estrofem i dostinex w ciązy

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
agnes20.d
Posty: 8
Rejestracja: 28 wrz 2017 15:05

estrofem i dostinex w ciązy

Post autor: agnes20.d »

Witam,
20 kwietnia miałam transfer 3-dniowego zarodka.
12 maja beta HCG wyszła > 200
wg zaleceń lekarza z kliniki w której się leczę od 20.04 do potwierdzenia ciąży powinna brać estrofem 2x1 a w razie ciąży przez kolejne 7 dni w dawce 1x1. Ja niestety przez ostatni tydzień brałam nadal 2x1. Jak powiedziałam o tym lekarzowi to kazał mi brać przez następne 4 dni 1x1 i odstawić.
Jak zaszłam w ciąże okazało się, że jestem przestymulowana, zbierał mi się płyn i miałam powiększone jajniki. W związku z tym dostałam fraxiparine 0.3 1x1 oraz dostinex 1x1, wzięłam już 4 tabletki i zostały mi jeszcze 4.
Obecnie płynu jest już coraz mniej, jajniki nadal się powiększone.
Przeczytałam że zarówno estrofem jak i dostinex są kazane w ciąży.
Czy to, że je biorę może mieć negatywny wpływ na ciąże. Bardzo się boję, że mogę ją stracić.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: estrofem i dostinex w ciązy

Post autor: Jan Domitrz »

Nie powinno to mieć negatywnego wpływu na ciążę Leki te są często stosowane w ciąży Z poważaniem JD
agnes20.d
Posty: 8
Rejestracja: 28 wrz 2017 15:05

Re: estrofem i dostinex w ciązy

Post autor: agnes20.d »

Dziękuję
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”