zaświadczenie o zarobkach

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Zablokowany
beti787
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2016 18:31

zaświadczenie o zarobkach

Post autor: beti787 »

Witam. Od 3 lat mieszkamy i pracujemy z mężem w Norwegii, wyjechaliśmy zaraz po ślubie ( staż małżeński również mamy 3 letni). Wyjeżdżająć wiedzieliśmy, że nie bedziemy mogli mieć biologicznego dziecka, ze wzgledu na przebyta przeze mnie w dziecinstwie operacje. Wiedzieliśmy też, że musimy odczekać odpowiedni czas zanim bedziemy mogli ubiegać sie o adopcje, dlatego też postanowiliśmy ten czas wykorzystać. Udało nam sie odłożyć sporą gotówke, jednak po powrocie będziemy zaczynać od zera. Maż ma w planach otwarcie swojej dziełalności, ja będę szukać pracy. Jednak nie bedziemy mieli PITu z rocznego dochodu w Polsce, ponieważ dopiero bedziemy tu zaczynać, a chcieliśmy zaraz po powrocie rozpocząść kwalifikacje. Mamy w Polsce swój dom i nie bedziemy mieli problemu z utrzymaniem dziecka. Martwi mnie jednak jak udokumentujemy stałe dochody tu w Polsce. Jakie mamy w tej sytuacji szanse ?
Pozdrawiam
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: zaświadczenie o zarobkach

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
a to akurat jest najmniejszy problem; macie przecież pieniądze i jesteście w stanie to udokumentować. A w przepisach dot. adopcji nie ma ani słowa o tym, że kandydat ma mieć umowę o pracę i to na czas nieokreślony. Moim zdaniem nie ma tu absolutnie żadnego problemu - oczywiście nie gwarantuję, co powiedzą o oa, ale mam nadzieję, że nie żyją na Księżycu i wiedzą, że życie pisze różne scenariusza. Trzymam kciuki, D.Dominik
beti787
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2016 18:31

Re: zaświadczenie o zarobkach

Post autor: beti787 »

Dziękuje za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie. W wieku 23 lat wyszłam za mąż, małżeństwo trwało niespełna 2 lata, gdyż okazało się, że mój były mąż przez cały czas miał kochanke w pracy, o czym ja oczywiscie dowiedzialam sie ostatnia. Rozwód mamy z orzeczeniem o jego winie. Zastanawiam sie jak w ośrodkach patrzą na takie sytuacje?? Czy nie będą wymagali od nas dłuższego stażu małżeńskiego właśnie ze wzgledu na to, że to moje drugie małżeństwo.
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: zaświadczenie o zarobkach

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani, nie sądzę, tym bardziej że ma Pani wyrok o winie b.męża. Zdarzają się naturalnie takie sytuacje i one nie są niczym szczególnym, dlatego proszę nie martwić się na zapas. Pozdrawiam, D.Dominik
beti787
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2016 18:31

Re: zaświadczenie o zarobkach

Post autor: beti787 »

uff... szczerze mówiąc sen z powiek mi to spedzało. dziekuje za odpwowiedz.
Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”