czy 6 cykli stymulowanych wystarczy do kwalifikacji

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
Mysia88
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2015 18:22

czy 6 cykli stymulowanych wystarczy do kwalifikacji

Post autor: Mysia88 »

Staramy się z mężem o dziecko od września 2013 roku, jednak leczenie zaczęliśmy we wrześniu 2014 roku. Mam stwierdzone PCO i brak owulacji. Byłam stymulowana clostilbegytem a potem menopurem łącznie 5 razy, wszystkie cykle stymulowane były z pęcherzykami jednak nie udało mi się zajść w ciążę. Czy w takiej sytuacji jeżeli kolejna 6 stymulacja nie przyniesie efektów w postaci ciąży możemy starać się o refundowane in vitro ? Czy oprócz tych 6 cykli stymulowanych musimy mieć udokumentowany rok leczenia i w naszej sytuacji czekać do września 2015 ? Dodam, że nigdy wcześniej nie byłam w ciąży. Bardzo proszę o odpowiedz, ponieważ już się w tym wszystkim pogubiłam.

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 291
Rejestracja: 26 sie 2013 17:38

Re: czy 6 cykli stymulowanych wystarczy do kwalifikacji

Post autor: Michał Radwan »

Witam,
Zasadą konieczną do kwalifikacji jest przynajmniej 6 prób (cykli) stymulacji owulacji.
Pozostałe kryteria o których Pani pisze nie muszą być spełnione
pozdrawiam

Michał Radwan

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”