Rodzinne Domy Dziecka

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kiwinka
Posty: 171
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Rodzinne Domy Dziecka

Post autor: kiwinka »

Proponuję aby prowadzący RDD oraz zainteresowani jak to wygląda tu opisywali swoje sprawy, prowadzę sama RDD, mam teraz 3 podopieczne z orzeczeniami o niepełnospr. wkrótce dołączy jeszcze piątka dzieci :D
wiadomo PCPR będzie chciał umieścić tyle ile wg. ustawy być może w RDD czyli całą 8, miejsce jest. Po latach doświadczenia (ale to brzmi :cool: ) najpierw 5 lat jako zwykła RZ, potem 4 lata jako ZSRZ, coś już wiem, coś umiem. Sprawdzam przed każdym przyjęciem dziecka jego historię, opinie, badania, robię wywiad. Nie przyjmuję dzieci mocno zdemoralizowanych aby nie zaszkodziły swoim zachowaniem innym domownikom. Każde dziecko jest przyjmowane w rodzinę, z moją mamą jako babcią, z ciociami, wujkami, traktowane równo, akceptowane ze swoimi problemami i chorobami. Teraz są same dziewczyny, jest podział obowiązków, w sumie nie muszę się prosić o sprzątanie, mycie naczyń itp. modle się oby chłopcy, gdy przyjdą tez tak mieli :bigok:
najwyżej ich nauczymy, mamy fajny team a w kobietach siła :D
"Dziecko chce być dobre.Jeśli nie umie- naucz.
Jeśli nie wie- wytłumacz.Jeśli nie może- pomóż" J.Korczak
karpatka
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2014 18:55

Re: Rodzinne Domy Dziecka

Post autor: karpatka »

witam.Zastanawiam sie w niedlugi czasie nad ZRZ jak to wyglada jesli chodzi o warunki mieszkaniowe, formalności,jakies dofinansowania, i ile dzieci mozna przyjąć.
Darkow
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2014 21:04

Re: Rodzinne Domy Dziecka

Post autor: Darkow »

Witam. Od dawna prowadzisz RDD, jak układa Ci się współpraca z PCPR-em, czy prowadzisz RDD w swoim domu, jakie muszą być warunki. Czy nowa ustawa wnosi coś nowego do dotychczasowych RDD? Jak Ty je postrzegasz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”