6 transferów, 6 porażek

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Angeline86
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2018 17:28

6 transferów, 6 porażek

Post autor: Angeline86 »

Dzień dobry,

W pierwszej procedurze miałam 6 ładnych zarodków. Hcg za każdym razem poniżej 1.
Drugą procedurę rozpoczęłam od transferu blastocysty 4aa. Skończyło się ciążą biochemiczną. Mam jeszcze 3 ładne zamrożone blastocysty, 2 zarodki przestały się rozwijać po 3 dobie.
Obie stymulacja protokół krótki z antagonistą.

Nasienie męża ok.
Ja: histeroskopia ok, laparoskopia jeden jajowód niedrożny, drugi rozdęty (bez wodniaka). Miałam tsh na poziomie 3,9. Brałam przed, w trakcie i po 2 stymulacji eutyrox. Reszta badań ok.
Czy warto sprawdzać kariotypy, trombofilię itp? Może zrobić biopsję endometrium? Proszę o podpowiedz czy warto coś jeszcze robić.

Dziekuję i pozdrawiam!
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: 6 transferów, 6 porażek

Post autor: Jan Domitrz »

Niestetyu postępowanie diagnostyczne w takiej sytuacji na dzien dzisiejszy jest mało efektywne Ew badanie kariotypu w poszukiwaniu translokacji może mieć jakieś niewielkie uzasadnienie Z poważaniem JD
Angeline86
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2018 17:28

Re: 6 transferów, 6 porażek

Post autor: Angeline86 »

Panie doktorze dziekuję za odpowiedźle.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”