Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

W oczekiwaniu na ten telefon... i pierwsze dni po nim.

Moderator: Moderatorzy moja adopcyjna droga

ODPOWIEDZ
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Go30 »

asikczek nie rozumiem dlaczego sędzia przeciągal tak długo ta sprawę. Teraz mb może się nie stawiać właśnie że względu na maleństwo, to może być oczywiście z korzyścią dla Was, ale... nie wiadomo jak sąd to potraktuje. Strasznie mi przykro :glaszcze

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Awatar użytkownika
Gość

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Gość »

przy każdej kolejnej porażce w sądzie mam ochotę to wszystko zostawić, zrezygnować, odpuścić sobie. A potem jedziemy do Małego i spędzamy najcudowniejsze dwie godziny... i jak tu zostawić takiego bezbronnego, kochanego malca? No nie można po prostu, On nie jest niczemu winien, a my nie możemy go zawieźć. Zawodów miał już wiele w swoim krótkim życiu.
Nasze ostatnie spotkania są cudowne,bardzo mało buntu, dużo śmiechu, buziaczków, współpracy i rozmów.... nasz Mały strasznie się rozgadał. Układa już proste zdania i coraz częściej rozumiemy co mówi. Niechętnie wraca do DD, co prawda nie płacze jak kiedyć, ale kilka razy się żegna, przytula, mówi "papa". Damy radę, w końcu to tylko miesiąc, MUSIMY dla niego
meme
Posty: 130
Rejestracja: 27 sty 2011 21:57

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: meme »

asikczek :glaszcze
asikczek pisze:Damy radę, w końcu to tylko miesiąc, MUSIMY dla niego
Dacie radę :glaszcze
Leeleeth
Posty: 905
Rejestracja: 06 sie 2013 16:59

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Leeleeth »

meme pisze:asikczek :glaszcze
asikczek pisze:Damy radę, w końcu to tylko miesiąc, MUSIMY dla niego
Dacie radę :glaszcze
Też wierzę, że Wam sił nie zabraknie. Trzymam mocno zaciśnięte kciuki :bigok:
16.07.2013 pierwsza wizyta w OA

19.09.2014 Małpka jest nasz

29.08.2015 złożenie podania o córeczkę

Czekamy. . .
Goscislaw
Posty: 44
Rejestracja: 03 gru 2013 11:33

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Goscislaw »

Wiem o czujesz. Nie da się oszukać serca.
Pierwsza wizyta 2010
Warsztaty 11-12 2012
Kwalifikacja 02 2013
Telefon 02 06 2014
I sprawa o przysposobienie 21 08 2014
Piecza od 21 08 2014
13 01 2015 Dzieci są nasze
alexa79
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 24877
Rejestracja: 31 paź 2009 01:00

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: alexa79 »

asikczek pisze:Damy radę, w końcu to tylko miesiąc, MUSIMY dla niego
:bigok: niech ten miesiąc szybko minie i sędzie niech juz okaże się człowiekiem
Kalka58
Posty: 148
Rejestracja: 19 maja 2011 22:15

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Kalka58 »

Życzę Wam jak najlepiej, tyle że nawet jeśli ta sprawa zakończy się za miesiąc to:
-matka może się odwołac i tu trzeba liczyc jeszcze ze trzy do uprawomocnienia, jesli sąd okręgowy utrzyma w mocy postnowienie sądu rejonowego, jesli nie, batalia w rejonowym od początku
-jesli matka się nie odwoła, trzy tygodnie uprawomocnia się postanowienie, później trzeba ustanowic opiekuna prawnego (u nas miesiąc w porywach do trzech), dopiero później może sie toczyc cokolwiek w temacie adopcji, tym samym nawet postanowienia o pieczy nie dostaniecie :-(
-niestety trafiacie na koniec roku, świeta, nowy rok, to tez dla Was dobrze nie wróży.

