KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: oluska_m »

Przypominam, że w tym dziale wymieniamy opinie i informacje na temat lekarzy oraz ośrodków leczenia niepłodności. Na dalsze rozmowy na temat przebiegu leczenia, związanego z immunologią zapraszam do działu Jak się leczyć na wątek IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


Sławek_
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2016 16:34

Re: KLINIKA ARTVIMED W KRAKOWIE

Post autor: Sławek_ »

cześć, do kogo najlepiej w Krakowie i jakie koszty pod kątem szczepień ?
w Łodzi ponoć : Malinowski badania 9000 + 300 wizyta (nie uznaje badań pacjentów) , Paśnik badania 2000 + wizyta 150 zł (uznaje badania pacjentów),
Jesteśmy po 3 poron., 1 dziecko zdrowe 7 lat.
Datusia
Posty: 59
Rejestracja: 11 lip 2015 21:10

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: Datusia »

Sławek_ pisze:cześć, do kogo najlepiej w Krakowie i jakie koszty pod kątem szczepień ?
w Łodzi ponoć : Malinowski badania 9000 + 300 wizyta (nie uznaje badań pacjentów) , Paśnik badania 2000 + wizyta 150 zł (uznaje badania pacjentów),
Jesteśmy po 3 poron., 1 dziecko zdrowe 7 lat.
Witaj
W Krakowie szczepi tylko dr Tomasz Sacha. Jedno szczepienie 870,- a wcześniejsze badania około kilkuset złotych. Ale macie wskazania do szczepień? Robiliście już jakieś badania? Ja jestem po serii szczepień i nie osiągnęłam minimum 40% :(
Awatar użytkownika
Balbinna
Posty: 2073
Rejestracja: 15 lip 2007 00:00

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: Balbinna »

Datusia - i teraz ? co mówi dr. Sacha ? Będziesz się szczepić limfocytami dawcy ?
Ja jestem trochę sceptyczna co do tej metody, szczególnie że mam hashi i niedoczynność (które obecnie dają mi w kość mimo diety bezglutenowej i bez mlecznej) i boję się taka ingerencja całkowicie zaburzy mój system immunologiczny.
Mój Aniołek Mateo + 18.07.2007 - 21tc
Mój Ziemski Skarb Maja 26.12.09 :)
Sławek_
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2016 16:34

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: Sławek_ »

cześć, jeszcze nie robiliśmy tych badań pod kątem immunologii, nie wiem czy wybrać Kraków czy Łódź ?,co do Łodzi mam wrażenie ,że tam robią te szczepienia czy są potrzebne czy nie (szczególnie u Malinow...) a ja nie chciałbym narażać niepotrzebnie zdrowia żonki...
Chciałbym, żeby ktoś spojrzał szerzej na problem, czy ten doktor Sacha taki jest?

Datusia mówisz, że badania kilkaset złotych...to sporo taniej niż w Łodzi . A gdzie przyjmuje dr Sach i jakie terminy, koszt wizyty ?
Datusia
Posty: 59
Rejestracja: 11 lip 2015 21:10

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: Datusia »

Sławek_ pisze:cześć, jeszcze nie robiliśmy tych badań pod kątem immunologii, nie wiem czy wybrać Kraków czy Łódź ?,co do Łodzi mam wrażenie ,że tam robią te szczepienia czy są potrzebne czy nie (szczególnie u Malinow...) a ja nie chciałbym narażać niepotrzebnie zdrowia żonki...
Chciałbym, żeby ktoś spojrzał szerzej na problem, czy ten doktor Sacha taki jest?

Datusia mówisz, że badania kilkaset złotych...to sporo taniej niż w Łodzi . A gdzie przyjmuje dr Sach i jakie terminy, koszt wizyty ?
My na termin wizyty czekaliśmy około miesiąca. Jak dobrze pamiętam to wizyta kosztowała 150,- Do dra trafiłam już z grubą teczką swoich badań a robiłam z jego zlecenia receptory KIR, ANA3 (bo ana1 miałam graniczne), no i oboje z mężem badania na kiłę, wirusa zapalenia wątroby typu B, HCV, HIV i mąż dodatkowo morfologię. Za wszystko wyszło około tysiąca jak się nie mylę. Nie licząc oczywiście MLR wcześniejszego.
Na temat Łodzi się nie wypowiadam bo tam nie byłam, więc wiem tyle co na forum wyczytałam. Ogólnie jestem zadowolona z procedury szczepień i samego doktora Sachy. Jak pisałam mnie MLR urósł bardzo niewiele, nie mam tych 40%. Pan dr zalecał dodatkowe szczepienia od niespokrewnionego dawcy. Nie zdecydowałam się na to. I co będzie dalej to nie wiem. Mój ginekolog zaleca wlewy.
Dr Sacha przyjmuje w Krakowie na Alejach 29 listopada 178A. Panie w recepcji też bardzo sympatyczne. Ale cóż, nie wszystkim szczepienia pomagają ale przynajmniej wiem, że spróbowałam... Aha jedno szczepienie 870,-
Sławek_
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2016 16:34

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: Sławek_ »

hej, mamy wizytę na 30 marca ale wcześniej chcemy zrobić mlr i inne i iść już z wynikami, mlr robią tylko w Prokocimiu ? ...
może by zrobić jeszcze na NK (natural killers) to to samo co KIR ?, PPJ ANA7 - robiliśmy-ok więc pozostałe ANA, tylko gdzie to zrobić i jaki koszt ?
fiona211
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2011 18:54

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: fiona211 »

