WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rudzia211
Posty: 4909
Rejestracja: 30 mar 2011 11:10

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: rudzia211 »

isabelladot transfer miałam 29.11.17 i USG tydzień temu w piątek CRL 0,52mm i serduszko. Pamiętaj, że ciąża to nie matematyka. Trzeba wierzyć, że będzie dobrze :bigok:
starania od 2010
I ICSI (2013)córeczka 20tc [*] :bawling:
2xCRIO :( (1cb)
II ICSI (2015) 4xCRIO :(
III ICSI (2017) 08.2018r córeczka :love:
:pingwin: 2 x 4aa
isabelladot
Posty: 2
Rejestracja: 09 gru 2017 09:04

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: isabelladot »

[Treść postu wymoderowano jako niezgodną z tematyką wątku]
Awatar użytkownika
rudzia211
Posty: 4909
Rejestracja: 30 mar 2011 11:10

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: rudzia211 »

[Treść postu wymoderowano jako niezgodną z tematyką wątku]
starania od 2010
I ICSI (2013)córeczka 20tc [*] :bawling:
2xCRIO :( (1cb)
II ICSI (2015) 4xCRIO :(
III ICSI (2017) 08.2018r córeczka :love:
:pingwin: 2 x 4aa
monikamonika
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2016 20:06

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: monikamonika »

Ale masz fajna datę porodu. 8 są najszczesliwsze!
http://www.youtube.com/watch?v=k0QL8jk3uKk

Armia- w normie
Hormony- większość w normie
IX.11r HSG- drożne
Stymulacja z monitoringiem od V.11r- jak dotąd :(
od XII.2011r- włączony bromergon
II/III.12r- laparoskopia- Ok
VI.12r- Invimed
Poronienie 7 tc 11.12
Corcia 2013
Poronienie 10 tc 1.2017
s_m
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2018 10:47

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: s_m »

Wczoraj na badaniu usg wyszło mi, że pęcherzyk ciążowy GS 5mm z pęcherzykiem żółtkowym i wg lekarza to 4 tydzień i 2 dni. OM to 7.12, ale wiem, że owulacja mogła się przesunąć, ale test wychodził pozytywny już od 9 stycznia.
Czy ten pęcherzyk nie jest zbyt mały jak na aktualny dzień? Uspokójcie mnie proszę, bo jeszcze się plamienie przyplątało i bardzo się boję, że to koniec :(
portoheli31
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2018 10:50

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: portoheli31 »

WITAM, według usg jestem w 7w 0dni ciąży, martwię się o wielkość pęcherzyka ciążowego. Podaję wymiary CRS - 7.9mm co odpowiada 6w5dni,GS- 29.3mm co odpowiada 7w2dni +/- 14 dni, czy wielkość pęcherzyka w stosunku do wielkośći płodu nie jest za duża? proszę o odpowiedz, pozdrawiam
Natty85
Posty: 12
Rejestracja: 02 gru 2016 16:15

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: Natty85 »

Dziewczyny, czy ktoras z Was spotkala sir z taka sytuacja...zarodek ladnie rosnie 12mm 7w4 fhr 160 a pecherzyk tylko 17mm
paradocsy
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2018 14:54

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: paradocsy »

Witam, może ktoś miał podobny "problem'
Ciaza bliźniacza dwa zarodki serduszka biją , jednak jest jedna sprawa która mnie martwi. Ciąża 7t1d.
Serduszka bija prawie tak samo , jedno dziecko 10 mm a pęcherzyk 15 mm, natomiast drugie dziecko 12 mm a pęcherzyk aż 23 cm , prawie o połowę większy, stad moje pytanie czy to nie jest za duża różnica , czy nie jest za duży albo czy ten drugi nie jest za mały... oczywiście dopytam lekarza , mam wizytę za tydzień ale bardzo mnie to zaniepokoiło bo nawet na zdjęciu z USG bardzo się to rzuca w oczy.
On1979
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2018 18:10

Witam. Proszę o informacje w sprawie pęcherzyka zółtkowego.

