Nie mogę wyjść z nerwicy i depresji.

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
selenawit
Posty: 11
Rejestracja: 30 gru 2018 12:49

Nie mogę wyjść z nerwicy i depresji.

Post autor: selenawit »

Dzień dobry. Na zaburzenia nerwicowo-depresyjne choruję od 10 lat i nie mogę z nich wyjść. Przeszłam ataki paniki, depersonalizację, lęk wolnopłynący, bezsenność. Ponieważ jestem osobą bardzo zadaniową postanowiłam przy pierwszych objawach, coś z tym zrobić. A więc terapie, leki, dzienny odział leczenia nerwic, kolejna terapia. Zauważyłam jednak pewien schemat, za każdym razem gdy objawy znikają, ja czuję się świetnie, rozluźniona dopada mnie bardzo silny lęk i od razu bezsenność. To wygląda tak jakby mój mózg potrafił tylko bez lęku funkcjonować w napięciu, zadaniach, terminach. Jak generał na placu bitwy. Nie mniej jest to bardzo wyczerpujące, na dłuższą metę. I jest to zamknięte koło. Gdy się zrelaksuje pojawia się lęk, nawrót objawów, praca z zaburzeniem i w koło Wojtek. Czy ktoś się z takim czymś spotkał, bo dla mnie jest bardzo uciążliwe i demotywujące. Bo jak mam być zdrowa, kiedy na moje zdrowie mózg reaguje paniką?

Ten stan wyraźnie uniemożliwia zajście w ciążę.
Cześć, jak się masz?
Hakuna Ma.Tata
Posty: 72
Rejestracja: 10 gru 2017 13:09

Re: Nie mogę wyjść z nerwicy i depresji.

Post autor: Hakuna Ma.Tata »

selenawit Niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale chciałam Ci podpowiedzieć, żebyś zadała je w grupie na FB "Zdrowa głowa - rozmowy, dyskusje, wymiana doświadczeń". Może tam ktoś coś.
Awatar użytkownika
selenawit
Posty: 11
Rejestracja: 30 gru 2018 12:49

Re: Nie mogę wyjść z nerwicy i depresji.

Post autor: selenawit »

Dziękuję bardzo za rekomendację. Już znalazłeś tę grupę ;-)
Cześć, jak się masz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”