Sławek_ pisze:hej, mamy wizytę na 30 marca ale wcześniej chcemy zrobić mlr i inne i iść już z wynikami, mlr robią tylko w Prokocimiu ? ...
może by zrobić jeszcze na NK (natural killers) to to samo co KIR ?, PPJ ANA7 - robiliśmy-ok więc pozostałe ANA, tylko gdzie to zrobić i jaki koszt ?
Hej ja też polecam dr Sachę. W moim przypadku szczepienia pomogły z 11,6% skoczyło na 53% także nie ma reguły. Także potwierdzam dr bardzo sympatyczny w recepcji Panie też super. NK to nie jest to samo co receptory KIR. Ja robiłam jedno i drugie w Prokocimiu (mlr tylko w prokocimiu). Za receptory KIR zapłaciłam co ponad 300 zł a NK ponad 100 zł. Niestety receptory KIR nie wyszły dobrze (podobno odpowiadają za zagnieżdżenie zarodka) więc podczas procedury in vitro muszę brać dodatkowe zastrzyki.



A i jeszcze co do Łodzi to też mi nic nie wiadomo o niej. Ale w poniedziałek jak byłam na wizycie u Dr Sachy była przede mną para właśnie z Łodzi:))
Sławek_
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2016 16:34

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: Sławek_ »

no to jedziemy w czwartek, co radzisz zrobić jeszcze oprócz MLR ? ponoć trzeba być 7,30-8.00 w szpitalu
Awatar użytkownika
eluunia1981
Posty: 944
Rejestracja: 24 sie 2012 22:12

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: eluunia1981 »

Witajcie,

Mam pytanie, wybieram się do Prokocimia na badania: receptory KIR i test allo MLR. Moje pytanie, może dziwnie za brzmi ale nie dopytałam, czy na badaniach musze być z mężem? Jestem w tym temacie zupełnie nowa więc proszę o wybaczenie...
2008 Laparotomia: 2xcysty endo, mięśniaki
2013 i 2015 Laparoskopia: macica mięśniakowata
2015 06/04 ET balstusi 4aa :-(
2015 23/12 ET bastki 4aa :(
2016 16/04 Crio dwóch blastus 411 i 422: 6 dpt - beta-37; 7dpt-65; 9 dpt-198, 11 dpt - 664 -> cudzie trwaj
2016 16/06 Są dwa serduszka!
Sławek_
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2016 16:34

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: Sławek_ »

hej, tak z mężem, do MLR pobierają krew od obojga, ja byłem z żoną w zeszły czwartek
Awatar użytkownika
eluunia1981
Posty: 944
Rejestracja: 24 sie 2012 22:12

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: eluunia1981 »

Sławek_ dziękuję serdecznie za odpowiedź. My dziś już po badaniu :D

Robilismy też Typowanie molek. KIR. Czy wiecie coś nt?
2008 Laparotomia: 2xcysty endo, mięśniaki
2013 i 2015 Laparoskopia: macica mięśniakowata
2015 06/04 ET balstusi 4aa :-(
2015 23/12 ET bastki 4aa :(
2016 16/04 Crio dwóch blastus 411 i 422: 6 dpt - beta-37; 7dpt-65; 9 dpt-198, 11 dpt - 664 -> cudzie trwaj
2016 16/06 Są dwa serduszka!
Sławek_
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2016 16:34

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: Sławek_ »

KIR tez robiliśmy ale wynik to jakiś kosmos, nie ogarniam :)
MLR wyszło 34,5 % hamowania czyli chyba ok skoro dla lekarzy od 40% jest dobrze
ANA 1 jest ok
test cytotoks. jest ok.

...także już nie wiem , chyba szczepień nie wymagamy, w środe wizyta u dr. S ..zobaczymy
Awatar użytkownika
eluunia1981
Posty: 944
Rejestracja: 24 sie 2012 22:12

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: eluunia1981 »

Sławek_ Wydaje mi się, że MLR ok. Dawaj znać co dr. S na te wyniki.
Trzymam za WAs kciukasy . :bigok:
2008 Laparotomia: 2xcysty endo, mięśniaki
2013 i 2015 Laparoskopia: macica mięśniakowata
2015 06/04 ET balstusi 4aa :-(
2015 23/12 ET bastki 4aa :(
2016 16/04 Crio dwóch blastus 411 i 422: 6 dpt - beta-37; 7dpt-65; 9 dpt-198, 11 dpt - 664 -> cudzie trwaj
2016 16/06 Są dwa serduszka!
LEYE80
Posty: 11
Rejestracja: 27 cze 2013 13:19

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: LEYE80 »

Witam wszystkich,

Jestem nowa na wątku. Po krótce- jestem po dwóch poronieniach ale bardzo dawno- 6 i 8 lat temu. Od tego czasu bezskutecznie się staramy i jeszcze nie udało mi się chociażby zajść w ciążę. Intensywne leczenie trwa ok 4 lat. Wyniki raczej wszystkie w normie. Zostaliśmy skierowani na Allo MLR- 24% hamowania, cytotoks OK. Jak większość z was trafiliśmy do Dr Sachy i on zaleca szczepienia. Czy jest tu ktoś w podobnej sytuacji jak my- czy komuś pomogły te szczepienia nie tyle utrzymać co zajść w ciążę??

Jesteśmy pod ścianą bo zrobiliśmy już chyba wszystko. Zastanawiam się na ile w naszym przypadku te szczepienia mają sens bo w większości temat dotyczy kobiet roniących...i Jeszcze jedno- mamy zrobić badania na HIV- jakie badania robiliście? Przeciwciała anty HIV czy RNA-HIV/Jakość? Różnica w cenie jest znacząca, zastanawiam się czy oznaczenie samych przeciwciał wystarczy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”