kriotransfer a karmienie piersią

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
bodi
Posty: 461
Rejestracja: 23 sty 2003 01:00

kriotransfer a karmienie piersią

Post autor: bodi »

Panie Doktorze,
czy mogę podchodzić do kriotransferu, jeśli wciąż karmię piersią ? Dodam że córka za parę dni skończy rok, a ja od porodu nie miałam jeszcze miesiączki (z obserwacji wynika mi, że kilka dni temu była owulacja, ale nie mogę być tego pewna dopóki nie pojawi się okres).

Pozdrawiam,
bodi
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Nie kriotransfer treba zsynchronizować z cyklem
Jacek Szamatowicz
bodi
Posty: 461
Rejestracja: 23 sty 2003 01:00

Post autor: bodi »

Panie Doktorze,
jeśli wrócą mi naturalne cykle - a według moich obserwacji to właśnie się dzieje - to czy nie można zsynchronizować transferu z takim cyklem (dodam że są krótkie, z owulacją około 8-9 dnia)?

pozdrawiam
:)
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Można jednak trzeba być pewnym ze owulacja sie odbyła
Jacek Szamatowicz
bodi
Posty: 461
Rejestracja: 23 sty 2003 01:00

Post autor: bodi »

Panie Doktorze,
dziękuję za dobre wieści :)
bodi
Posty: 461
Rejestracja: 23 sty 2003 01:00

Post autor: bodi »

Panie Doktorze,
chcałam jeszcze zapytać, czy w takiej sytuacji przed transferem podaje się pregnyl na pęknięcie pęcherzyka, i co z suplementacją progesteronu ?

Czy ew. zakończenie karmienie może w jakis sposób wpłynąć na szanse powodzenia transferu?

pozdrawiam,
bodi
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”