Przewlekłe zapalenie endometrium

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
amdal

Przewlekłe zapalenie endometrium

Post autor: amdal »

Bardzo proszę o opinię na temat leczenia endometritis poliposa chronica - to wynik biopsji endometrium w scretchingu przed transferem. Transfer zakończył się ciążą biochemiczną. Posiewy z szyjki macicy są jałowe, te na infekcje atypowe też. Nie mam i w ostatnich 9 miesiącach nie miałam żadnych objawów infekcji. Wczesniej miałam cesarskie cięcie, operacja i połóg bez powikłań. Lekarz przygotowujący mnie do kolejnego transferu uważa, że nie trzeba tego leczyć, inny mój ginekolog że można mimo wszystko podać antybiotyk. Przeglądając literaturę na ten temat widzę różne podejście, zwykle jednak przewija się leczenie doksycykliną .
Jakie ma Pan zdanie na ten temat?

Anna
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: Przewlekłe zapalenie endometrium

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
trzeba przeleczyć antybiotykiem i gestagenami przez jakiś czas
Jacek Szamatowicz
Awatar użytkownika
amdal

Re: Przewlekłe zapalenie endometrium

Post autor: amdal »

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Włączyłam doksycykline 2x1tabl przez 10 dni na własną rękę i zrezygnowalam z kolejnego transferu. Co do gestagenów to jeśli wystarczy przedłużone stosowawanie luteiny w większej dawce w drugiej fazie cyklu to tak zrobiłam.
Czy powinno się wykonać kontrolną biopsje po przeleczeniu antybiotykiem?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”