WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
sunshine157
Posty: 1850
Rejestracja: 24 wrz 2008 00:00

Re: WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Post autor: sunshine157 »

ivonelka85 pisze:Błagam dziewczyny powiedzcie mi czy to może być WPN?
nie musi to wcale być wpn może to być pco
8 lat starań

2014- hsg oba jajowody niedrożne i zoladex

2014-laparoskopia (usunięcie zrostów, ognisk endo, udrożnione jajowody)

VI- 2 IUI... udana :)

Luty 2016- Nasza córeczka już jest z nami
aneeri125
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2014 23:03

Re: WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Post autor: aneeri125 »

Mam pytanie - chciałabym dostać się do szpitala na badania hormonalne, bo prywatnie na więcej mnie nie stać, a wciąż nie mam żadnej diagnozy, dolegliwości cały czas te same. nie mogę już tego znieść. Chciałabym w końcu poznać co mi dolega i jakie leczenie powinnam zastosować. Czy jest realne dostać się w jakiś sposób do szpitala na badania, żeby sprawdzić nadnercza? Nie miałam robionego ani 17oh, ani nic co mogłoby przynajmniej zwrócić uwagę na nadnercza, a już dostałam deksametazon. Nie wiem, czy powinnam brać sterydy, jak tak naprawdę nie wiem co mi dolega i co jest przyczyną? We Wrocławiu kazali mi czekać na lekarza 2 lata, czy jest szansa szybciej pójść na badania?
Asiek_28
Posty: 43
Rejestracja: 13 wrz 2011 20:29

Re: WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Post autor: Asiek_28 »

aneeri125 - skierowanie musisz dostać od endokrynologa na badania do szpitala, u mnie na Śląsku czeka się ok. 6 miesięcy na miejsce w szpitalu, chyba że masz lekarza który pracuję na oddziale i Cie wkręci wcześniej :?
Mnie kilka razy lekarz kierował sam od siebie, ale dwa razy sama prosiłam o skierowanie i nie było większych problemów
Troszkę dziwne, że nie masz wszystkich badań a już masz brać dexa? To przecież steryd i myślę, że warto wcześniej dokładnie się zbadać i dopiero zaczynać brać
styczeń 2011 - Aniołek, poronienie 7 tydzień
13.12.2013 - Ukochany Synek
daliaa
Posty: 24
Rejestracja: 14 lis 2013 12:26

Re: WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Post autor: daliaa »

Byłam dziś u ginekologa-endokrynologa z moim wypisem ostatecznym ze szpitala. Pani doktor na ich podstawie powiedziała, że owszem to jest WPN, ale poziomy hormonów nie są tak bardzo wysokie i chce mnie leczyć jakimiś tabletkami anty (nazwy nie pamiętam), które będą "blokować" nadnercza, żeby nie wydzielały hormonów w nadmiarze. W sumie podoba mi się takie rozwiązanie, że nie będę brać dexa, ale z drugiej strony trochę mnie to zdziwiło, czy któraś z Was miała podobną sytuację? I jeszcze mam jedno pytanie - jakie jest podejście Waszych lekarzy do WPN? Ponieważ jak się naczytałam o tej chorobie byłam trochę przerażona (może trochę sobie to wyolbrzymiłam?) a Pani doktor podeszła do tematu bardzo zwyczajnie, powiedziała, że nie powinnam mieć problemów z zajściem w ciąże, że ma pacjentki z WPN, które mają dzieci. Dodam, że Pani doktor ma w Internecie dobre opinie i poleciła mi ją Pani doktor, która na oddziale była moim lekarzem prowadzącym.
aneeri125
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2014 23:03

Re: WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Post autor: aneeri125 »

Asiek_28 pisze:aneeri125 - skierowanie musisz dostać od endokrynologa na badania do szpitala, u mnie na Śląsku czeka się ok. 6 miesięcy na miejsce w szpitalu, chyba że masz lekarza który pracuję na oddziale i Cie wkręci wcześniej :?
Mnie kilka razy lekarz kierował sam od siebie, ale dwa razy sama prosiłam o skierowanie i nie było większych problemów
Troszkę dziwne, że nie masz wszystkich badań a już masz brać dexa? To przecież steryd i myślę, że warto wcześniej dokładnie się zbadać i dopiero zaczynać brać
No więc właśnie. Tylko prywatnie lekarz raczej mnie nie skieruje chyba? W czerwcu mam endo na NFZ to może zaczekam. Zapisałam się też na konsultacje do innego lekarza prywatnie, spytać co on uważa. Może i wydziwiam, ale nie chcę tego zaniedbać i wolę temat przewałkować milion razy.

daliaa - bardzo zainteresował mnie Twój post. Jakie konkretnie tabletki anty chce zastosować u Ciebie lekarz? Ja się tak zastanawiałam, czy jeśli będą te wizyty i badania się u mnie przeciągać latami, czy by przez ten czas nie brać jakichś tabletek anty, żeby chociaż trochę pozbyć się tych dolegliwości na jakiś czas przynajmniej.

