Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

kkarolinaa
Posty: 37
Rejestracja: 07 cze 2014 15:41

Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Post autor: kkarolinaa »

Witam się ;)
Niestety walczymy ze słabym nasieniem początkowo było 6mln/1ml i 30mln w całości, po 3 miesiącach 20mln/1ml i 70mln w całości. 2 tygodnie później zrobiliśmy badanie wspomagane komputerowo i znowu kiepsko 6mln w 1ml i 30 w całości ;/ nie wiem czy ufać tym komputerowym wynikom, ponieważ lekarz zakazał nam robić takich badań ale my i tak zrobiliśmy :p
Ruchliwość mąż ma dobrą bo około 70%.

Mamy zamiar podejść do IUI ze względu tez na to, że ja mam niedrożny jajowód i owulujący jajnik tylko po stronie niedrożnej.
Zastanawiam się jak wielu parom udało się przejść przez ten problem i cieszyć się teraz dzidziusiem ;)

Piszcie z jakimi wynikami się udało zajść, naturalnie czy przez IUI no i jak długo się staraliście.
Pozdrawiam Karolina
Nikola ur. 20.07.2015r - 14 cykl starań
Słabe nasienie + niedrożny jajowód. Ciąża w cyklu , w którym owulacja była po stronie niedrożnej.

10cs o drugie dzieciątko
Nasienie w normie.

mokasynka
Posty: 74
Rejestracja: 20 sty 2013 11:26

Re: Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Post autor: mokasynka »

kkarolinaa - Zaszłam po raz trzeci. Własnie jestem w 8/9 tc. Niestety dwa razy miałam ciążę obumarłą. Mąż ma bardzo kiepską morfologie plemników. pierwsza ciąża naturalna w 2010 r. potem przez ponad dwa lata nic... dycyzja po badaniu nasienia - in vitro- klapa , zarodki kipeskie, dwa ok wprowadzone ale sie nie przyjęły. Pani doktor powiedziała,że nie ma szans na dziecko natrulnie tylko IMSI ale to nie pomogło. Potem drugie in vitro w innej klinice--też bez ciąży. Gdy przygotowywaliśmy się na trzecie -miła choć krótka niespodzianka-ciąża naturalna :) niestety serduszko słabe i obumarła. Teraz po około pół roku trzecia naturalna:) wszytko jest możliwe:)
Mokasynka
PCOS,Teratozoospermia

03.2010 - ciąża naturalna ,niestety trwała tylko 11 tyg.[']
01.2013 - IMSI bez powodzenia
12.2013 - ICSI -bez rezultat
05.2014 - ciąża naturalna 5 tyg.[']
10.2014 - ciąża naturalna -termin 27-06-2015 :)
9.06.2015 -urodził się ukochany-wyczekany synek Szymek <3 4350g ☺

sisii
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2014 10:46

Re: Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Post autor: sisii »

to prawda wszystko jest możliwe!
W naszym przypadku w 1 ml tylko 2 ml plemników, do tego ruch wolny 5%, ruch nieprawidłowy 40% a nieruchomych aż 55%. Lekarz stwierdził, że nie mamy szans na ciążę naturalną. Potem rok horroru z witaminami, badaniami, ziołami i wszystkim tym co tylko możliwe. Jednak wciąż to samo. Na in vitro bałam się zdecydować, gównie z powodu możliwego niepowodzenia. Przyszły nawet myśli o adopcji. W końcu pogodziliśmy się z tym, że nie będziemy mieli dzieci i kupiliśmy szczeniaczka. Piesek był u nas już jakieś pół roku, gdy okazało się, że jestem w ciąży - po 7 latach wyczekiwania (do dziś nie wiem jak to możliwe). Ciąża bez żadnych komplikacji, poród naturalny (bardzo szybki - 6h ), dzidziuś zdrowy. Nasze cudeńko skończyło właśnie 6 tygodni. Także cuda się zdarzają, nawet gdy sytuacja jest beznadziejna.

famosa
Posty: 31
Rejestracja: 16 gru 2011 19:51

Re: Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Post autor: famosa »

Nam również zdarzył się cud. Wyniki nasienia - koncentracja od 1 do 3 mln/ml. Staraliśmy się 4 lata, w międzyczasie próby leczenia, operacja minimalnych żylaków (brak trwałej poprawy). Ponieważ in vitro nie braliśmy pod uwagę ze względów światopoglądowych, zdecydowaliśmy się na adopcje. Tydzień przed otrzymaniem kwalifikacji zobaczyliśmy Kropeczkę na usg. Obecnie jestem w 15 tyg. ciąży.

