KRZYWA CUKROWA/INSULINOWA

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
28agatagata
Posty: 669
Rejestracja: 14 cze 2013 15:43

KRZYWA CUKROWA/INSULINOWA

Post autor: 28agatagata »

Czesc dziewczyny czy sa jakies przeciwskazania do badania glukoza po obciazenia 75g we wczesnej ciazy (6 tydzien)? Chce sie zbadac a nie mam mozliwosci konsultacji z lekarzem.
starania od 4 stycznia 2013 ;)
2 Aniolki 7 luty 2013[*], 7 czerwiec 2013[*]
15 grudnia - 2 kreski; 2 stycznia - jest serduszko :*
2 wrzesnia 2014 chlopczyk jest z nami:)
22 stycznia 2018 dziewczynka:)
"Na koncu zawsze bedzie dobrze, jezeli nie jest dobrze to znaczy ze to jeszcze ni
nosleep
Posty: 6
Rejestracja: 07 sty 2014 12:57

Re: KRZYWA CUKROWA/INSULINOWA

Post autor: nosleep »

Witaj,
nie ma żadnych przeciwwskazań :) taką krzywą cukrową najlepiej zrobić w okolicach 6-7 miesiąca ciąży.
Mollka
Posty: 15
Rejestracja: 11 mar 2013 18:00

KRZYWA CUKROWA/INSULINOWA

Post autor: Mollka »

Dziewczyny, proszę o poradę.

W pierwszej ciąży miałam cukrzycę ciążową leczoną insuliną. Po ciąży robiłam test obciążenia glukozą i wyniki były na granicy normy. Dostałam wskazania utrzymania diety.

Teraz jestem w drugiej ciąży i zastanawiam się, czy mogę zrobić coś by powstrzymać ponowną cukrzycę (oprócz diety i ruchu). Czy wiecie coś na temat stosowania inofemu/inofolicu w ciąży? Albo macie inne sugestie? Niestety mój gin w tym temacie nie jest zbyt zorientowany.
88Asia
Posty: 24
Rejestracja: 12 sty 2016 09:29

Re: KRZYWA CUKROWA/INSULINOWA

Post autor: 88Asia »

Mollka napisz proszę jak Twoje dziecko rozwijało się i czy faktycznie urodziło się duże? Słyszałam, że przy cukrzycy może tak być. Ja będę diagnozowana bo mam podejrzenie cukrzycy i się już obawiam.
Mollka
Posty: 15
Rejestracja: 11 mar 2013 18:00

Re: KRZYWA CUKROWA/INSULINOWA

Post autor: Mollka »

88Asia młoda rozwijała się prawidłowo całą ciąże. Co prawda na USG wychodziło, że waży trochę ponad normę (była w górnej części tej siatki centylowej), ale ostatecznie okazało się, że sprzęt mojego gina zawyżył wagę. Na ostatnim usg w 37 tyg ważyła ok 3,5 kg a jak się urodziła w 38 tyg to ważyła dokładnie 3250.
88Asia
Posty: 24
Rejestracja: 12 sty 2016 09:29

Re: KRZYWA CUKROWA/INSULINOWA

Post autor: 88Asia »

No to mnie uspokoiłaś :) Dziękuję :) Od kilku dni jestem na diecie i o dziwo nawet samopoczucie mam lepsze.

-- 01 lut 2016 12:25 --

Mollka napisz proszę czy lekarz w trakcie wizyty jakoś przelicza te wyniki z glukometru? Słyszałam, że wyniki z glukometru różnią się od prawdziwych wyników z krwi żylnej.
Mollka
Posty: 15
Rejestracja: 11 mar 2013 18:00

Re: KRZYWA CUKROWA/INSULINOWA

Post autor: Mollka »

Mój lekarz nie przeliczał, jedynie zwracał uwagę czy nie było przekroczonej normy powyżej 140 po posiłku. A co do wyników z glukomertu to prawda, ze są rożne niż z krwi, ja kilka razy na czczo sprawdzałam i różnica była nawet 10 jednostek. Ale tak samo jak zrobisz sobie kilka wkłuć glukometrem w tym samym czasie to tez Ci wyjdą rożne wyniki... Niestety glukometry są trochę zawodne, ale nic lepszego nie wymyślono.
Powodzenia z dieta:)
88Asia
Posty: 24
Rejestracja: 12 sty 2016 09:29

Re: KRZYWA CUKROWA/INSULINOWA

Post autor: 88Asia »

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: KRZYWA CUKROWA/INSULINOWA

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”