Nie chcę zaniedbać nadnerczy bo chcę mieć dzieci w przyszłości, ale z takimi kompleksami jakie wywołuje u mnie teraz cera, to ja nigdy nie znajdę potencjalnego ojca, więc błędne koło. Może takie tabletki faktycznie by pomogły, może warto porozmawiać o tym z ginem?
daliaa
Posty: 24
Rejestracja: 14 lis 2013 12:26

Re: WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Post autor: daliaa »

aneeri125 za tydzień będę ponownie na wizycie (lekarz chce sprawdzić, czy jest owulacja) więc już pewnie dostanę receptę i dam znać :) a jakie badania miałaś już wykonywane? może jeśli finanse Ci na to pozwalają, idź do endokrynologa prywatnie, najlepiej takiego, który pracuje w szpitalu na oddziale endokrynologii, to znacznie przyspieszy diagnostykę.
Asiek_28
Posty: 43
Rejestracja: 13 wrz 2011 20:29

Re: WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Post autor: Asiek_28 »

aneeri125 - lekarz na prywatnej wizycie też Cię skieruję na badania do szpitala, jak piszę daliaa najlepiej żeby to był lekarz co pracuję na oddziale, z doświadczenia wiem, że wtedy jest łatwiej się dostać :D
daliaa - też jestem bardzo ciekawa co to za tabletki :D teraz karmię i nie biorę ani dexa ani hydro ale potem coś muszę zacząć brać, dodam że ja nie miałam problemów z zajściem w ciąże
styczeń 2011 - Aniołek, poronienie 7 tydzień
13.12.2013 - Ukochany Synek
aneeri125
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2014 23:03

Re: WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Post autor: aneeri125 »

Dziękuję Wam. Jutro podzwonię po lekarzach i postaram się dostać na wizytę do takiego co przyjmuje na oddziale.Prywatnie oczywiście bo na NFZ to mogę sobie pomarzyć jedynie. A czy wtedy te badania w szpitalu będą też płatne? Bo na to to mnie raczej nie stać.
jeśli trzeba będzie długo czekać, to pójdę do gina po coś.

daliaa, to w takim razie czekam na informację co to za tabletki są.
daliaa
Posty: 24
Rejestracja: 14 lis 2013 12:26

Re: WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Post autor: daliaa »

aneeri125 nawet jeśli pójdziesz na wizytę prywatnie i dostaniesz skierowanie do szpitala, to badania będą bezpłatne. Jeśli mogę coś doradzić to wejdź na strony internetowe szpitali w Twojej okolicy, które mają oddziały endokrynologii, sprawdź nazwiska lekarzy z oddziału endo (u ordynatorów będzie najszybciej dostać się na oddział), jak już znajdziesz jakieś nazwiska sprawdź opinie o danym lekarzu w internecie ;)
Asiek_28
Posty: 43
Rejestracja: 13 wrz 2011 20:29

Re: WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Post autor: Asiek_28 »

aneeri125 - jak pisze daliaa najlepiej ordynator, zapłacisz za wizytę ale warto, ja jak leczyłam się u pani ordynator to miałam totalnie bez kolejki, dostawałam okres, był telefon i miejsce w szpitalu, tak nie powinno być ale jest niestety :bigok:
styczeń 2011 - Aniołek, poronienie 7 tydzień
13.12.2013 - Ukochany Synek
Ewutek
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2012 20:52

Re: WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Post autor: Ewutek »

Proszę o radę.
Jestem w 6 tyg. ciąży i odebrałam właśnie wynik 17-oh progesteronu, kt. wynosi nieco ponad 4,09 ng/ml. Jakie są normy tego hormonu w ciąży i ewentualnie od którego tygodnia i przy jakiej płci dziecka podaje się leki hamujące.
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi....bo troszkę się niepokoję.
Asiek_28
Posty: 43
Rejestracja: 13 wrz 2011 20:29

Re: WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Post autor: Asiek_28 »

Ewutek - normy musisz mieć podane przy wyniku, nie wydaję mi się żeby przy ciąży były jakieś inne normy, ja Ci napiszę jak było u mnie, ja leki hamujące brałam już przed ciąża (żeby zbić hormony) i potem całą ciąże, płeć nie miała znaczenia, dodatkowo ja nigdy tego badania w ciąży nie robiłam, tylko kortyzol, jonogram i testosteron wolny, jest specjalne forum o ciąży i WPN, myślę że znajdziesz dodatkowe informacje
styczeń 2011 - Aniołek, poronienie 7 tydzień
13.12.2013 - Ukochany Synek
MonikaGCK
Moderator
Moderator
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16700
Rejestracja: 13 sty 2010 01:00

Re: WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Post autor: MonikaGCK »

niedrożne jajowody

I ICSI 29.01.2011.- SET- IGNAŚ :loving:


daliaa
Posty: 24
Rejestracja: 14 lis 2013 12:26

Re: WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Post autor: daliaa »

daliaa pisze:aneeri125 za tydzień będę ponownie na wizycie (lekarz chce sprawdzić, czy jest owulacja) więc już pewnie dostanę receptę i dam znać :)

Tabletki o których ostatnio pisałam to VIXPO. Mam je brać od następnego cyklu, zobaczymy czy coś pomogą ;) Przy okazji Wesołych Świąt wszystkim :)
bea72
Członek Stowarzyszenia
Posty: 13912
Rejestracja: 01 sty 2009 01:00

Re: WRODZONY PRZEROST NADNERCZY (WPN, CAH)

Post autor: bea72 »

Drodzy Forumowicze,
zapraszamy do wypowiedzenia się w sprawie
Standardów Pacjenckich 2014
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”