Toksokaroza

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Margot31
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2017 22:52

Toksokaroza

Post autor: Margot31 »

Dzień dobry, jestem w 30 tygodniu ciazy. Przez kilkanaście dni miałam kontakt z kociakiem , który miał być w zupełności zdrowy a teraz okazuje się, ze ma świerzb i toksokaroze :( myje dłonie przed każdym posiłkiem, jednak to kociatko wiec w nocy czasami chodziło nam po twarzach. Jestem przerazona, ze doszło do takiej sytuacji. W jaki sposób mogę badać czy nie doszło do zarażenia? Wykonałam morfologię i badanie krwi w kierunku toksoplazmozy, jednak nie wiem jak zbadać toksokaroze. Mam nadzieje, ze po weekendzie uda mi się skontaktować z moim lekarzem prowadzącym, jednak proszę o informacje co jeszcze może zrobić, żeby kontrolować sytuacje .
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Toksokaroza

Post autor: Tomasz Zbroch »

Przepraszam ale z powodu urlopu nie byłęm aktywny na forum sprawa zapewne zdezaktualizowała się a Pani skonsultowała ze specjalistą chorób zakaźnych i pasożytniczych.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
Margot31
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2017 22:52

Re: Toksokaroza

Post autor: Margot31 »

Udało mi się skonsultować z dwoma ginekologami i jednym lekarzem rodzinnym, jednak żaden z lekarzy nie miał pojęcia o czym mówię :( spróbuje skonsultować się z lekarzem od chorób zakaźnych jednak dostanie się do takiego lekarza okazuje się trudniejsze niż się spodziewałam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”