Nawracające infekcje pochwy

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
gsia89
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2019 09:34

Nawracające infekcje pochwy

Post autor: gsia89 »

Witam, w sierpniu 2018 przeszłam zabieg łyżeczkowania, ponieważ ciąża nie rozwijała się prawidłowo. Od stycznia 2019 chcieliśmy zacząć z mężem starania, jednak zaczęła się moja walka z bakteriami- w szpitalu prawdopodobnie zaraziłam się bakterią klebsiellą pneumoniae. Moje wyniki posiewu z pochwy z antybiogramu:

I : klebsiella pneomoniae wzrost ++, enterococcus feacalis wzrost +
Wrażliwe m.in na amoxicillin- dostałam forcid, macromiror dopochwowo, mąż Metronidazol

II: klebsiella pneumoniae wzrost ++, enterococcus feacalis wzrost ++
Wrażliwe na Amikacin i Meropenem
Dostałam Dalacin i Gynalgin dopochwowo

III:klebsiella pneumoniae wzrost +++, escherichia coli +++
Wrażliwe na Amikacin, Impinem i Meropenem.

Jaki antybiotyk powinnam zastosować, aby się w końcu tego pozbyć?
Jakie badania powinien wykonać mąż, aby sprawdzić czy także nie jest zarażony- posiew nasienia, posiew z prącia, czy posiew z cewki?
Przestałam już ufać swojemu lekarzowi, konsultowałam wynik z innym ginekologiem i powiedział, że muszę przejść leczenie szpitalne- bardzo proszę o poradę bo wynik mam coraz gorsze.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Nawracające infekcje pochwy

Post autor: Jan Domitrz »

Leczenie powinno odbywać się zgodnie z antybiogramem nie ma potrzeby leczenia szpitalnego Nie jest to choroba przenoszona drogą płciową leczenie powinno być dosyć długi około 10 -14 dni później warto uzupełnić florę Poza tym warto ocenić jaka jest biocenoza np poprzez st czystości Nie zawsze posiew jest miarodajny co do tego czy są zaburzenia flory czy nie Z poważaniem JD
gsia89
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2019 09:34

Re: Nawracające infekcje pochwy

Post autor: gsia89 »

Jaki antybiotyk Pan by sugerował według antybiogramu?
III:klebsiella pneumoniae wzrost +++, escherichia coli +++
Wrażliwe na Amikacin, Impinem i Meropenem.

Jan Domitrz pisze:Nie jest to choroba przenoszona drogą płciową
Nie ma ryzka, że mąż jest zarażony ode mnie?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Nawracające infekcje pochwy

Post autor: Jan Domitrz »

Problem wynika z faktu że leczenie miejscowe może być tu kłopotliwe ( trzeba by zastosować lek robiony) leczenie ogólnoustrojowe jest mało skuteczne Z poważaniem JD
gsia89
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2019 09:34

Re: Nawracające infekcje pochwy

Post autor: gsia89 »

Jaki skład i formę leku robionego Pan by sugerował? Byłam już u 5 ginekologów i każdy pakuje we mnie antybiotyki, które nie dają żadnych rezultatów...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”