Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

agnesspetana
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2015 23:36

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: agnesspetana »

Whiliam czyli wychodzi na to ze nie jstesmy w pełni rodzina zastępcza. Tylko dla tej 2 co z nami są .I nie dostaniemy dzieci .
Whiliam
Posty: 29
Rejestracja: 01 sie 2015 07:17

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: Whiliam »

Z tego wynika, że odbyliście szkolenie by być rodziną zastępczą wyłącznie dla tej 2 dzieci, które już macie. Aby przyjmować inne dzieci do RZ musicie mieć zaświadczenie kwalifikacyjne. Proszę się zwrócić na podstawie art. 45 ustawy z dnia 09 czerwca 2011r o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej do swojego PCPR-u czy MOPR-u z wnioskiem o wydanie zaświadczenia kwalifikacyjnego. Organizator może jednak wydać decyzję odmowną, ale wówczas można się odwołać do SKO. Macie Państwo bardzo dużo sił i energii, skoro chcecie przyjąć więcej dzieci. Pozdrawiam
Prezes Stowarzyszenia "Nasze dzieci" - Arkadiusz Politański
agnesspetana
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2015 23:36

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: agnesspetana »

Dziękuję za podpowiedz.Zgadza się mamy bardzo dużo energii i sił,będziemy walczyć ,nie wyobrażamy sobie życia bez dzieci .Jeszcze raz dziękuję za pomoc .Pozdrawiam

-- 14 sty 2016 00:01 --

Mam jeszcze jedno pytanie będę wdzięczna za odp .Czy ja mogę się starać o o przyznanie środków finansowych na utrzymanie lokalu mieszkalnego z tym że w raz z mężem wynajmujemy mieszkanie a rachunki są na właściciela mieszkania.Czy raczej nie mamy szans .
Klimka
Posty: 165
Rejestracja: 04 sty 2014 02:39

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: Klimka »

Nie macie szans bo nie ma ku temu żadnych podstaw prawnych.
agnesspetana
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2015 23:36

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: agnesspetana »

Klimka Klimka Klimka dzieki za odp.Pozdrawiam
agnesspetana
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2015 23:36

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: agnesspetana »

Ja normalnie wyjdę z siebie .
Zwróciłam się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie do którego należę o wydanie kwalifikacji i dostałam odp.

cytuję

"W odpowiedzi na Państwa wniosek dotyczący wydania zaświadczenia kwalifikacyjnego do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, uprzejmie informuję iż tut. Centrum nie jest właściwe do rozpatrzenia powyższego wniosku w związku z tym, że nie uczestniczyli Państwo w szkoleniu dla kandydatów na rodzinę zastępczą organizowanym przez tut. Centrum.

O powyższe zaświadczenie należy wnioskować do PCPR-u, z którego uzyskali Państwo świadectwo ukończenia kursu dla kandydatów na rodzinę zastępcza."

Ok pomyślałam sobie napiszę tam gdzie miałam szkolenia .

odp

cytuję

" Zgodnie z Art. 45.38) NA WNIOSEK KANDYDATA DO PEŁNIENIA FUNKCJI RODZINY ZASTĘPCZEJ ZAWODOWEJ, RODZINY ZASTĘPCZEJ NIEZAWODOWEJ
Lub PROWADZENIA RODZINNEGO DOMU DZIECKA, POSIADAJĄCEGO ŚWIADECTWO UKOŃCZENIA SZKOLENIA, O KTÓRYM MOWA
W ART. 44 UST. 1, organizator rodzinnej pieczy zastępczej właściwy ze względu na miejsce zamieszkania kandydata WYDAJE
Zaświadczenie KWALIFIKACYJNE ZAWIERAJĄCE POTWIERDZENIE UKOŃCZENIA TEGO SZKOLENIA ORAZ SPEŁNIANIA WARUNKÓW, O KTÓRYCH
Mowa W ART. 42.
Proszę się uprzeć i powołać na przepis.
Pozdrawiam "


napisałam ponownie i powołałam się na Art 45.38 do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie do którego tera należymy .

czy ktoś to rozumie bo ja nie .
iwcia303
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2016 12:03

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: iwcia303 »

Witam

po przeczytaniu kilku postów stwierdziłam, że nie jestem sama.
My jesteśmy nową zawodową rodziną zastępczą dla której nie ma dzieci.
Faktycznie tyle się mówi ze potrzeba dużo rodzin zastępczych a potem mają nas gdzieś...
My mam warunki: osobne dwa pokoje z łazienką dla dzieci, ogród, cicha okolica, blisko szkoła i przedszkole i nic... czujemy się bezużyteczni i tyle.
Jesteśmy związani umową ale świadczeń nie dostajemy żadnych bo nie ma dzieci i to takie błędne koło :(
Awatar użytkownika
Gość

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: Gość »

Witam

Od niecałych 3 lat prowadzę niezawodową, niespokrewnioną rodzinę zastępczą, mój PCPR nie chce podpisać umowy na rodzinę zawodową, ponieważ twierdzą że nie ma takiej potrzeby (decyzję o podpisaniu umowy odroczyli do 2018roku). Chciałabym szukać powiatu, który będzie zainteresowany współpracą, nie wiem tylko czy jest potrzebna zgoda mojego PCPR? Wiem, że będą robili wszystko, aby mi utrudnić podpisanie umowy z innym powiatem dlatego rozważam przeprowadzkę ( w ostateczności ).
Bardzo proszę o odpowiedź..niektórzy twierdzą że zgoda jest niezbędna inni że wcale tak nie jest...
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: yennefer23 »

IV KONGRES RODZIN ZASTEPCZYCH :arrow: KLIKNIJ
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Awatar użytkownika
Gość

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: Gość »

Poszukuje Pcpr chetnych do współpracy ze specjalistyczna rodzina zastepcza. Jestesmy w trakcie poszukiwan dzieci obecnie w naszej rodzinie jest jedno dziecko od 15 lat ze znacznym stopniem niepełnosprawnosci.Nasz pcpr w Pucku nas nie potrzebuje skupia sie na instytucjonalnej pieczy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”