Awatar użytkownika
morylek
Posty: 38
Rejestracja: 24 gru 2006 01:00

Re: Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Post autor: morylek »

Azoospermia przy wysokim FSH i naturalna ciąza. obecnie 12 tydzień.
styczeń 2006 - HSG ok, lipiec 2007 - LAPAROSKOPIA ok
6 AID -KLAPA
I ICSI UDANE - IX 2008 (vitrolive szczecin)
punkcja 17.09.2008, transfer 20.09.2008 - 8A1, 7A1 - jeden bąbelek z nami został
NASZ SYNEK - ur. 13.06.2009 r. , WAGA 3660g, DŁ. 57 CM

WRZESIEN 2011- CRIOTRANSFER NIEUDANY 2 BLASTOCYSTY

GRUDZIEŃ 2014 - NIESPODZIANKA/CUD

11.09.2015 - NASZ NATURALNY CUD - CÓRECZKA UR. PRZEZ CC 39 TC, WAGA 3970, DŁ. 57 CM

monikamac
Posty: 36
Rejestracja: 11 paź 2014 18:14

Re: Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Post autor: monikamac »

Kiedyś, gdy czytałam ten wątek postanowiłam, że jak mi się uda to napiszę o tym ku pokrzepieniu serc. Obecnie mam 10 letnią córkę. Dwa lata temu poronienie. Mąż zaczął się leczyć. Początek: całkowita liczba 20 mln, ruch całkowity: 15%, morfologia 4%. Później było różnie, raz lepiej, raz gorzej.Okazało się, że problemem jest testosteron, który był bardzo niski. Po wakacjach wyniki były bardzo bliskie normy. Za to u mnie okazało się, że mam zbyt wysoką prolaktynę i niedoczynność tarczycy. Po miesiącu mojego leczenia okazało się, że jestem w ciąży- obecnie koniec 6 tygodnia. Mimo, że bardzo się boję to wiem, że dzieci możemy mieć, a wiara czyni cuda. Oby ten nasz trwał jeszcze dobre 7 m-cy.

Awatar użytkownika
elwirra28
Posty: 6085
Rejestracja: 22 lis 2005 01:00

Re: Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Post autor: elwirra28 »

W związku z wypowiedzą ministra Radziwiłła o zakończeniu refundacji in vitro w czerwcu 2016, chcemy prosić was i wasze rodziny o napisanie listu do pana ministra. Pokażmy, co koniec refundacji oznacza dla nas pacjentów, dla ludzi pragnących zostać rodzicami. Jeśli też chcesz napisać i podzielić się swoją opinią wyślij swój list na adres: listy@wyborcza.pl cc stowarzyszenie@nasz-bocian.pl Listy opublikujemy również u nas.
Starania od 2005 r./PCOS, insulinooporność, hiperprolaktynemia czynnościowa/Leczenie SIOFOR 500, Spironol 100.
29.11.2008 r. - Aniołek 6tc [*]
29.09.2010 r. - Synek :love:

Górka19
Posty: 21
Rejestracja: 14 gru 2015 12:39

Re: Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Post autor: Górka19 »


