Opinia pracodawcy

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

morri
Posty: 98
Rejestracja: 22 maja 2003 00:00

Opinia pracodawcy

Post autor: morri »

Tak sie zastanawiam.... z tego co sie orientuję ośrodki wymagają opinii z pracy. osoby które pracuja w małych firmach (kobiety raczej) mogą mieć kłopot. kobietę w ciązy chroni prawo i nie można jej zwolnić z pracy, a co z kobietą w ciąży adopcyjnej?
A może są jakieś przepisy tylko jeszcze ich nie odkryłam (jak wielu naszych ciekawych unormowań prawnych)
A są niestety zawody gdzie pracodawca niemoze sobie pozwolić na brak pracownika na danym stanowisku a niema zastępcy.
Co wy na to ?
Pozdrawiam
Morri
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Droga Morri, niestety musze Cię zmartwić, bo nie ma przepsiów prawnych, które chroniłyby matke w ciązy adopcyjnej. Dlatego w naszym Osrodku, jeśli istnieje ryzyko zwiolnienia z pracy, nie zmuszamy do przyniesienia opinii z pracy. Z resztą w ogóle nie nalegamy, bo to nie nasza potrzeba a Sądu.
Opinie zwykle są pozytywne, jak ktoś dostanie ją bez problemu i chce się pochwalić to czemu nie -niech przyniesie.
Są sytuacje kiedy nie może byc opinii z pracy i nie ma. I świat się nie zawala, np. osoby prowadzące własną działalnośc gosp. (same mają sobie wystawić czy poprosić swoich kilentów?) rolnicy (zwierzęta czy sołtysa ?). Opinia z pracy nie jest najważniejsza! :)
Awatar użytkownika
Licia
Posty: 1094
Rejestracja: 17 wrz 2002 00:00

Post autor: Licia »

W naszym ośrodku wyraźnie podkreślano - opinia z pracy OK - ale pod warunkiem, że nie grozi to problemami w pracy. Myślę, że i w Twoim ośrodku tak na to popatrzą:)
Lidka, mama Stasia i Basi
morri
Posty: 98
Rejestracja: 22 maja 2003 00:00

Post autor: morri »

Bardzo mnie to ucieszyło. Tak naprawde problem ten mocno mnie nie dotyczy ale swoją drogą to jest dysktyminacja kobiet które adoptują. Domyslam sie ze napewno trudne byloby unormowanie tej sprawy. pojawilyby sie pytania (jak dlugo trwa ciaza adopcyjna, co o niej poswiadcza itp.), ale wydaje mi sie ze nasz ustawodawca mimo to powinien pomyslec o tym. To juz czasami nie chodzi o zaswiadczenie a roznego rodzaju przecieki do pracowadcy.
Nie dosc ze czesto osoby decydujace sie na adopcje maja ciezka droge za soba to jeszcze i tu pod gorke (moze to taki drobiazg ale chyba tez wazny)
p.s. ja poprostu nielubię naszych ustawodawcow dlatego sie czepiam
Pozdrawiam
Morri
Awatar użytkownika
Smoki_M
Posty: 244
Rejestracja: 20 lis 2002 01:00

Post autor: Smoki_M »

Morri - to nie jest żadna ustawa tylko widzimisię określonych sądów lub ośrodków. U nas takiego wymogu nie ma - tylko zaświadczenie o zarobkach, bez wskazywania dla kogo to ma być.
Pa
Iwcia
Awatar użytkownika
Chaberek
Posty: 694
Rejestracja: 04 cze 2002 00:00

Post autor: Chaberek »

A co w przypadku kiedy pracodawca wystawiając zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach żąda informacji dla kogo to zaświadczenie, bo inaczej nie może wystawić?
Awatar użytkownika
myszka_z
Posty: 27
Rejestracja: 15 paź 2003 00:00

problem z pracą

Post autor: myszka_z »

witajcie.
a co w wypadku, kiedy ewentualna adopcyjna mam nie pracuje, a tata jest przedstawicielem wolnego zawodu(dziennikarz) i ma jedynie umowy o dzieło? podpisywane co miesiąc od 4 lat bez przerwy, ale naprawdę rzadko kto chce uznac to za stałe zatrudnienie...
pozdrawiam
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Chaberek pisze:A co w przypadku kiedy pracodawca wystawiając zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach żąda informacji dla kogo to zaświadczenie, bo inaczej nie może wystawić?
może napisac w rubryce do celu: na żądanie pracownika
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Re: problem z pracą

Post autor: Madźka »

myszka_z pisze:witajcie.
a co w wypadku, kiedy ewentualna adopcyjna mam nie pracuje, a tata jest przedstawicielem wolnego zawodu(dziennikarz) i ma jedynie umowy o dzieło? podpisywane co miesiąc od 4 lat bez przerwy, ale naprawdę rzadko kto chce uznac to za stałe zatrudnienie...
pozdrawiam
poradziłabym, żebu wspólnie napisali "OŚWIADCZENIE" o swoich miesięcznych dochodach.
chica4
Posty: 2258
Rejestracja: 16 lis 2002 01:00

