Zoladex

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
zocha2021
Posty: 344
Rejestracja: 24 lis 2015 14:43

Zoladex

Post autor: zocha2021 »

Witam,

byłam przygotowywana do zabiegu histeroresekcji (usunięcie zrostów macicy) i przez 3 miesiące przyjmowałam Zoladex. Zabieg miałam wykonywany dokładnie 14 dni po przyjęciu 3 dawki leku. Od dnia zabiegu przyjmowałam Estrofem, który miał spowodować przyrost endometrium. Po 18 dniach przyjmowania Estrofemu endometrium miało tylko 5,5mm grubości. I tu moje pytanie- skoro Zoladex działa 28 dni i hamuje przyrost endometrium, a ja w trakcie jego działania przyjmowałam estrogeny na przyrost endometrium to czy te dwa leki się nie wykluczyły i czy mogło to spowodować, że endometrium jest tak cienkie?
2015.11- zaczynamy w nowej klinice od początku :)
2016.01.23- transfer blastocysty 4AA, 5 blastocyst i 4 komórki zamrożone
Jest synek!!!
2017.11- criotransfer (odwołany)
2018.10- przygotowanie do 2 criotransferu (niski progesteron)-odwołany
2019.08- II kreski na teście!
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Zoladex

Post autor: Jan Domitrz »

Działania leków sie nie wykluczają na co innego działają zawsze istnieje ryzyko że po zabiegu resekcji endometrium jest uszkodzone Tutaj trzeba by poczekać Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”