interpretacja hormonow a biopsja jader

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
gosikmacik
Posty: 1345
Rejestracja: 03 sty 2008 01:00

interpretacja hormonow a biopsja jader

Post autor: gosikmacik »

Witam,p.Doktorze mam prośbe jestem po leczeniu operacyjnym spodziectwa w dzieciństwie od zawsze nie pojawiał się u mnie ejakulat podczas stosunku ( mam 31l)lekarz powiedział że prawdopodobnie czegoś niedało się połączyć w trakcie zabiegów, (usg jąder ok) nie poleca dodatkowych bo szkoda czasu i kasy a efektów nie gwarantuje zalecił biopsje jąder z ewentualnym mrożeniem żołnierzyków jeśli by były, zrobiłem chormony i proszę powiedz coś na ich temat:
FSH 15,8 nor.1,37-13,58
LH 2,83 nor:1,26-10,05
PROLAKT.23,81 nor:1,58-18,12
TESTOST. 2,42 nor:1,66-8,77
niby te normy napisali ale proszę o podpowiedz co jaki ma wpływ na co bo wizyte mam dopiero za dwa tyg.i troche nas to męczy jesteśmy zdecydowani na dawce ale jak pojawiła się nadzieja to trzeba próbować.
Teraz jem salfazin,androwit,omega3 jagby co miało być to może coś lepszej jakości .
pozdrawiam i prosze o odpowiedz Marcin
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Trochę podwyzszone FSH może sugerować problemy z produkcja plemników ale aby rozsztrzygnąć to czy produkcja jest zachowana należy wykonać biopsję Z poważaniem JD
gosikmacik
Posty: 1345
Rejestracja: 03 sty 2008 01:00

Post autor: gosikmacik »

Witam i serdecznie dziękuję za odpowiedz
Marcin
Awatar użytkownika
katrin223
Posty: 2193
Rejestracja: 04 lis 2013 19:23

Re: interpretacja hormonow a biopsja jader

Post autor: katrin223 »

Witam, mam prośbę o poradę. Czy przy przedstawionym poniżej stanie faktycznym jest sens wykonywać jeszcze biopsję jąder?
1. badanie nasienia: brak plemników - azospermia
2. fsh 37,5 mIU/mL; LH 17,9 mIU/mL; testosteron 5,87 nmol/L
3. usg jąder: wymiary L-28x10x14mm, P-22x8x12 mm poza tym wszystko dobrze
4. badania genetyczne: kariotyp prawidłowy, AZF i CFTR również

Czy badanie hormonów powinno się powtórzyć czy nie ma takiej potrzeby?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca - P. Coelho

19.05.2017 r. - crio Muminka 4AA i TP 06.02.2018 r.
09.01.2018 r. Nasz Cud jest już z Nami
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”