MOAO w Częstochowie

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
ksieciu
Posty: 1897
Rejestracja: 21 sty 2003 01:00

Post autor: ksieciu »

Przypominam tylko ze do rozmow o OAO TPD w Czestochowie jest odpowiedni watek.
Adas - 29.04.2003r.

Patrysia - 26.01.2006r.
Awatar użytkownika
phonia
Posty: 569
Rejestracja: 20 sie 2004 00:00

Post autor: phonia »

Ksieciu wiem, że jest oddzielny wątek, ja nie chcę tu rozmawiać o TPD, prosiłam tylko o informację na priwa
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Witaj Edi :D
Co być chciała konkretnie wiedzieć :?:
Dzisiaj mija rok odkąd dowiedzieliśmy się o Krzysiu :wink: Pewnie niedługo wybierzemy się do Ośrodka Adopcyjnego do pani Ewy z wizytą - niech zobaczy :wink:
No generalnie mnie się tak spodobało w Miejskim, ze jestem już stałym klientem :lol:
Edi czeka się tak jak wszędzie - czasami długo czasami krótko. Zależy od tego ile jest dzieci. Ale za to atmosfera jest wspaniała, jest szkolenie co nie tylko pomaga w przygotowaniu i czekaniu, ale też można spotkać inne małżeństwa - czasami zawiązują się przyjaźnie na całe życie, no i nie traktują Cię jak klinta, od którego trzeba wyrwać kasę tylko jak przyszłą matkę.
No i prawie 2 tyś, w kieszenia na wyprawkę zostaje :wink:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
edi39
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2003 01:00

Post autor: edi39 »

Witam.
Czy ktoś ma już warsztaty?
Awatar użytkownika
moniczynka
Posty: 26
Rejestracja: 04 kwie 2006 00:00

Post autor: moniczynka »

Cześć ! My też kończyliśmy MOAO w Cz-wie. Kwalifikacje otrzymaliśy 3 czerwca 2005r. Dziś mija 19 miesiecy od pierwszej wizyty i NADAL CZEKAMY :bawling: Atmosfera super, panie też ale cóż z tego kiedy nadal czekamy. Nasze wymagania, (jak to są wymagania):płeć obojętna i do roczku teraz już nawet powiedzieliśy do dwóch. Proszę napiszcie co u Was? Jak z bocianami???
Awatar użytkownika
edi39
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2003 01:00

Post autor: edi39 »

Witaj Moniczynka. My jesteśmy w trakcie trwania szkolenia a w zasadzie już prawie na końcu. Jeszcze tylko 3 piątki i kwalifikacja. Pozdrawiam edi
Awatar użytkownika
moniczynka
Posty: 26
Rejestracja: 04 kwie 2006 00:00

Post autor: moniczynka »

Hej edi39! Szkolenia bardzo przyjemne, ciekawe. No może troszeczkę stresujące było tylko w Domu Małych Dzieci, kiedy to pod lupą pań z ośrodka bawiliśmy się z dzieciakami w ogrodzie.
Awatar użytkownika
edi39
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2003 01:00

Post autor: edi39 »

Witaj Moniczynka.
Trzymam kciuki za szybki telefon.
My jesteśmy właśnie przed wizytą w Domu Małego Dziecka ( to już w następny piątek). Jeżeli możesz to napisz jak to wszystko wyglądało.
Pozdrawiam edi
Awatar użytkownika
moniczynka
Posty: 26
Rejestracja: 04 kwie 2006 00:00

Post autor: moniczynka »

