Adopcja w ŁODZI

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Kawkowamigocia
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2017 09:32

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: Kawkowamigocia »

Cześć :-)
Jestem tu nowa. Chcemy adoptować z mężem dziecko. Nosimy się z tym zamiarem już od bardzo dawna. Jeszcze zanim zostaliśmy małżeństwem wiedzieliśmy, że chcemy mieć duuuużą rodzinę.
Mamy dwoje swoich dzieci. Syna 9 lat i córeczkę 1,5 roku. w 2015 roku w sierpniu byliśmy nawet na pierwszym spotkaniu w OA, ale dosłownie tydzień później okazało się, że jestem w ciąży, więc odłożyliśmy temat ad acta.
Teraz chcemy powrócić do OA. Niestety czytam Wasze posty na temat Ośrodka w Łodzi ( chyba że jest więcej niż jeden ) i mam coraz więcej obaw, czy mamy w ogóle szanse?
Oboje pracujemy, dobrze zarabiamy, mamy swoje mieszkanie, a nasze dzieci mają swoje pokoje. Dzieciaki mają poza nami kochających dziadków, wujków, ciocie i kuzynów. Jesteśmy kochającą się rodziną. I wiemy, że zdołamy otoczyć opieką jeszcze jedno dziecko. Gdzie mamy iść, do którego ośrodka? A Tuli Luli? na czym polega ich rola?
Czy jak już raz byliśmy w OA i jesteśmy po wstępnej rozmowie ( wiemy jakie dokumenty itd. ) możemy pojechać do nich od razu z kompletem?
Czy nie będziemy odebrani jak "narwańcy" ;-) ?

Dzięki za podpowiedzi. Zapewne będę miała jeszcze masę innych pytań.
Awatar użytkownika
hakunamatata
Posty: 199
Rejestracja: 15 lut 2012 20:05

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: hakunamatata »

Kawkowamigocia w Łodzi są 3 ośrodki: Archidiecezjalny, TPD na Piłsudskiego i Regionalny na Północnej. Tuli Luli to Ośrodek Preadopcyjny, w którym przebywają dzieci czekające na regulację sytuacji prawnej i te które poznają swoich nowych rodziców i stamtąd już jada do nowego domu. Adopcje z Tuli Luli przeprowadzane są przez Ośrodki Adopcyjne.
Nie wiem w jakim Ośrodku byliście. Możecie oczywiście pojechać już z częścią dokumentów, ale generalnie cała procedura jest dość długa i to, że od razu przywieziecie dokumenty raczej niczego nie przyspieszy.
Generalnie warto zadzwonić do OA i umówić się na spotkanie. Rozmowa o Was i Waszych motywacjach z pewnością rozwieje wiele wątpliwości.
My czekamy właśnie na drugie dziecko w OA TPD.
luty 2012 pierwsza wizyta w OA
wrzesień 2012 kwalifikacja na kurs
luty 2013 kurs
maj 2013 Groszek
grudzień 2016 znów czekamy
luty 2018 Fasolka

"To nie my daliśmy Ci życie,
To życie dało Cię nam."
Awatar użytkownika
Fatuus
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwie 2015 10:21

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: Fatuus »

Chyba we wszystkich OA procedury trwają tak samo długo. Trzeba uzbroić się w ogromne pokłady cierpliwości, naprawdę nie pozostaje nam nic innego. Wiem, że jest bardzo dużo rodzin chętnych do adopcji, a dzieci jest wciąż mniej. Dla mnie ważną kwestią jest jednak personel z którym się pracuje. Milej jest gdy jedzie się do osoby z którą chętnie się spotykamy i rozmawiamy. To wszystko minie, a na końcu tej drogi jest niewyobrażalne szczęście :) Wierzę w cudowny dar "zapominania" :)
"Ludzie nie płaczą, dlatego że są słabi... Płaczą, bo byli silni zbyt długo..."
tulipanowa
Posty: 29
Rejestracja: 05 kwie 2017 17:03

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: tulipanowa »

Co słychać? Jak Wasze sprawy. Tak tu cicho...
madzia_29
Posty: 2262
Rejestracja: 19 sty 2010 01:00

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: madzia_29 »

Witam , u nas cisza ..... czekamy na kolejną wizytę.... blisko dwa miesiące ciszy .....
tulipanowa
Posty: 29
Rejestracja: 05 kwie 2017 17:03

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: tulipanowa »

Ta cisza jest najgorsza... Myślałam, że po kwalifikacji będzie łatwiej, ale niestety czas zaczyna płynąć coraz wolniej.
madzia_29
Posty: 2262
Rejestracja: 19 sty 2010 01:00

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: madzia_29 »

tulipanowa nic innego nam nie pozostało :-)
Awatar użytkownika
akinomku
Posty: 10
Rejestracja: 17 cze 2017 15:55

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: akinomku »

tulipanowa pisze:Ta cisza jest najgorsza... Myślałam, że po kwalifikacji będzie łatwiej, ale niestety czas zaczyna płynąć coraz wolniej.
Ja od sierpnia czekam z mężem na wizytę domowa ,może kiedyś się doczekamy. Dla nas najgorsza ta niewiedza i czekanie na finalne ocenienie nas jako ccałości.
tulipanowa
Posty: 29
Rejestracja: 05 kwie 2017 17:03

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: tulipanowa »

To prawda, nie jest łatwo. Niestety nawet nie dostaje się żadnej informacji zwrotnej, ale liczy się efekt końcowy. Wierzę, że gdzieś tam będzie szczęśliwy koniec;)
madzia_29
Posty: 2262
Rejestracja: 19 sty 2010 01:00

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: madzia_29 »

Dziewczyny ile wy juz czekacie na jakis znak z ich strony bo my już ponad dwa miesiące i jedna wielka cisza ..... tak się zastanawiam czy nie zadzwonić i sie zapytać .....
tulipanowa
Posty: 29
Rejestracja: 05 kwie 2017 17:03

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: tulipanowa »

Od wizyty w domu do informacji o szkoleniu czekalismy 9 miesiecy. Co jakis czas dzwonilam i pytalam kiedy zacznie sie kurs. Wczesniej spotkania z psychologiem, pedagogiem byly dosc szybko tak co 2, 3 tygodnie. Teraz znwu cisza i czekanie juz tylko na ten telefon :)
madzia_29
Posty: 2262
Rejestracja: 19 sty 2010 01:00

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: madzia_29 »

tulipanowa ojej jak długo.... ja wczoraj się przypomniałam ... nie mieliśmy jeszcze wizyty w domu .....
Yaba
Posty: 6
Rejestracja: 05 paź 2017 01:16

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: Yaba »

Myślę i nie śpię, a to już 1:20.
Dzisiaj czeka spotkanie z psychologiem i testy. Denerwuję się ale co ma być to będzie, musi być dobrze...
madzia_29
Posty: 2262
Rejestracja: 19 sty 2010 01:00

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: madzia_29 »

Yaba i będzie dobrze nie martw się ... trzymam kciuki
tulipanowa
Posty: 29
Rejestracja: 05 kwie 2017 17:03

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: tulipanowa »

Można przeżyć chociaż dla mnie to również był duży stres. Powodzenia !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”