KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

OlaAndrzej
Posty: 19
Rejestracja: 12 wrz 2014 13:56

Re: KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Post autor: OlaAndrzej »

Dziewczyny my też zmieniliśmy Klinikę na Invimed Katowice. Mają bardzo krótkie kolejki na Program Rządowy. Klinika bardzo miła i opinię dobre.
Little_blueberry
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2014 18:18

Re: KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Post autor: Little_blueberry »

ja podchodzilam do inseminacji w Gyncentrum i na calosc zaiegu nie mam co narzekac. lekarze zawsze byli bardzo pomocni, w ogole opieka byla bardzo dobra. Do inseminacji podchodzilam 3 razy i przy zadnym zabiegu nie spotkalo mnie nic nie milego. Nie moge narzekac bo i sam zabieg byl skuteczny. Podczas diagnostyki przyczyn nieplodnosci tez nie spotkalam sie z niemilym lub nieprofesjonalnym traktowaniem. osobiscie jestem zadowolona z wizyt i leczenia w tej klinice.
Coldmint
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2014 19:30

Re: KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Post autor: Coldmint »

Witam. Tez jestem pacjentlka Gyncentrum i osobiscie jestem zadowolona i z przebiegu moich wuizyt, calej proceduty diagnostycznej, zabiegow (sprawdzanie droznosci jajowodow), i zleconego leczenia. Od dwoch lat staralam sie z mezem o dziecko bezskutecznie i dopiero po konsulatcji w tej Klinice, leczeniu udalo mi sie zajsc w ciaze. Lekarzy w klinice uwazam za kompetentnych i zaangazowanych w problem i leczenie pacjentek. Nie mam zadnych zastrzezen, jedynie same pozytywy, w koncu dzieki nim doczekam sie mojego pierwszego dziecka:)
kormoran24
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2014 21:32

Re: KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Post autor: kormoran24 »

Witam, dopiero zaczęłam czytać na temat leczenia niepłodności. Mam więc pytanie, jak wygląda sprawa odpłatności w klinice. Czy konsultacje i badania są bezpłatne? a klinika ma podpisany kontrakt z NFZ?
kingakinga
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2015 22:40

Re: KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Post autor: kingakinga »

witam
leczę się w klinice gyncentrum Katowice od jakiegoś czasu- na razie bez efektu...
w zasadzie nie polecam , wizyty trwają bardzo krótko ,lekarz mało tłumaczy - nawet nie wytłumaczył jak i o której godzinie mam zażyć ovitrele- dobrze , że sama jestem lekarzem...
nawet nie chce im się wypisać danych do recepty przy pacjencie -wypisanie recepty kończy recepcjonistka- tak skracają wizyty
ciężko mi się wypowiadać co do skuteczności tam przeprowadzanych zabiegów in vitro - ale z obserwacji na poczekalni stwierdzam,że straszny młyn , nałapali ludzi do rządowego in vitro i na nich bazują
jeśli ktoś miał tam in vitro to proszę o opinię - czy jest sens u nich podchodzić z rządowego , po słyszałam że są gorzej traktowani niż ci co płacą...
Awatar użytkownika
mimbla1980
Posty: 42
Rejestracja: 03 paź 2014 19:33

Re: KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Post autor: mimbla1980 »

kormoran24 pisze:Witam, dopiero zaczęłam czytać na temat leczenia niepłodności. Mam więc pytanie, jak wygląda sprawa odpłatności w klinice. Czy konsultacje i badania są bezpłatne? a klinika ma podpisany kontrakt z NFZ?
Witaj, jestem na tym forum świeżynką..
Owszem, ta klinika jest w tzw rządowym in-vitro. Polecała mi ją moja ginka więc byłam tam na 1 konsultacji...

Ja niestety nie załapałam się tutaj na refundację, dr M zaproponował mi na wstępie:
- powtórzenie wszystkich badań hormonalnych moich i męża w ich laboratorium (przyszłam z wynikami robionymi w Diagnostyce oraz przy szpitalu im. Leszczyńskiego...). Oczywiście, mieliśmy te badania robić na koszt własny. Ale nie to jeszcze było najbardziej dobijające.
-lekarz stwierdził że wyniki nasienia nie skazują ewentualnej IUI na porażkę więc możnaby spróbować podejść prywatnie a jak się nie uda to dopiero myśleć o in-v?