Post autor: On1979 »

Witam.
Mam 39 lat, zona 38. Od przeszło 10lat staramy się o dziecko. W ciągu tych lat przechodziliśmy przez dwa zabiegi invitro w Salve bez sukcesu. Ostatni miał miejsce około 6 lat temu, odpuściliśmy i pogodziliśmy się z losem. I ku naszemu zdziwieniu okazało się ze jesteśmy w ciąży. Jest 6 tydzień a serduszko bije. Moja żona strasznie to przeżywa i się stresuje, dzisiaj doszła do wniosku ze pęcherzyk żółciowy jest stanowczo za duży.
Parametry z usg to CRL 0.24 VS 0.59 GS 1.44. Podobno 6 tydzień.
Poza tym stwierdziła ze mdłości jej przeszły i czuje, iż tym razem tez się nie uda. Mam nadzieje ze w końcu szansa która zanikła powróci. W każdym bądź razie proszę o szczere opinie.
Pozdrawiam
JustRaf
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2018 19:41

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: JustRaf »

Witam, ostatni okres miałam 27.10.2018 r. Mam długie cykle 35 dniowe. Owulacja mogła być albo 21 dc albo 28 dc. Mierzę temp. ale lekarz sam nie umie określić na tej podstawie kiedy to nastąpiło. Obecnie jest 52dc, test ciążowy pozytywny, bhcg z 17.12. ponad 6800. Dzisiaj byłam na USG tzw przezpochwowe. W macicy pęcherzyk Wlk 10 mm, we wnętrzu ciałko żółte 3,8mm. Nie uwidoczniono echa zarodka. Wnioski: wielkość pęcherzyka GS nie odpowiada wielkości daty ostatniej miesiączki. Po czym lekarz usg kazał wyjść i zapytać ginekologa co to oznacza. Zmartwiło to mnie i męża bardzo, bo nie wiemy co dalej.. Czy to znaczy że zarodka nie ma? Czy ciąża jest nieprawidłowa? Ktoś coś pomoże? Na pewno wiem kiedy była ostatnia miesiączka tylko nie wiem kiedy mogło dojść do owulacji i zapłodnienia, może stąd ta Wlk pęcherzyka nie pasuje na tym USG? Dzięki za pomoc.
Siwulek90
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2019 18:04

Szybko rosnąca beta ,brak pęcherzyka

Post autor: Siwulek90 »

Witam.
W dniu 29.08 beta wyszła 74.
31.08. Beta była już 204.
4.09. Beta urosła do 1554..

Pęcherzyka nadal nie widać A lekarz mówi, że Beta za szybko rośnie..
Jestem po ciąży pozamacicznej która była 2 lata temu i miałam usunięty jajowod.
O dziecko staramy się od roku. 15.08 miałam zastrzyk do brzucha pregnyl I inne leki pomagające zajsciu w ciaze .
Na usg również widać mocno blizny z poprzedniej operacji przez co lekarz powiedział że to może być również powodem że nic jeszcze nie widać...bądź może być to ciąża mnoga ,nie wykluczył również pozamacicznej, chociaż poki co wydaje sie wszystko okej na usg.

Czy mam się czym martwić?? Rzeczywiście beta za szybko rośnie?? I jest możliwe że pęcherzyka nie widać??.

W poprzedniej ciąży gdzie była w jajowodzie ,prawie od początku krawilam i był silny ból, teraz zero krwi A niekiedy troszkę zaboli jak Na okres, i jajowod który nie został wycieta ..
Awatar użytkownika
Acustica
Moderator
Posty: 715
Rejestracja: 27 sty 2012 19:28

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: Acustica »

Siwulek90 , hmm...to, że beta szybko rosnie to dobry znak :-) Niektórym rośnie wolniej innym szybciej...sprawa osobnicza ;-)
Wartość bety 1000 to jest wartość graniczna, przy której może być widać pęcherzyk na dobrym sprzęcie do USG, ale przy takich wartościach może go jeszcze równie dobrze nie być widać, więc bez paniki. Na kolejnym USG pewnie już będzie dobrze widoczny :-)
Follow the white rabbit :)

----------------------------
ICSI - SET ...i tylko 6 tygodni radości :(
CRIO - DBT :(
CRIO - SET....7 dpt bHCG 10,1; 9 dpt bHCG 47,5; 11 dpt bHCG 213,2; 16 dpt bHCG 2939, 18 dpt bHCG 5078...32 dpt potomek zamrugał :)

40 tc - zgodnie z prognozami nadeszło tornado :D
cdn? ;)
kgra
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2019 10:30

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: kgra »

Cześć dziewczyny, jestem w długo wyczekiwanej ciąży. Byłam na USG (według OM wychodzi 5t1d) i pęcherzyk 3,7mm, YS 1,5mm, zarodka nie widać. Lekarz zaprosił mnie równo za tydzień, nic nie powiedział na temat wielkości pęcherzyka dopiero gdy wróciłam do domu i zaczęłam czytać okazało się, że powinien być już dużo większy.
Odchodzę od zmysłów od wczoraj, czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”