Bardzo słabe parametry nasienia - nadzieja!!!

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

ODPOWIEDZ
pilotpawel
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2019 11:40

Bardzo słabe parametry nasienia - nadzieja!!!

Post autor: pilotpawel »

Witam wszystkich,
zarejestrowałem się tutaj tylko po to, by opisać wam moje doświadczenia ze słabym nasieniem i podnieść was na duchu!

Otóż:

starłem się o ciążę z partnerką 2 lata.

Gdy nie przynosiło to żadnych efektów, poszliśmy na badania.
U kobiety - wszystko super!
U mnie - baaaardzo słabe parametry nasienia, ogólnie załamka, myśl o in vitro


1. badanie:

ilość plemników w 1 ml - 1,6
łącznie plemników w nasieniu 3,04 mln
ruch postępowy 16%
ruch całkowity 18%
ilość plemników o prawidłowej budowie (morfologia) 0,5%

no i się zaczęło szukanie przyczyny, wizyta u androloga - wszystko w porządku, brak zwapnień, prostata ok, budowa jąder i penisa ok, badanie krwi, moczu, FSH i wszystko w porządku, tarczyca, nerki ok.

Lekarz mówi: jest pan zdrowy.....

no jak zdrowy jak mam tak mało plemników?

nie piję, nie palę, zdrowo się odżywiam, nie piję energetyków, ani żadnych wynalazków. Sama woda mineralna praktycznie. Do tego trochę sportu, rower, basen, bieganie.

Postanowiłem kupić produkt prof....l (nie będę reklamować)

Po miesiącu stosowania kolejne badanie i...:

2. badanie:

ilość plemników w 1 ml - 6,5
łącznie plemników w nasieniu 17 mln
ruch postępowy 24%
ruch całkowity 28%
ilość plemników o prawidłowej budowie (morfologia) 4%

jak widać po miesiącu stosowania wszystko poszło w górę więc stosowałem dalej, ale zmieniłem po miesiącu na tańszy zamiennik (fer...man plus).

Zacząłem pić sok z pomidorów (podobno zwiększa ilość plemników)

po kolejnych 5 miesiącah znowu wróciłem do prof....l i kolejne badanie i wyniki masakryczne dalej ale.....!!


plemników wciąż nie przybyło, ale za to baaaaaaaardzo porpawiła się ich jakość:


3 badanie
ilość plemników w 1 ml - 4
łącznie plemników w nasieniu 9,2 mln
ruch postępowy 40% (!!!)
ruch całkowity 42% (!!!)
ruch plemników 58% (!!!)
ilość plemników o prawidłowej budowie (morfologia) 5% (!!!)

i co się okazało? badanie było robione 8 maja a moja dziewczyna 12 maja miała owulację.... a dziś okazuje się, że dziś jest w 7 tygodniu ciąży :))))


można? można!!! a już myślałem po 1 badaniu że tylko in-vitro....

wystarczy zmiana podejścia jak widać i trochę samozaparcia.

Gdybyście mieli pytania chętnie wam odpowiem :)

ps. tabletki kupowałem co miesiąc
1. miesiąc - prof....
2. miesiąc- fert... man+
3. miesiąc- fert... man+
4. miesiąc- fert... man+
5. miesiąc- fert... man+
6. miesiąc- prof....


i po pół roku udało się mimo fatalnych wyników !! :)

jeszcze mogę dodać, że nie nosiłem ciasnych majtek, raczej luźne bokserki, nie przegrzewałem jąderek no i podczas kąpieli lekko je schładzałem :))

Dla wszystkich, którzy myślą, że po takich wynikach zostaje IN-VITRO :

jednak można!!

pozdrawiam

Paweł
Hope121
Posty: 5039
Rejestracja: 23 sty 2018 17:19

Re: Bardzo słabe parametry nasienia - nadzieja!!!