Witaj edi! W Domu Małych Dzieci najpierw przywitaliśmy się z siostrą Dyrektor. Każda z par musiała się krótko przedstawić, niektórzy mówili na jakie dzieci czekają (płeć, wiek itp.) Większość z nas przynisła coś dla dzieci. Były owoce, lizaki,cukierki i jajka niespodzianki.
Potem poszliśmy na 15 min. do bawialki w której były 3 i 4-ro letnie dzieciaczki, trochę pobawiliśmy się z nimi i poszliśmy dalej "zwiedzać'.Na ostatnim piętrze były niemowlaczki i trochę starsze skarbeńka :loving:
Na końcu bawiliśmy się ze starszakami w ogrodzie. Graliśmy w piłkę, w berka itp :D itp, jednym słowem trochę musieliśmy się "produkować" bo nie wszystkie dzieci miały ochotę na zabawę, a poszliśmy tam po to żeby nasze panie mogły nas poobserwować. Ponoć nie miało to mieć większego wpływu na przyznanie kwalifikacji. Po zakończonej wizycie poszliśmy z grupą na kawkę do knajpki trochę posiedzić, pogadać i bliżej się poznać.
Edi mam pytanie, odpisz proszę! Czy mówią Wam jak mniej więcej długo się czeka teraz na dzieciaczki do roczku? Nam powiedziano, że od kwalifikacji najdłużej 9-10 m-cy. (my czekamy 11 ) i czy mówią ile par z poprzednich szkoleń nie ma jeszcze dzieci? Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
anulllka
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2006 00:00

Post autor: anulllka »

Cześć dziewczyny!

My z mężem skończyliśmy szkolenie na początku grudnia 2005.
Czekamy już ponad 5 miesięcy!!!!!!!!!!!! Chcemy adoptować dziewczynkę do 1 roku, ale obawiam się, że czekanie może być długie, a to ze względu na "becikowe".
To oczywiście nie jest tylko moje zdanie.

z tego co wiem, to z naszej grupy nikt jeszcze nie otrzymał dziciaczka

życzę wam i sobie szybkiego otrzymania upragnionego telefonu

powodzenia
Awatar użytkownika
edi39
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2003 01:00

Post autor: edi39 »

Witam
Moniczynko nam powiedziano że tylko jedna para z poprzedniego szkolenia nie ma jeszcze dzidziusia, a co do oczekiwania to Pani Ewa zaraz powiedziała że jezeli mamy takie możliwości to możemy szukać na własną rękę.
My na razie nie mamy sprecyzowanej płci dziecka a wiek to chyba do 1,5 roku.
Pozadrawiam edi
Awatar użytkownika
moniczynka
Posty: 26
Rejestracja: 04 kwie 2006 00:00

Post autor: moniczynka »

Dziewczyny - jutro JEDZIEMY Z MĘŻEM W PODRÓŻ ŻYCIA!!!! :DDD:
narazie tylko tyle, szczegóły wkrótce. OHHHH........... :D
Awatar użytkownika
moniczynka
Posty: 26
Rejestracja: 04 kwie 2006 00:00

Post autor: moniczynka »

Mamy córeczkę!!! :D Więcej wiadomości na wątku:czekanie cierpliwe bądź mniej cierpliwe str. 62
Życie jest piękne!!!!! :D
Awatar użytkownika
moniczynka
Posty: 26
Rejestracja: 04 kwie 2006 00:00

Post autor: moniczynka »

Witajcie co u Was? Jak tam z bocianami???? Nie odzywacie się.
My nadal jeździmy do córeczki, ale w tym tygodniu przychodzi p. Kurator i myślę,że za tydzień będziemy już RAZEM W DOMU.
Mała jest super! Poznaje nas i cieszy się gdy nas widzi. Bardzo ją kochamy! Więcej napiszę jak będzie juz w domku.
Zyczę Wam obyscie jaknajprędzej odnalazły się z waszymi dziećmi!!!
Napiszcie coś. Pozdrawiam pa!! :D
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Dziewczyny przepraszam, że ta późno, ale może jeszcze ktoś się zdecyduje - zapraszam :!: :!: :!: :!:
MOŻE ZAJRZYCIE?????????????????????CZEKAMY W SOBOTE!!!!!!!!!
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”