SwiadczeniA

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Matylda23
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2017 16:13

SwiadczeniA

Post autor: Matylda23 »

Witam.. mija 21 dni od sprawy . Dokument bedzie prawomocny ale co dalej kiedy dostane kiedy dostane pieniadze za brata ?? Po zlozeniu wnioskow ile czasu to jeszcze potrwa ?? Wgl czy dodatek 500 tez sie nalezy ? I slyszalam ze moge sie starac o dofinansowanie na niezbedne rzeczy np do pokoju. Jak to wyglada ? Ile dadza tego dofinansowania ? Czy to bedzie tak wygladalo ze najpierw pieniadzr dostane I kupuje rzeczy I potem pokazuje im faktury ? Czy wydaje z wlasnej kieszeni potem mi zwracaja ? Prosze o pomoc.. staram sie juz od grudnia a brat jest caly czas na moim utrzymaniu bez pomocy finansowej od strony panstwa..

-- 23 maja 2017 13:42 --

Nie ma szans nabto aby ktos udzielil mi odpowoedzi ? :((
MATYLDA
Pikuś Incognito
Moderator
Posty: 452
Rejestracja: 29 gru 2015 22:11

Re: SwiadczeniA

Post autor: Pikuś Incognito »

Teoretycznie sprawa wygląda w ten sposób, że pieniądze na utrzymanie dziecka w rodzinie zastępczej należą się od dnia umieszczenia dziecka decyzją sądu. W Twoim przypadku (ponieważ jesteś rodziną) jest to kwota 600 zł. Dodatek wychowawczy (odpowiednik 500+) również się należy. Z kolei jednorazowa kwota na wyposażenie nie jest obligatoryjna, czyli możesz ją dostać lub nie (i jej wysokość jest różna w różnych powiatach). Raczej można przyjąć, że nie będzie to więcej niż 2 tys. Wszystkie wydatki muszą być udokumentowane fakturami. Ważne jest, aby nie kupować niczego, zanim te pieniądze nie zostanie przyznane, ponieważ faktury z wcześniejszą datą nie będą uwzględnione. Składa się zapotrzebowanie na konkretne rzeczy, podając ich cenę. Można poczekać na wpłynięcie środków na konto. Faktury mogą przekraczać przyznane świadczenie, jednak gdy ich suma jest niższa, to różnicę należy zwrócić.
Wnioski o przyznanie wszystkich tych kwot należy składać do właściwego sobie urzędu koordynującego pieczę zastępczą (PCPR-u, MOPS-u, MOPR-u).
U nas, decyzja o przyznaniu świadczenia jest podejmowana maksymalnie w ciągu miesiąca, chociaż sama wypłata pieniędzy może się przesunąć jeszcze o kolejny miesiąc. Jednak tak czy inaczej następuje wyrównanie za okres faktycznego umieszczenia dziecka w pieczy zastępczej (decyzją sądu).
Nie pytaj "dlaczego?". I tak nie uzyskasz odpowiedzi.



Adres bloga o naszym pogotowiu:

http://pikusincognito.blogspot.com
Halina50
Posty: 8
Rejestracja: 08 lip 2017 08:08

Re: SwiadczeniA

Post autor: Halina50 »

Witam pomozcie od 8 mcy mam dzieci corki u siebie zlozylam wniosek o rodzine zastepcza i mam piecze nad dziecmi sprawe mam 15 listopada napisalam teraz o zabezpieczenie w postaci pelnienia przeze mnie rodziny zastepczej na czas postepowania i odrzucili mi ten wniosek czy pisac zazalenie?sprawe mam dopiero. 15 listopada
Halina50
Posty: 8
Rejestracja: 08 lip 2017 08:08

Re: SwiadczeniA

Post autor: Halina50 »

Naprawde nikogo tu nie ma kto by znal odp?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”