nadpobudliwość

Ekspertką na forum jest Magdalena Kruk-Rogucka - doktor nauk społecznych i terapeuta systemowy, pracuje w Ośrodku Adopcyjnym TPD w Warszawie. Zajmuje się prowadzeniem w procesie adopcyjnym kandydatów na rodziców adopcyjnych, opieką psychologiczną nad matkami i rodzinami biologicznymi, poradnictwem skierowanym do rodzin adopcyjnych doświadczających trudności wychowawczych, współpracą z ośrodkami opiekuńczo - wychowawczymi. Przyjmuje także pacjentów we własnym gabinecie w Warszawie i specjalizuje się w tematach adopcyjno-płodnościowych.

Moderator: Osoby zatwierdzające - po adopcji

ODPOWIEDZ
karpatka
Posty: 89
Rejestracja: 02 sty 2014 18:55

nadpobudliwość

Post autor: karpatka »

Igora adoptowaliśmy w wieku dwóch lat, jest z nami już 4 lata.Problem jednak tkwi dalej w jego nadruchliwosci,zapewniamy mu od początku terapię si, od 3 lat logopeda,myślelismy że z wiekiem ta nadpobudliwość się po mału bedzie wyciszać lecz niestety tak nie jest.Wszedzie gdzie chodzi ze mną czy to są sklepy,instytucje, przychodnie, szpitale, jego nadruchliwość jest ciagle taka sama.Niewie co dalej robić w takim wypadku, myslalam o P.Szumiło bądz Lędzinach.

Magdalena Kruk
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 163
Rejestracja: 24 lip 2012 15:50

Re: nadpobudliwość

Post autor: Magdalena Kruk »

Dzień dobry,
jak objawia się nadpobudliwość Syna? Co mówią terapeuci od SI? Czy dziecko było kompleksowo diagnozowane w kierunku nadpobudliwości? Czy jest włączona dieta? Czy są sytuacje, w których dziecko jest mniej lub bardziej nadpobudliwe? Jeśli ma Pani podejrzenia, że dziecko było narażone na ekspozycję na alkohol w czasie ciąży i z tego wynika jego nadaktywność, to warto zrobić diagnozę w kierunku FAE/FAS.
Pozdrawiam,
Magda Kruk-Rogucka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po adopcji - pytania do eksperta”