Clo a ciąża mnoga

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Paulaczaj
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2019 17:05

Clo a ciąża mnoga

Post autor: Paulaczaj »

Witam. Brałam CLO i dostałam zastrzyk na pęknięcie. Mam pięć pęcherzyków (23.8 , 21.1 , 22.7 , 17.0 , 15.7).
Jaka jest szansa ogólnie na zajście w ciążę ? A jaka na dwójkę dzieci ? Jest szansa na więcej niż bliźniaki ?
Pozdrawiam
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Clo a ciąża mnoga

Post autor: Jan Domitrz »

sznasa na ciąże w takim cyklu to max 5% ale ryzyko ciązy mnogiej przy takiej odpowiedzi duże 20-30 % Z poważaniem JD
Paulaczaj
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2019 17:05

Re: Clo a ciąża mnoga

Post autor: Paulaczaj »

Dlaczego tylko 5%? Myślałam ,że skoro jest więcej przecherzykow to szansa jest o wiele większa,niż przy jednym pecherzyku :(
To już piąty cykl i nic :(
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Clo a ciąża mnoga

Post autor: Jan Domitrz »

Taka jest niestety statystyka Człowiek jest stworzeniem o niskiej płodności to jest główny problem Z poważaniem JD
Paulaczaj
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2019 17:05

Re: Clo a ciąża mnoga

Post autor: Paulaczaj »

Dziś zrobiłam test (12dni po zastrzyku) i niestety negatywny ..
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”