Witam , dopiero dziś założyłam tu konto, a wcześniej od jakiś 3 lat czytam Wasze fora, opinie . My tez mamy problem z poczęciem dzidzi. Z badań wynika że problemem są plemniki u męża. Ponad 3 lata jesteśmy po ślubie,nie zabezpieczaliśmy się w ogóle .Po roku czasu starań , nic nie wychodziło.I zaczęło się latanie po lekarzach . Najpierw ja , wszystkie badania włącznie z drożnością jajowodów . A gdy się okazało że wszystko ok , to zaczęło się latanie męża. Najpierw androlog w warszawie - nie pamiętam jak się nazywał tylko wiem że na przepisywał mnóstwo witaminek, zbadał ręką jądra męża i stwierdził że to powinno pomóc , bo żylaków nie widzi. No i tak ze 3 razy byliśmy u niego bo tylko witaminki dokładał. I na tym się skończyły wizyty u tego pana. Następnie wylądowaliśmy w łodzi W Gamecie , oczywiście kolejne badania - diagnoza po 5 min obejrzenia wyników męża : Państwa tylko ratuje in-vitro , ze względu na pani wiek, ja miałam wtedy 29 lat , a mąż 9 lat jest ode mnie starszy, i juz od razu kazał iść do recepcji wypełnić formularze na in vitro, bo jak twierdził kwalifikujemy się ze względu na mój wiek do darmowego zapłodnienia i tylko za leki hormonalne pani zapłaci. My jak w amoku oczywiście wypełniliśmy te formularze. I wróciliśmy do domu , ale w drodze powrotnej przez dwie godziny podjęliśmy decyzję że nie będzie żadnego in vitro, nawet ze względu religijnego.I znowu zaczęło się szukanie lekarza, wylądowaliśmy po niedługim czasie u Piotra Dobrońskiego w wawie .Następna porażka . Jak mu powiedziałam że w łodzi proponowali tylko in vitro z tych wyników to sie roześmiał i powiedział że bez in vitro będzie ciąża. Straszny z niego służbista i nie jest miły. No cóż , zlecił kolejne badania , i wyszło że mąż miał żylaki powrózka nasiennego, oczywiście, to może być przyczyna wiec polecił usunąć. Opowiedział jak to przebiega itp.Pytam się go czy w tym da się usunąć to na kasę chorych , bo wycenił swój zabieg prywatnie na 10.000 zł, oczywiście odpowiedział ze jest możliwość na kasę chorych ale za 6 tysięcy i mogą być powikłania. Więc co było robić ? zdecydowaliśmy się za 10 .000. W czasie i przed zabiegiem doktorek mało w dupę nam nie wlazł . po zabiegu zadzwonił pytał się czy wszystko ok. po jakimś czasie od zabiegu zrobił badania nasienia , poszliśmy do doktorka - a on co powiedział ? - no niestety , u państwa to tylko in vitro. był wtedy tak służbowy i nie miły. wystawił nam jeszcze jakieś leki , które w dodatku kazał sobie zamówić w necie - nonsens, jak farmaceuta się o tym dowiedział bo mąż poszedł się zapytać o ten lek to głową pokręciła. I na tym zakończyliśmy nasze przygody z lekarzami aż do dzisiaj, bo znalazłam przypadkiem w Płocku klinikę GRAVIDRA w Płocku i mąż tam się umówił na wizytę . Chciałabym się zapytać czy ktoś tu tez miał takie przejścia z lekarzami .I nie wiem czy ta klinika w Płocku nam coś pomoże ... już się zastanawiamy , a raczej mamy pewność że jak nic nie pomogą w tej klinice to zdecydujemy się na inseminację . Pozdrawiam .
Górka19

Awatar użytkownika
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10355
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Post autor: bloo »

w ramach NFZu zabieg usunięcia żylaków jest bezpłatny (w ramach ubezpieczenia), więc lekarz naciągnął Was podwójnie. Z postu wynika, że prawidłową ocenę sytuacji uzyskaliście od razu w Gamecie, gdzie dodatkowo mielibyście in vitro w ramach refundacji. Teraz jesteście lżejsi o 10 tysięcy i przed Wami pełnopłatne ivf, jeśli się zdecydujecie, więc wróciłabym do miejsca, gdzie od początku dostaliście realną diagnozę. Nie wiem, jakie macie parametry nasienia i czy kwalifikują Was one do inseminacji?
Zaczęłabym od przeczytania rekomendacji w leczeniu niepłodnosci (na stronie PTMR) i sprawdzenia samodzielnie, jak wygląda Wasza sytuacja kliniczna.

Górka19
Posty: 21
Rejestracja: 14 gru 2015 12:39

Re: Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Post autor: Górka19 »

ostatnie badanie nasienia mąż robił w lipcu , i dziś sobie zrobił w tej przychodni GRAVIDA w Płocku . więc na dzisiejsze wyniki trochę poczekamy , ale mogę napisać jakie miał w lipcu. Robił je sobie w laboratorium w szpitalu,a zauważyłam też , że nie pokrywają się z tymi wynikami od specjalistów .Dziś jak zaniósł nasienie do badania to kobitka mu powiedziała , że rozpis wyniku będzie miał na paru kartach , wiec coś na wzór jak w gamecie mieliśmy.
Wyniki ostatniego badania :
objętość ejakulatu -2 ml ,
upłynnienie - 30 min
ph -9
barwa - mleczna
woń - swoista
lepkość - prawidłowa
plemniki ruch postępowy - 5%
plemn.ruch niepostępowy -5 %
brak ruchu -90%
nabłonki 2-3 wpw
leukocyty 1-2 wpw
erytocyty 2-3 wpw
komórki plemnikotwórcze 0-1 wpw
koncentracja plemników -28 mln/ml
całkowita liczba plemników w ejakulacie 56 mln
uwagi - obecne agregaty plemników
I to by było na tyle wyniku laboratoryjnego , jeśli ktoś z was sie zna na tym , to bardzo proszę o jakąś opinię co do tych wyników.Jak będę miała wyniki z dzisiejszego oddania to również napiszę .Wiem że jest nie za wesoło z tymi wynikami ale czy jest jakaś szansa na inseminacje ... Pozdrawiam.
Górka19