Trzymam kciuki i życzę dużo cierpliwości .
Awatar użytkownika
Gość

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Gość »

Kalka58 pisze:matka może się odwołac i tu trzeba liczyc jeszcze ze trzy do uprawomocnienia, jesli sąd okręgowy utrzyma w mocy postnowienie sądu rejonowego, jesli nie, batalia w rejonowym od początku
-jesli matka się nie odwoła, trzy tygodnie uprawomocnia się postanowienie, później trzeba ustanowic opiekuna prawnego (u nas miesiąc w porywach do trzech), dopiero później może sie toczyc cokolwiek w temacie adopcji, tym samym nawet postanowienia o pieczy nie dostaniecie
-niestety trafiacie na koniec roku, świeta, nowy rok, to tez dla Was dobrze nie wróży.
Tak wiem o tym bardzo dobrze.Natomiast sędzia może dać nam pieczę nawet gdy mb będzie się odwoływać (rozmawiałam z prawnikiem - możemy złożyć wniosek o zabezpieczenie i czekać spokojnie końca sprawy w okręgówce z Małym w domu), po drugie opiekun prawny już dawno jest bo mb ma już odebrane prawa od roku,a obecne postepowanie jest o przywrócenie praw.
tati-ana
Posty: 365
Rejestracja: 06 sty 2012 15:36

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: tati-ana »

Asikczek, trzymam za Was kciuki!!!
trnado12
Posty: 300
Rejestracja: 24 lip 2013 22:13

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: trnado12 »

Aksiczek, jestem z wami całym sercem!!! Do boju! do boju! do boju AKSICZKI!!! :firing: :-D
trnado12

"Wczoraj, kiedy twoje imię ktoś wymówił przy mnie głośno, tak mi było jakby róża przez otwarte wpadła okno..."
Awatar użytkownika
GoniaWroclaw
Posty: 36
Rejestracja: 03 mar 2014 16:43

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: GoniaWroclaw »

Asiczek, nie mogłam oderwać oczu od forum jak trafiłam na wasz wątek.teraz stale go przeglądam, w nadziei, że napiszesz jakieś dobre wieści. Niestety na razie jest inaczej. Choć takich spoglądających na ten tok sprawy jak ja, jest pewnie więcej...i mogę się założyć każdy Wam dopinguje i trzyma kciuki by sprawa znalazła szybki i pozytywny finał. Jedno jest pewne, tyle co daliście już Maluchowi, nadziei, ciepła, miłości i tyle dodatkowo ile musicie się nacierpieć o tyle Wasza Rodzina będzie mocniejsza i scalona w przyszłości.
drimerka
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2014 11:54

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: drimerka »

Witam!

Też od kilku miesięcy trzymam za Was kciuki i życzę jak najlepiej. Aby Synek był a z Wami w domku. Będę podczytywać. Trzymajcie się ciepło.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Gość »

Moi drodzy,wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie jakie nam dajecie. My oczywiście nadal jeździmy i odwiedzamy.Ostatnie spotkania pokazały jak Bardzo Mały się zmienia.Jest rozgadany,całuśny i przytulajski. Bardzo też o nas zazdrosny, teraz już rozumiemy czemu zdecydowano przekazaćgo do adopcji do rodziny gdzie nie ma jeszcze dzieci. Częśto też mówi już do nas mama i tata, ciocia pojawia się już rzadziej,w momentach kiedy jest bardzo ożywiony i chce nam coś pokazać, wtedy jeszcze mu się myli.
Czekamy kolejnej rozprawy, święta niestety spędzimy osobno :cry2:
tati-ana
Posty: 365
Rejestracja: 06 sty 2012 15:36

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: tati-ana »

Asikczek, serce mi wali, gdy widzę, że napisałaś...

Oby, oby, oby to były ostatnie święta osobno!!!!!
tati-ana
Posty: 365
Rejestracja: 06 sty 2012 15:36

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: tati-ana »

Asikczek, była rozprawa??? Jak poszło? Jak mały?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja adopcyjna droga”