Czy się jeszcze kwalifikujemy?

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
marta555
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2013 22:17

Czy się jeszcze kwalifikujemy?

Post autor: marta555 »

Panie doktorze od 4 lat staramy się o dzidziusia. Od 2012 byłam pod opieką lekarza ginekologa, który rozłożył ręce i skierował nas do kliniki leczenia niepłodności. Tam kolejne badania moje i męża- wszystkie wyniki dobre. W 2014r. minęły udokumentowane 2 lata leczenia po czym mieliśmy przystąpić do rządowego programu in vitro (spełnialiśmy wszystkie kryteria). Do in vitro nie doszło gdyż się okazało, że jestem w ciąży. Niestety w 7 tyg ciąża obumarła. Od poronienia minął ponad rok. Lekarz ginekolog powiedział, że jest nadzieja bo okazało się, że jesteśmy płodni i trzeba próbować naturalnie. Niestety ponowne próby nie przynoszą efektu. W związku z tym chciałam zapytać czy pomimo iż raz udało mi się naturalnie zajść w ciąże, ale doszło do poronienia, a teraz dalej mamy problem, czy jeszcze kwalifikujemy się do do programu in vitro?

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 291
Rejestracja: 26 sie 2013 17:38

Re: Czy się jeszcze kwalifikujemy?

Post autor: Michał Radwan »

Witam,
W tej sytuacji można rozważyć kwalifikację do IVF. Być może potrzebna będzie wcześniej diagnostyka.

pozdrawiam

Michał Radwan

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”