Leukocyty i aglutynacja i plemniki wolne

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
nowy_piotr
Posty: 199
Rejestracja: 06 cze 2014 20:28

Leukocyty i aglutynacja i plemniki wolne

Post autor: nowy_piotr »

Witam Panie doktorze, moje wyniki to:

Okres karencji: 3 dni
Objętość: 3,2 ml
Czas upłynnienia: 50 min
pH: 7,8
Barwa i lepkość: prawidłowe
Całkowita liczba: 240 mln
Koncentracja plemników: 75 mln
Ruch całkowity: 14%
Ruch postępowy: 10%
Morfologia: 4%
Aglutynacja: I stopień, <10 plemników tworzących skupiska, wiele plemników wolnych
Leukocyty dosc liczne

Leukocyty mam od kad pamietam, od pol roku mam aglutynacje i wolne plemniki. Ciagle spada mi predkosc, mimo ze nie pale nie pije i dodatkowo dbam o linie i wprowadzilem bieganie(nie dlugo, 10 min dziennie). Posiewy wszystkie sa ok, i nasienia i moczu. Prosze o pomoc z kad moze byc i jak pozbyc sie tych leukocytow, aglutynacji plemnikow wolnych?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Leukocyty i aglutynacja i plemniki wolne

Post autor: Jan Domitrz »

Obniżony % plemników w ruchu jest po częsci wynikiem wysokiej koncentracji plemników Co do leukocytów Jesli nie jest to infekcja to praktycznie nie ma tutaj wielkich możliwości interwencji Poza tym nie należy się fiksowac na wyniku badania nasienia nasienie to musi być oceniane w kontekście całego obrazu klinicznego Z poważaniem JD
nowy_piotr
Posty: 199
Rejestracja: 06 cze 2014 20:28

Re: Leukocyty i aglutynacja i plemniki wolne

Post autor: nowy_piotr »

Ok, czy to infekcja to okaże się, zrobiłem posiew moczu, nasiania i wymaz z cewki moczowej w jednym z najlepszych laboratoriów w Polsce... Czy badanie na przeciwciała plemnikowe robi się tylko z nasienia jako tzw. test MAR? W jednym laboratorium powiedziano mi, że robią to z krwi? Można tak i tak? I obojętne które się robi, oba są tak samo skuteczne?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Leukocyty i aglutynacja i plemniki wolne

Post autor: Jan Domitrz »

Infekcji na podstawie posiewu nie zidentyfikujemy nasienie przechodzi przez cewkę moczową która zawsze jest zanieczyszczona. Co do przeciwciał ich ocena nie wpłynie na postępowanie Z poważaniem JD
nowy_piotr
Posty: 199
Rejestracja: 06 cze 2014 20:28

Re: Leukocyty i aglutynacja i plemniki wolne

Post autor: nowy_piotr »

To w jaki sposób zidentyfikujemy infekcję?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Leukocyty i aglutynacja i plemniki wolne

Post autor: Jan Domitrz »

Po objawach klinicznych np ból podwyższona temperatura Z poważaniem JD
nowy_piotr
Posty: 199
Rejestracja: 06 cze 2014 20:28

Re: Leukocyty i aglutynacja i plemniki wolne

Post autor: nowy_piotr »

Może i nie ma co Doktorze się fiksować, zgadzam się, ale to już 2 lata trwa...przeciwciała u żony i u mnie ok, te posiewy i wymazy też ok, no nie ma znamion infekcji. Ale jak to jest, nasienie powstaje ok, tylko po drodze nabywa te leukocyty?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Leukocyty i aglutynacja i plemniki wolne

Post autor: Jan Domitrz »

Problem jest dosyć złożony poczynając że nie wiadomo czy są to na pewno leukocyty ( ocena morfologiczna tego nie jest w stanie w 100% potwierdzić ) Penetracja antybiotyku do jądra jest bardzo zła ( konstrukcja jądra bariera krew kanaliki) Wiec ani nie wiemy co ani jak w tym przypadku leczyć Z poważaniem JD
nowy_piotr
Posty: 199
Rejestracja: 06 cze 2014 20:28

Re: Leukocyty i aglutynacja i plemniki wolne

Post autor: nowy_piotr »

Byłem u androloga na USG, powiedział, że mam w średnim stopniu żylaki. Ze powodują one wyższą temperaturę i mogą powodować leukocyty. To prawda? Powiedział o staraniach plan: naturalnie, in vitro(jesteśmy po 4 inseminacjach, tyle tylko mozna) i żylaki.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Leukocyty i aglutynacja i plemniki wolne

Post autor: Jan Domitrz »

Po 4 zabiegach IUI pozostaje jedynie IVF lub starnia naturalne inne działania nie mają sensu Z poważaniem JD
nowy_piotr
Posty: 199
Rejestracja: 06 cze 2014 20:28

Re: Leukocyty i aglutynacja i plemniki wolne

Post autor: nowy_piotr »

Czy mając leukocyty starania naturalne mają sens?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Leukocyty i aglutynacja i plemniki wolne

Post autor: Jan Domitrz »

Jak najbardziej nie jest to w 100% główna przyczyna braku ciąży Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”