Niewydolność podwzgórzowo-przysadkowa

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Tysia33
Posty: 10
Rejestracja: 05 lis 2019 14:58

Niewydolność podwzgórzowo-przysadkowa

Post autor: Tysia33 »

Mam cykle bezowulacyjne. W 3 dc zawsze LH mam w granicach 1.4-1.6 (norma od 2.0). Czy taki wynik świadczy o niewydolności przysadkowo-podwzgórzej czy jednak wartości LH muszą być bliskie zeru by postawić taka diagnozę? FSH ok 5, a Estradiol 24 w 3 dc (tez nisko, ale w granicach normy laborat.).
Nie reaguje na leczenie letrozolem i Menopurem 75.

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15811
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Niewydolność podwzgórzowo-przysadkowa

Post autor: Jan Domitrz »

Brak owulacji przy zachowanej funkcji jajnika i prawidłowej PRL jest powodowany najcześciej zaburzeniem funkcji układu podwzgórzowo przysadkowego, Niedoczynność przysadki to najczęściej gonadotropiny nieoznaczalne co można potwierdzić w badaniach testami czynnościowymi ustalając miejsce uszkodzenia tutaj ew trzeba zwiększać dawkę gonadotropin Z poważaniem JD

Tysia33
Posty: 10
Rejestracja: 05 lis 2019 14:58

Re: Niewydolność podwzgórzowo-przysadkowa

Post autor: Tysia33 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”