatar użytkownika
iowa2
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2005 01:00

godziny pracy Ośrodka

Post autor: iowa2 »

Mam ogromną prośbę o szybką odpowiedź: W jakich godzinach otwarty jest ośrodek? Czy umawialiście się na wizytę telefonicznie?
Awatar użytkownika
zabka1
Posty: 179
Rejestracja: 29 lip 2004 00:00

Post autor: zabka1 »

Cześć iowa2, ośrodek jest czynny od 8:00. Na wizytę trzeba umówić się telefonicznie.Telefon do ośrodka 085 7426838, poproś z pokojem pedagogów.
Asiu35 my nie mieliśmy 5-letniego stażu małżeńskiego w momencie składania dokumentów, brakowało nam około 4 m-c.
Awatar użytkownika
asia35
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2006 00:00

Post autor: asia35 »

my dopiero w tym miesiący bierzemy ślub :(
ale dzwoniłam do ośrodka i pan dał mi nadzieję, że z rocznym stażem już się można u nich pokazać, może nie odrazu zakwalifikują na kurs, ale nie powiedział mi "do zobaczenia za 3 czy 5 lat" bo tak podobno mówią w innych ośrodkach

ale że czas szybko leci...
piszcie dziewczyny jak wam się wiedzie na adopcyjnej drodze w Białysmtoku, ja was będę regularnie podczytywać
:kiss:
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

adopcja w białymstoku

Post autor: kasiakarol »

Asiu, to super, że bierzecie ślub! :D Teraz pewnie jesteś zajęta przygotowaniami?A my jutro idziemy do ośrodka z dokumentami, już się nie mogę doczekać, zacznie się nasza adopcyjna ciąża!
Iowa daj znać jak wizyta!
Awatar użytkownika
iowa2
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2005 01:00

Post autor: iowa2 »

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Dam znać, jak nam poszło. Chcemy się wybrać jak najszybciej. Zaniepokoiła mnie tylko Wasza dyskusja nt. stażu małżeńskiego. My mamy 3-letni, choć jesteśmy już dobrze po trzydziestce. Mam nadzieję, że to staż nie będzie problemem.
Awatar użytkownika
asia35
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2006 00:00

Post autor: asia35 »

Iowa, z 3 letnim stażem nie powinniscie się wcale przyjmować, według mnie jest OK
a my bylismy tak zajęci staraniem się o dziecko, że ciągle odwlekaliśmy decyzję o ślubie i też jesteśmy już dobrze po 30-tce
Kasia, koniecznie napisz jak było na spotkaniu !
:)
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

adopcja w białymstoku

Post autor: kasiakarol »

Jesteśmy po wizycie w Ośrodku! :D Dokumenty zaniesione, pani pedagog założyła nam teczkę, oczekujemy na szkolenie.Niestety,nie wiadomo czy "załapiemy się" na szkolenie w październiku. :( Najprawdopodobniej nie, ale jest podobno tyle chętnych par, że będzie kolejne szkolenie, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.Wtedy powinniśmy się "załapać". Poza tym upewniono nas w tym, że na dziewczynki czeka się dłużej, ale my na swoją córeczkę poczekamy ile będzie trzeba!
Jeszcze jedno - dziewczyny chyba wszystkie jesteśmy po 30! Ja mam 34 lata,a to taki piękny wiek! :D Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
iowa2
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2005 01:00

Post autor: iowa2 »

Umówiłam się dziś na pierwszą rozmowę. To dopiero za tydzień. Już nie mogę się doczekać. Napiszcie, jak jest podczas pierwszego spotkania. Pozdrawiam wszystkie trzydziestoparolatki. Ja mam 35.
Awatar użytkownika
zabka1
Posty: 179
Rejestracja: 29 lip 2004 00:00

Post autor: zabka1 »

Na pierwszym spotkaniu dostaniecie wykaz dokumentów, które należy skompletować. Dowiesz się czy możecie już składać dokumenty, ze względu naWasz staż małżeński. Pierwsze spotkanie jest bardziej organizacyjne.
Panie z OAO są sympatyczne.
Może będziecie razem z Kasią i jej mężem chodzili na szkolenia.
Ja mam 31 lat.
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

adopcja w białymstoku

Post autor: kasiakarol »

Zabka, masz rację - wcale niewykluczone, że będziemy chodzić razem z Iową na szkolenie. Byłoby fajnie. Iowa - jak będziesz chciała fajną panią psychiatrę to ci dam namiar.Koszt -25 zł za zaświadczenie za osobę. Będziecie potrzebowali dwóch oddzielnych zaświadczeń.
Napisz jak było. Powodzenia :D
Awatar użytkownika
iowa2
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2005 01:00

Post autor: iowa2 »

Dzięki za odpowiedź. Odezwę się po pierwszym spotkaniu w Ośrodku. Pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”