in vito na cyklu naturalnym

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JustiLarysz

in vito na cyklu naturalnym

Post autor: JustiLarysz »

Nie wiem na co sią zdecdować. Poziom FSH mi skacze dwa miesiące temu był poniżej 10 (wtedy była torbielka czynnościowa i nie mogłam przystąpić do stymulacji), ale potem 14 a teraz 23. Czy czekać może spadnie (a może już nigdy nie spadnie?), czy spróbować in vitro na cyklu naturalnym? Lekarz prowadzący dobił mnie pytaniem czy mam objawy menopauzy, a ja mam dopiero 33 lata. A może sobie odpuścić? Najbardziej skłaniam się ku opcji, żeby poczekać, ale czy jest na co? Bardzo proszę o odpowiedź, czy jest możliwe obniżenie się poziomu FSH i czy można jakoś na to wpływać? Jestem już po jednym nieudanym in vitro, stymulacja na długim protokole nie wyszła (był tylko jedn pęcherzyk i jedno jajo, które nie chciało się dać zapłodnić)

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
nie ma skutecznego sposobu obnizania FSh i rzeczywiście wyniki sa niepokojace Jeżeli ma Pani mozliwość to trzeba zobaczyć cy w pecheryku w cyklu naturalnym jest kmórka jajowa Jeżeli tak to mozna spróbowac stymulowac jajeczkowanie
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”