lutinus i fraxiparine

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
dan_h
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2015 13:13

lutinus i fraxiparine

Post autor: dan_h »

Panie Doktorze
Aktualnie jestem w 9 dpt. Jest to 4. transfer, we wcześniejszych nie doszło nigdy do zagnieżdzenia. Biorę między innymi Lutinus i Fraxiparine, tak jak wcześniej, ale pierwszy raz zdarzyły mi się następujące objawy:
- od trzech dni w miejscu wkłucia Fraxi pojawiają mi się swędzące, zaróżowione plamy (biorę 0,4ml , wcześniej zawsze 0,3ml; teraz mam też dodatkowo włączony prolutex, którego wcześniej nie miałam)
- od wczoraj mam bladoróżowe plamienia po lutinusie (też wcześniej nigdy tego nie zaobserwowałam), przy wyjęciu aplikatora jest na nim żywa czerwona krew.

Nie wiem czy dalej stosować Fraxi, no i przede wszyskim czy krwawienie oznacza że ten 4ty transfer również się nie udał?

Z góry dziekuję za odpowiedź

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15811
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: lutinus i fraxiparine

Post autor: Jan Domitrz »

Należy poczekać jeszcze kilka dni i wykonać test na tym etapie trudno cokolwiek powiedzieć Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”