OAO w Pile

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
figo-fago
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2005 01:00

OAO w Pile

Post autor: figo-fago »

Chciałabym poznać jakieś opinie na temat Ośrodka w Pile. Czy jest ktoś, kto adoptował dziecko przez OAO w Pile? Jakie wymagania, procedura, jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
figo-fago
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2005 01:00

Post autor: figo-fago »

Ponieważ od niedawna jestem na Bocianie, a dodatkowo nie jestem geniuszem w sprawach internetu - nie wiem czy czegoś nie pomyliłam. 8 marca zadałam pytanie na Forum i do dziś nikt nie udzielił mi odpowiedzi. Trochę mnie to dziwi, a może to normalne? A może jednak ja coś zablokowałam, że potencjalne odpowiedzi nie dochodzą? Czy ktoś może mi pomóc znaleźć odpowiedź? Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Jo
Posty: 494
Rejestracja: 08 wrz 2002 00:00

Post autor: Jo »

Figo, Obawiam się, że nic nie zablokowałaś - ja np. staram sie o dziecko przez OAO w Ciechanowie i też nikt do mnie nie napisał - bo w tym czasie nie było nikogo, kto by przechodzi procedurę w tym Ośrodku i bywał na forum, może u Ciebie jest podobnie?!
Wejdź sobie na ogólne wątki - najlepiej w post z linkami. Znajdziesz tam wątki dotyczące procedury, testów, dokumentów itp.
Spotykamy sie też na wątku w oczekiwaniu na adopcję, można tez założyć indywidulany wątek na forum droga adopcyjna.. Jest trochę możliwości!
Ja życzę Ci wytrwałości w drodze do Twojego dziecka i szybkich sukcesów!
Odnaleźliśmy nasze skarby: Natalkę i Adusia
Awatar użytkownika
sy-la
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut 2003 01:00

Post autor: sy-la »

Cześć
OAO w Pile serdecznie polecam.
My mamy córeczkę czekaliśmy na naszego skarba nie całe 7 miesięcy. Dokumenty wymagane :
zaświadczenie o zarobkach,opinia z miejsca pracy,zdjęcia,zaświadczenie o niekaralności i z poradni zdrowia psychicznego, życiorys.(nie pamiętam więcej)
Wspaniała atmosfera i pomoc ze strony pracowników.
Nie widzę żanych minusów w tym ośrodku.
Masz pytania napisz do mnie.
Awatar użytkownika
uszal
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2005 00:00

Post autor: uszal »

Witajcie
proszę napiszcie jak często i jak długo trwają szkolenia w OAO w Pile :?: , rozmawiałam z jakąś Panią przez tel. i mamy się umówic na pierwsze spotkanie.
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Landrynka29 pisze:witm

Proszę o kontakt ze mną wszystkich którzy zamierzają adoptować dziecko w OAO w Pile. Poznajmy się. wymieńmy poglądy i informację. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
misia3
Posty: 10
Rejestracja: 06 sty 2006 01:00

Post autor: misia3 »

Adoptowałam córkę przez ten ośrodek.Jest to mała placówka ,ale bardzo prężna i ważne jest to ,że się długo nie czeka na dziecko.Zdecydowanie polecam ten ośrodek.
Awatar użytkownika
kazonk
Posty: 30
Rejestracja: 09 sty 2006 01:00

OAO Piła

Post autor: kazonk »

Witam ! Razem z mężem zdecydowaliśmy się na adopcje właśnie w tym ośrodku..Jezeli możesz mi pomóc napisz jak długo czekałaś na pierwszą wizyte, jak długo i jak często odbywa się szkolenie, jakie koszty trzeba ponieść i wogóle wszystko co powinnam wiedzieć.Na jakim etapie już jesteś? :help:
Awatar użytkownika
misia3
Posty: 10
Rejestracja: 06 sty 2006 01:00

Post autor: misia3 »

witaj kazonk!od złożenia wniosku do spotkania z naszą córeczką minęło15 miesięcy. w trakcie oczekiwania odbyliśmy szkolenie pridem.nie ponieśliśmy żadnych znacznych kosztów, ale można dobrowolnie wesprzeć ośrodek dowolną kwotą.czas oczekiwania jest różny,przeważnie krótszy.wszystkiego dowiesz się na pierwszym spotkaniu.pozdrawiam.jakby co, to pytaj.misia.
Awatar użytkownika
kazonk
Posty: 30
Rejestracja: 09 sty 2006 01:00

Post autor: kazonk »

Dziękuję misia3! Nawet nie wiem o co pytać, pewnie po pierwszej wizycie będę miała ich tysiące.Napisz mi czy na pierwsze spotkanie lepiej jechać już z kompletem dokumentów,czy można je zbierać w trakcie trwania procedury? Pozdro! :P
anonymouse006
Posty: 55
Rejestracja: 17 lip 2004 00:00

Post autor: anonymouse006 »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Ostatnio zmieniony 03 cze 2008 08:33 przez anonymouse006, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misia3
Posty: 10
Rejestracja: 06 sty 2006 01:00

Post autor: misia3 »

Witajcie!Kazonk, na pierwsze spotkanie mozna bez niczego jechać,ale lepiej we dwoje.Dokumenty można dostarczyć w trakcie.Napiszcie, kiedy się wybieracie,będę trzymać kciuki.Pozdrawiam i życzę szybkiego spełnienia marzeń. :bigok:
Awatar użytkownika
misia3
Posty: 10
Rejestracja: 06 sty 2006 01:00

Post autor: misia3 »

Witajcie!Kazonk, na pierwsze spotkanie mozna bez niczego jechać,ale lepiej we dwoje.Dokumenty można dostarczyć w trakcie.Napiszcie, kiedy się wybieracie,będę trzymać kciuki.Pozdrawiam i życzę szybkiego spełnienia marzeń.
anonymouse006
Posty: 55
Rejestracja: 17 lip 2004 00:00

Post autor: anonymouse006 »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Ostatnio zmieniony 03 cze 2008 08:32 przez anonymouse006, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
chemik
Posty: 44
Rejestracja: 13 cze 2003 00:00

Post autor: chemik »

Witam!

My mamy NASZĄ CÓRECZKĘ dzięki OAO w Pile.
Dokumenty złożyliśmy na początku lutego ub. r., szkolenie PRIDEM rozpoczęło się pod koniec lutego. Warsztaty zakończyły się w końcówce kwietnia. W międzyczasie mieliśmy testy, po warsztatach była wizyta domowa (umawiana indywidualnie) - my mieliśmy na początku czerwcu.
Telefon o córci dostaliśmy we wrześniu, a od 3 października jest już z nami w domciu i jesteśmy bardzo bardzo SZCZĘŚLIWI!!! - także od dnia złożenia dokumentów do momentu zabrania Małej do domu minęło 8 m-cy.

Jeśli macie jakieś pytania - to służę pomocą

PZDR
Mama najkochańszej Agatki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”