adopcja zarodka/komorki jajowej ostatnią deską ratunku?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
bluejasmine
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2019 12:47

adopcja zarodka/komorki jajowej ostatnią deską ratunku?

Post autor: bluejasmine »

Dzień dobry,

cierpię na niepłodność o nieznanej przyczynie. Jeśli chodzi o męża nasienie bardzo dobre. Wszystkie badania w normie, AMH 1.2, jajowody drożne. Jestem po dwóch nieudanych inseminacjach i 3 nieudanych próbach in vitro (jeden protokół krótki i dwa długie, w każdym inny zestaw leków). Wszystkie 3 próby zakończyły się po punkcji jajników kiedy to okazywało się, że moje komórki jajowe są niedojrzałe lub są zdegenerowane (ostatnia próba 10 komórek - 7 MII, 1 GV, 2 Liza). Po 2 procedurze zlecono mi badania kariotypu - wynik prawidłowy. Po ostatniej nieudanej próbie Pan Doktor powiedział, że szansą dla mnie jest adopcja zarodka lub komórki jajowej.

Czy są jeszcze jakieś obszary, które można sprawdzić i mieć szanse na własne potomstwo np. udać się do immunologa?
Czy można jakoś wpłynąć na poprawę jakości komórek jajowych, czy to jest już coś czego nie mogę zmienić?
Zanim zdecyduję się na adopcję chciałabym się upewnić, że sprawdziliśmy wszystkie możliwości.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: adopcja zarodka/komorki jajowej ostatnią deską ratunku?

Post autor: Jan Domitrz »

Niestety sytuacja tutaj jest trudna wygląda na to że rozwiązanie proponowane jest chyba najbardziej optymalnym postępowaniem Z poważaniem JD
bluejasmine
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2019 12:47

Re: adopcja zarodka/komorki jajowej ostatnią deską ratunku?

Post autor: bluejasmine »

Dziękuję serdecznie za odpowiedź
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”