Dla mnie to oznaczało dłuższą udrękę.. więcej czekania, a w efektywność iui kompletnie nie wierzę, więc postanowiliśmy gdzie indziej się zgłosić do in-v. Małż ma bardzo słabe nasionka, słabo ruchawe, ponad 80% nieprawidłowej budowy, o ilości która waha się w przedziale 24 mln - 48 mln. Było ryzyko żę na potrzeby takiej inseminacji, nie odda tych świeżych kijanek bo go to kosztuje zbyt wiele stresu. Przy in-v można dopłacić do biopsji i zamrozić materiał, GC nam takiej możliwości nie dało. Tak więc, po tej 1 konsultacji zmieniliśmy klinikę.
elusiowo30
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2014 17:15

Re: KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Post autor: elusiowo30 »

Witam mam pytanie bo w sobotę mam wizytę u dr. Pokaż jaka jest bo tak to chodzę do dr Czerwinskiej ale jej niebedzie a mam mieć monitoring. Czy któraś z was u niej się leczy.
Gosia181
Posty: 113
Rejestracja: 23 sty 2015 14:50

Re: KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Post autor: Gosia181 »

Witajcie ja jestem dopiero po 1 wizycie w Gyncentrum i ale za to mieliśmy okazję poznać 3 inne kliniki więc trochę wiemy jak wszystko wygląda -tam gdzie się komuś uda to chwali a gdzie nie to gani. Na razie podchodzę z dystansem do wszystkiego ale z pierwszej wizyty jestem b. zadowolona-dowiedziałam się wszystko co chciałam,badania zrobione, omówione więc nie ma co narzekać...
bezowocne starania od 8 lat
2012-2014 Hsg, histeroskopia,dwie laparoskopie i laparotomia...
lipiec 2013 in vitro Salve w Łodzi :(
luty 2015 pierwsza wizyta w Gyncentrum
marzec 2015 stymulacja i punkcja
kwiecień transfer :(
przerwa 3 miesiące -badanie kariotypów ok-kolejna próba lipiec sierpień transfer mrożaków - 8dpt-beta 144,2; 10dpt-422,2-rośnij kruszynko....
Awatar użytkownika
Sil_84
Posty: 42
Rejestracja: 02 maja 2015 13:55

Re: KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Post autor: Sil_84 »

Hej
Zastanawiam się nad wyborem kliniki. Rozważam Gyncentrum i Invimed. Na wątku poświęconym Inv. znalazłam wiele szczegółów. Czy ktoś podzieliłby się ze mną wrażeniami z tej kliniki? Jak długo czeka się na pierwszą wizytę? Czy w chwili obecnej są środki na In Vitro z MZ? Jacy są lekarze? Jak atmosfera? Czy lekarze łamią zasady i chcą pobierać opłaty za badania i procedury refundowane przez MZ?
Sil

04.11 - początek
01.12 - endometrioza, zrosty
05.15 - Gyncentrum (MZ)
07.15 - I krótki z antag. (transfer 1 komórki, 3 pozostałe obumarły)
01.16 - II KzA transfer jedynej wystymulowanej komórki (po intralipidzie)
03.16 - III długi prot. 12 komórek, 4 niedojrzałe. 2 transf.:( crio 2 blast
08.16 - Artemida
09.16 - długi protokół, transfer 2 blastek, 1 mrozaczek.
Beta 9 dpt 117,9 11 dpt 327
Gosia181
Posty: 113
Rejestracja: 23 sty 2015 14:50

Re: KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Post autor: Gosia181 »

Nie wiem jak jest w inivimedzie to nie powiem ale tą wybraliśmy z polecenia i mimo nie udanego pierwszego podejścia jesteśmy b.zadowoleni i nie mam zamiaru zmieniać i powoli szykuję się na kolejne...myśmy wcześniej zaliczyli inne kliniki to tą możemy zdecydowanie polecić-spokojnie,panie w rejestracji przesympatyczne odpowiedzą na wszystkie pytania.Ja chodzę do dr.Mercika i tez jestem zadowolona-nie owija w bawełnę nie robi niepotrzebnych nadziei i wydaje mi się że podchodzi bardzo indywidualnie do pacjenta i to b.dobrze.Pytałaś o oczekiwanie na wizytę to wszystko zależy do którego lekarza ja czekałam jakiś tydzień na pierwszą i od momentu zakwalifikowania to za nic nie płaciłam tylko leki...mam nadzieję,że choć trochę pomogłam
bezowocne starania od 8 lat
2012-2014 Hsg, histeroskopia,dwie laparoskopie i laparotomia...
lipiec 2013 in vitro Salve w Łodzi :(
luty 2015 pierwsza wizyta w Gyncentrum
marzec 2015 stymulacja i punkcja
kwiecień transfer :(
przerwa 3 miesiące -badanie kariotypów ok-kolejna próba lipiec sierpień transfer mrożaków - 8dpt-beta 144,2; 10dpt-422,2-rośnij kruszynko....
Awatar użytkownika
Sil_84
Posty: 42
Rejestracja: 02 maja 2015 13:55