Post autor: chica4 »

Myszko, obecnie przepisy ulegly zmianie i nawet w przypadku umowy o prace pracodawca nie ma obowiazku podpisywac umowy na stale (tak jak to bylo dotychczas, ze po dwoch czasowych umowach musiala byc na stale), co oczywiscie wszystkim pracodawcom jest bardzo na reke. A jak jest im na reke to oczywiscie z tego korzystaja. Przepisy sie zmienily, wiec i podejscie urzednikow musi ulec zmianie, bo skoro nie ma obowiazku podpisywania umow na stale, to ktos moze cale zycie miec umowy czasowe, czy - tak jak w przypadku twojego meza- o dzielo- musi, wiec miejmy nadzieje, ze tak sie stanie, a jesli by sie tak nie stalo to trzeba bedzie zastrajkowac :twisted: :evil:

Chica i Chic- szczęśliwi rodzice Oleńki:-) (ur. 16.10.03r, z nami od 24.10.03r.):-) http://foto.onet.pl/0,18279706,710070,user.html

Awatar użytkownika
myszka_z
Posty: 27
Rejestracja: 15 paź 2003 00:00

Post autor: myszka_z »

Dziękuję bardzo!!!!! Bardzo to pocieszające, że brak umowy o pracę nie skreśla nas. Dopiero zaczynamy poważnie myśleć o adopcji Dzieciątka, i kwestia spełnienia podstawowych warunków bardzo mnie stresuje.
Awatar użytkownika
Chaberek
Posty: 694
Rejestracja: 04 cze 2002 00:00

Post autor: Chaberek »

Madźka pisze:
Chaberek pisze:A co w przypadku kiedy pracodawca wystawiając zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach żąda informacji dla kogo to zaświadczenie, bo inaczej nie może wystawić?
może napisac w rubryce do celu: na żądanie pracownika
A jak się będą upierać, że muszą wiedzieć komu mogą udzielić odpowiedzi na pytanie (jak ktoś zadzwoni, jak to robią w bankach) czy taka a taka osoba faktycznie u nich pracuje? Wiem, że się czepiam, ale u mnie w pracy też się czepiają :(
Awatar użytkownika
marwitek
Posty: 100
Rejestracja: 20 maja 2002 00:00

Post autor: marwitek »

Chaberku,

Chyba bede musiala Cie zmartwic. Nam na ostatnim spotkaniu na SZpitalnej powiedziano, ze w osrodku obowiazuja teraz nowe zasady dotyczace opinii z pracy. Na opinii musi byc wyraznie dopisane, ze wydaje sie ja celem przedlozenia w Osrodku Adopcyjnym lub do celow adopcyjnych. W kazdym razie pracodawca wie komu i w jakim celu ja wystawia. Niestety...

Pozdrawiam,
Edyta
Awatar użytkownika
kasienka
Posty: 2418
Rejestracja: 16 kwie 2003 00:00

Post autor: kasienka »

Madźka pisze:Są sytuacje kiedy nie może byc opinii z pracy i nie ma. I świat się nie zawala, np. osoby prowadzące własną działalnośc gosp. (same mają sobie wystawić czy poprosić swoich kilentów?) rolnicy (zwierzęta czy sołtysa ?). Opinia z pracy nie jest najważniejsza! :)
U mnie była dokładnie taka sytuacja - oboje z mężem prowadzimy wspólnie firmę, nikt z nas nie jest zatrudniony na etacie. Chociaż Panie w Ośrodku nie wymagały zaświadczenia, z własnej inicjatywy dostarczyliśmy opinię (referencje) od jednego z klientów, z którym wspołpracujemy juz ponad 5 lat.

Myszko widze, że mieszkasz w Legionowie, czyli jestes moją sąsiadką - mieszkam w Chotomowie - jesli będziesz miała jakieś pytania co do adopcji (troszkę juz na ten temat wiem), wątpliwości - daj znać chętnie się spotkam. :)
Kasia - mama Oleńki:)
Awatar użytkownika
Klara35
Posty: 621
Rejestracja: 11 lut 2002 01:00

Post autor: Klara35 »

Chaberek! Wiesz, co ja powiedzialam księgowej kiedy poprosiłam o zaswiadczenie o zarobkach? Ze kupuje telewizor na raty. A maz powiedzial, ze chce wziac kredyt w banku. I to wszystko.
Opinii z pracy tez nie przynosilam, bo gdybym powiedziala, ze zamierzam adoptowac dziecko, pewnie by to sie zle dla mnie skonczylo. Klamstwo jest w tym wypadku jest wyzszą koniecznoscią.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”