Luteina

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
kkkasia
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2019 18:54

Luteina

Post autor: kkkasia »

Witam

Mam 41 lat. Moja faza lutealna trwa 9 dni i już od roku staram się zajść w ciążę. Lekarz przepisał mi Luteinę50 2 razy dziennie po 1 tabletce (rano i wieczór) podjęzykowo. Mam brać te tabletki od 16 dc-25 dc przez okres 3 miesięcy.
Przeczytałam ulotkę i w środkach ostrożności przeczytałam, że podczas terapii trzeba zwracać uwagę czy nie ma zmian w piersiach. I tutaj zaczęłam się zastanawiać czy ten lek powinnam zażywać. Moja mama umarła na nowotwór piersi w wieku 45 lat. W mojej rodzinie są częste przypadki nowotworów, ale na nowotwór piersi zmarła tylko moja mama. Czy takie obciążenie rodzinne jest przeciwskazaniem do zażywania luteiny? Wprawdzie mam ją zażywać tylko 3 miesiące.
Proszę o poradę" Czy mogę ją bezpiecznie zażywać przez okres 3 miesięcy?

Pozdrawiam
Katarzyna
kkkasia
kkkasia
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2019 18:54

Re: Luteina

Post autor: kkkasia »

Witam

Mam 41 lat. Moja faza lutealna trwa 9 dni i już od roku staram się zajść w ciążę. Lekarz przepisał mi Luteinę50 2 razy dziennie po 1 tabletce (rano i wieczór) podjęzykowo. Mam brać te tabletki od 16 dc-25 dc przez okres 3 miesięcy.
Przeczytałam ulotkę i w środkach ostrożności przeczytałam, że podczas terapii trzeba zwracać uwagę czy nie ma zmian w piersiach. I tutaj zaczęłam się zastanawiać czy ten lek powinnam zażywać. Moja mama umarła na nowotwór piersi w wieku 45 lat. W mojej rodzinie są częste przypadki nowotworów, ale na nowotwór piersi zmarła tylko moja mama. Czy takie obciążenie rodzinne jest przeciwskazaniem do zażywania luteiny? Wprawdzie mam ją zażywać tylko 3 miesiące.
Proszę o poradę" Czy mogę ją bezpiecznie zażywać przez okres 3 miesięcy?
A może żeby zmniejszyć ryzyko zażywać Luteinę50 od 16dc-25dc tylko po pół tabletki podjęzykowo 2 razy dziennie?
A może po prostu, aby zapobiec jakimś niepożadnym reakcjom, zmniejszyć dawkę Luteiny50 i od 16dc-25dc zażywać 2 razy dziennie podjęzykowo po pół tabletki przez okres 3 miesięcy?
kkkasia
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”