Torbiel czynnościowa dwukomorowa?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
agnieszka1990
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2017 11:34

Torbiel czynnościowa dwukomorowa?

Post autor: agnieszka1990 »

Panie doktorze pół roku temu poronilam samoistnie w 6tc od jakiegoś czasu ponownie staram się o ciaze od tamtej pory mam cykle po 40 dni,nie zauważam u siebie oznak płodności w okresie owulacji, przed miesiączka miałam brązowe upławy po miesiączce również wraz z krwawieniem i tak trwa to już ponad tydzień do tego bola mnie piersi. Byłam dziś na usg lekarz stwierdził torbiel czynnościowa dwukomorowa o średnicy 56 mm i przepisał orgametril 5 mg przez 14 dni. Czy tzn. Że mam zespół policystycznych jajników?, jakie badania powinnam wykonać? Jak leczyć te zaburzenia aby zwiększyć szansę na ciążę? Czy torbiel czynnościowa hamuje owulację w każdym cyklu? Bardzo dziekuje.

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15790
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Torbiel czynnościowa dwukomorowa?

Post autor: Jan Domitrz »

Nie jest to podstawa do rozpoznania PCOS Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”