Re: KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Post autor: Sil_84 »

Dzięki wielkie :)
Sil

04.11 - początek
01.12 - endometrioza, zrosty
05.15 - Gyncentrum (MZ)
07.15 - I krótki z antag. (transfer 1 komórki, 3 pozostałe obumarły)
01.16 - II KzA transfer jedynej wystymulowanej komórki (po intralipidzie)
03.16 - III długi prot. 12 komórek, 4 niedojrzałe. 2 transf.:( crio 2 blast
08.16 - Artemida
09.16 - długi protokół, transfer 2 blastek, 1 mrozaczek.
Beta 9 dpt 117,9 11 dpt 327
Gosia181
Posty: 113
Rejestracja: 23 sty 2015 14:50

Re: KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Post autor: Gosia181 »

Jak chcesz więcej się dowiedzieć to przejdź na forum na Gyncentrum pogaduchy tam dziewczyny na bieżąco piszą...
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 2#p8107062
bezowocne starania od 8 lat
2012-2014 Hsg, histeroskopia,dwie laparoskopie i laparotomia...
lipiec 2013 in vitro Salve w Łodzi :(
luty 2015 pierwsza wizyta w Gyncentrum
marzec 2015 stymulacja i punkcja
kwiecień transfer :(
przerwa 3 miesiące -badanie kariotypów ok-kolejna próba lipiec sierpień transfer mrożaków - 8dpt-beta 144,2; 10dpt-422,2-rośnij kruszynko....
Awatar użytkownika
annna87
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2015 17:36

Re: KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Post autor: annna87 »

Leczyłam się w tej klinice wiele lat i dopóki nie starałam się o dziecko wydawało mi się, że jest ok. Jednak pomimo pco przed rozpoczęciem starań nie powtórzono żadnych badań, mimo że leki anty brałam wiele, wiele miesięcy bez żadnej przerwy. Kazano mi nie odczekiwać, tylko od razu "do pracy" ;)
Moja historia zakończyła się jednak tragicznie, poroniłam. Maleństwo na usg oceniono na 6 tc 1 dz. Zmieniłam lekarza i dopiero wtedy okazało się, że nie byłam leczona jak powinnam - badań hormonalnych nie robiono w określonych dniach cyklu, ale wtedy, kiedy było wygodnie... Do tego wizyty trwały jakieś 10 minut. Teraz, mając porównanie do innego lekarza, odczuwam, że byłam traktowana trochę "po macoszemu". Szybkie badanie, recepta na tabletki anty i do widzenia.
Absolutnie nie wypowiadam się na temat zabiegów, jakie tam są przeprowadzane, bo takich doświadczeń nie mam - być może Gyncentrum jest idealnym miejscem do tego :) Jednak ja z tą Kliniką się pożegnałam.
nulla40
Posty: 1129
Rejestracja: 28 sie 2015 13:39

Re: KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Post autor: nulla40 »

Czy któraś z was korzystała z tego komercyjnego programu in vitro 2+1 w gyncentrum. Płaci się za dwie procedury a 3 otrzymujesz gratis? proszę o info jak podchodzą do pacjenta w gc? jestem po 3 nieudanych transferach w Provicie i przeniosłam sie do gc, ale nie dostałam się już do rządowego, bo brak miejsc.
2008 - naturalsik, syn
2010 - starania...słabe plemniki
2015 -Provita, ivf -15 komórek, 3 transfery, klapa
Zmiana kliniki Gyncentrum 30 komórek, 9 kl.A
crio dwudniowych 6A x2 - beta 0,1, histeroskopia, scratching..
crio dwóch 8A - 13 dpt, dwie krechy, beta 740, 16 dpt - beta 3061, 20 dpt - 11 500, dwa pęcherzyki, dwa serducha :)
9 tc [*] pozostało jedno serduszko...
09.2016 - córka, 3800 g, 10 pkt
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Post autor: oluska_m »

W najbliższy poniedziałek specjalnie dla Was organizujemy konferencje on-line !!! Niebawem udostępnimy link do relacji ze studia. Liczymy na Wasz udział w dyskusji i komentarze na czacie.
A o czym będziemy rozmawiać..? Oczywiście o RAPORCIE :)
Już dziś serdecznie ZAPRASZAMY !!!

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”