Interpretacja wyników badań

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

nowy_piotr

Re: Interpretacja wyników badań

Post autor: nowy_piotr »

No tak, raz są a raz nie, ale przynajmniej bardzo mało, niedługo zrobię badanie określające, ile dokładnie, Panie Doktorze mam takie zapytanie, czy stosowanie czopków w tym przypadku diclac powoduje jakieś skutki uboczne dla nasienia, jego produkcji i parametrów, np. pogarsza je może?

Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Post autor: Jan Wolski »

Może tak być.

nowy_piotr

Mimo wszystko będę je brał, a jest może w praktyce medycznej jakiś okres ich brania, że jak po tym okresie jak będzie dalej problem, to nie ma to sensu i nie powinno ich się więcej brać, że jednak n ie pomogą... Ja biorę rano 100, a wieczorem 50 od 2-óch miesięcy. Badanie myślę zrobić za 1,5 miesiąca...

Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Weryfikacja nasienia jest konieczna
Powodzenia

nowy_piotr

Panie Doktorze, co to jest rozmaz cytologiczny nasienia i czy może on trochę wyjaśnić, pomóc w przypadku, gdy w nasieniu są leukocyty?

Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Analiza komórek.
Może.

nowy_piotr

Aha, ok. Zrobiłem ponownie badanie nasienia i na dzień dzisiejszy nie ma leukocytów, z czopkami skończyłem, natomiast wprowadziłem oczyszczanie organizmu... zrobię za jakiś czas badanie, zobaczymy... Panie Doktorze, liczba wyszła dobra, jeszcze takiej nie miałem, 545 mln wszystkich plemników, 120 mln w ejaktuliacie. Chciałbym poprawić to, co wyszło źle. Prędkość postępowa 29%, a nie 32%. No i lepkość "+", pewnie ona częściowo spowalnia. Czy są jakieś specjalne ćwiczenia, czy ogólnie sport, aby to zwiększyć(codziennie biegam po 20 min...) oraz co powiniem szczególnie jeść? A może ma Pan jakieś rady, co robić, aby to bardziej drgnęło...? Oprócz suplementów.

Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Nie mam więcej nowych sugestii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”