Post autor: Hope121 »

Drogi Pawle..super że poprawa nastąpiła i że jest ciąża..Ale niestety nie jest jak piszesz te suplementy to nie złoty środek dla każdego.. mój mąż brał co opisujesz nawet rok i poprawy żadnej..A podobnie jak ty zdrowo żyje je jest aktywny bardzo nie ma chorób nadwagi używek.. także.. nie o samozaparcie i podejście chodzi.. I nie suplementy jako rozwiązanie dla każdego. Dodatkowo powiem był u urologa androloga endokrynologa badania cacy poza parametrami nasienia i tyle.. ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

09.15 - początek krętej drogi
05.18 -1 IMSI - :( 2 :pingwin:
08.10.18 Crio :(
16.01.19 Crio 9dpt-33,67 12 dpt-51,33
16dpt-99,6:(

02.08.19 2 IMSI :( 1 transfer odwołany  30.05.20 3 IMSI Novum 4 zarodki                  05.20 11.20 2 transfery nieudane        06.02.21 ostatni transfer 2 maluchów został z nami mały cud:) rośnij zdrowo maleństwo beta 77-160-928-5356...

Czekamy na córeczkę! ❤

Jest wyśniona wymarzona z gwiazd 29.10.21❤️

 

pilotpawel
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2019 11:40

Re: Bardzo słabe parametry nasienia - nadzieja!!!

Post autor: pilotpawel »

Witam ponownie,

tak, wiem, że te tabletki to tylko witaminy, ale mnie chodziło o coś zupełnie innego - żeby się nie załamywać, bo jednak można:)

że słabe parametry to jeszcze nie koniec świata, bo na niektórych może spaść to jak grom z jasnego nieba.

Powodzenia dla innych!
Hope121
Posty: 5039
Rejestracja: 23 sty 2018 17:19

Re: Bardzo słabe parametry nasienia - nadzieja!!!

Post autor: Hope121 »

pilotpawel pisze:Witam ponownie,

tak, wiem, że te tabletki to tylko witaminy, ale mnie chodziło o coś zupełnie innego - żeby się nie załamywać, bo jednak można:)

że słabe parametry to jeszcze nie koniec świata, bo na niektórych może spaść to jak grom z jasnego nieba.

Powodzenia dla innych!
No ja z perspektywy już lat starań i zabawy z ivf twierdzę coś innego i nie patrzę przez różowe okulary tak..tymbardziej że to nie jest tak hop zmienić parametry i jest dizekco..Ale gratuluję tak czy siak że taka była wasza droga a nie bardziej kręta jak w wielu przypadkach na tym forum ..

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

09.15 - początek krętej drogi
05.18 -1 IMSI - :( 2 :pingwin:
08.10.18 Crio :(
16.01.19 Crio 9dpt-33,67 12 dpt-51,33
16dpt-99,6:(

02.08.19 2 IMSI :( 1 transfer odwołany  30.05.20 3 IMSI Novum 4 zarodki                  05.20 11.20 2 transfery nieudane        06.02.21 ostatni transfer 2 maluchów został z nami mały cud:) rośnij zdrowo maleństwo beta 77-160-928-5356...

Czekamy na córeczkę! ❤

Jest wyśniona wymarzona z gwiazd 29.10.21❤️

 

Awatar użytkownika
Acustica
Moderator
Posty: 715
Rejestracja: 27 sty 2012 19:28

Re: Bardzo słabe parametry nasienia - nadzieja!!!

Post autor: Acustica »

pilotpawel pisze: tak, wiem, że te tabletki to tylko witaminy, ale mnie chodziło o coś zupełnie innego - żeby się nie załamywać, bo jednak można:)
Można jak się ma szczęście ;-) Owszem, znam kilka przypadków takich szczęściarzy :-) I niestety znam znacznie bardziej rozległe grono tych, którzy tego szczęścia nie mieli...warto mieć świadomość, że często niestety temu szczęściu trzeba pomóc. I warto mieć świadomość, że często liczenie na szczęście może się skończyć stratą cennego czasu. Ale jak się szczęście uśmiechnie to oczywiście fantastycznie :)

BTW, wyniki Twoich badań nie poprawiły się jakoś przełomowo ;-) Po prostu mieliście szczęście :-)
Follow the white rabbit :)

----------------------------
ICSI - SET ...i tylko 6 tygodni radości :(
CRIO - DBT :(
CRIO - SET....7 dpt bHCG 10,1; 9 dpt bHCG 47,5; 11 dpt bHCG 213,2; 16 dpt bHCG 2939, 18 dpt bHCG 5078...32 dpt potomek zamrugał :)

40 tc - zgodnie z prognozami nadeszło tornado :D
cdn? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”