Awatar użytkownika
elwirra28
Posty: 6085
Rejestracja: 22 lis 2005 01:00

Re: Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Post autor: elwirra28 »

Górka19 w związku z tym, że na forum nie udzielamy porad medycznych, nie diagnozujemy pytania dot. interpretacji wyników badań nasienia proponuję kierować do naszych forumowych Ekspertów np. na podforum:
:arrow: Niepłodność męska - pytania do eksperta lub
:arrow: Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku

Jeśli chodzi o GRAVIDĘ w Płocku zachęcam do zapoznania się z wątkiem na podforum "jak się leczyć" :arrow: KLINIKA GRAVIDA W PŁOCKU

Zachęcam do korzystania z Linii Pomocy Pacjent dla Pacjenta, gdzie:

Rozmawiamy. Ty jesteś stroną, która decyduje o temacie rozmów. Ty określasz problemy, z którymi chcesz się zmierzyć, o które chcesz zapytać. Wygadujesz się. Płaczesz. Złościsz. Może po raz pierwszy masz okazję porozmawiać z kimś o swoim problemie... Jesteśmy po to, by Cię wysłuchać.

Wspieramy. Niezależnie od drogi jaką wybierzesz – możesz liczyć na nasze wsparcie.

Informujemy. Jesteśmy gotowi udzielić Ci niezbędnych informacji o leczeniu, placówkach medycznych lub psychologach, jeśli o nie poprosisz. Pracujemy w oparciu o standardy Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Podlegamy superwizjom opiekującego się wolontariuszami psychologa.

Dzielimy się. Jeśli tylko będziesz tego potrzebować – podzielimy się swoim doświadczeniem. Wiemy przez co przechodzisz, nas także dotknęła niechciana bezdzietność.

Czego nie robimy?

Nie stawiamy diagnoz medycznych ani psychologicznych. Nie leczymy i nie prowadzimy terapii psychologicznej. Nie podejmiemy za Ciebie decyzji, ale możemy dodać Ci sił, abyś wytrwał w decyzjach podjętych przez siebie.
Starania od 2005 r./PCOS, insulinooporność, hiperprolaktynemia czynnościowa/Leczenie SIOFOR 500, Spironol 100.
29.11.2008 r. - Aniołek 6tc [*]
29.09.2010 r. - Synek :love:

Awatar użytkownika
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10355
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Post autor: bloo »

ja zachęcam dodatkowo do przeczytania raportu Gravidy z monitoringu pacjenckiego:
http://www.nasz-bocian.pl/placowki/zobacz/391

Awatar użytkownika
Bateria
Moderator
Posty: 7053
Rejestracja: 18 sie 2008 00:00

Re: Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Post autor: Bateria »

Górka19 ile czasu minęło od usunięcia żylaków? I czy skontrolowaliście u urologa/androloga prawidłowość wykonania tego zabiegu?
Oligoasthenoteratozoospermia
ICSI, transfer 2 maluchów 01.2009
12dpt-HCG 369, 14 dpt-HCG 771, 25 dpt-HCG 34700, 35dpt-biją serduszka
Chłopcy urodzeni w 33 tc
Crio 07.2011, trzeci synek!

oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9655
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IVF, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś17.06.2019 :love: MichaśGórka19
Posty: 21
Rejestracja: 14 gru 2015 12:39

Re: Komu udało się zajść w ciążę ze słabym nasieniem ?

Post autor: Górka19 »

Ponad rok .Nie kontrolowaliśmy tego po zabiegu z nikim....Przenieśliśmy się do gravidy do płocka, znowu były badania nasienia, inseminacje dwie , w końcu in vitro i bez efektów. Teraz chcemy odpocząć od tego wszystkiego. I zastanawiamy się nad adopcją.Ogólnie chciałabym Was Wszystkich ostrzec przed lekarzem z Warszawy : Piotr Dobroński - naciągacz i kanciarz .
Górka19

ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”