Wolna rodzina zastępcza

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
dana6
Posty: 525
Rejestracja: 23 lip 2009 00:00

Wolna rodzina zastępcza

Post autor: dana6 »

Jesteśmy z mężem RZ z woj. zachodniopomorskiego. Chętnie zaopiekujemy się dzieckiem w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, ewentualnie rodzeństwem. Kontakt na pw.
dana6
Posty: 525
Rejestracja: 23 lip 2009 00:00

Re: Wolna rodzina zastępcza

Post autor: dana6 »

coś mam wrażenie, że długo będzie jeszcze wolna....
petronela_kot
Posty: 91
Rejestracja: 22 sty 2014 18:22

Re: Wolna rodzina zastępcza

Post autor: petronela_kot »

Cześć,

naprawdę nie ma żadnych dzieci w potrzebie? Z jednej strony to optymistyczne, a z drugiej wierzyć się nie chce.

Może nasze cudowne instytucje zagubiły Was pod biurkiem?
dana6
Posty: 525
Rejestracja: 23 lip 2009 00:00

Re: Wolna rodzina zastępcza

Post autor: dana6 »

petronela_kot gdyby brak dzieci był związany z polepszeniem ich sytuacji w rodzinach biologicznych to sukces jak to się mówi "pełną gębą", ale domy małego dziecka przepełnione. Nikt nas również nie zagubił, sama przez kilka miesięcy kontaktowałam się z różnymi domami dziecka, pcpr-ami, mopr-ami i wszędzie słyszę odpowiedź "nie mamy potrzeb", "za daleko pani mieszka", "dzieci są zabezpieczone i tylko 8-ro w domu dziecka" itp. W wielu mediach podawane są wobec tego nieprawdziwe informacje. Ach w jednym pcpr-ze pani kierownik powiedziała mi, że wzięli udział w nagraniu filmu, w którym pojawił się tekst o braku rodzin zastępczych, bo im starosta kazał... :firing:
petronela_kot
Posty: 91
Rejestracja: 22 sty 2014 18:22

Re: Wolna rodzina zastępcza

Post autor: petronela_kot »

Dana,
nadal jesteście wolni?

Dostałam pocztą pantoflową info od koleżanki (na 100% rzetelne info), że w Szczecinie są dzieci które nadal przebywają we własnej rodzinie gdyż czekają na miejsce w placówce w której nie ma miejsc. Sąd wydał postanowienie o umieszczeniu w placówce lub RZ.

Żeby było ciekawiej dzieciaki same w sądzie zeznały, że nie chcą dłużej mieszkać z rodzicami (libacje w domu itp.).
dana6
Posty: 525
Rejestracja: 23 lip 2009 00:00

Re: Wolna rodzina zastępcza

Post autor: dana6 »

petronela_kot odpisałam Ci na priv :)
ladonna
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2010 15:37

Re: Wolna rodzina zastępcza

Post autor: ladonna »

Dana, jest w Szczecinie chłopiec - 8-letni chory Adrianek, który od kilku lat nie może znaleźć rodziny. Może znasz historię, niewesołą... Tylko musielibyście zostać RZS.

http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/od-8-la ... 18546.html
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/dramat ... oto=284752
http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/ ... 4/14250599
tutaj od ok. 38 min.

Szczegóły w szczecińskim OA: http://adopcje.pl/ylyiy_kontakt.htm. Służę też namiarem na opiekunkę prawną - kontakt na priv.
dana6
Posty: 525
Rejestracja: 23 lip 2009 00:00

Re: Wolna rodzina zastępcza

Post autor: dana6 »

ladonna witaj. Znam historię tego chłopca, ale nie byłabym w stanie fizycznie podjąć się opieki i wychowania dziecka z mukowiscydozą. Pracuję zawodowo i nie zrezygnuję z pracy. Mam nadzieję, że jednak są ludzie, którzy mają zdrowie i siły na lata, by zostać rodziną dla tego ślicznego chłopca...
ladonna
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2010 15:37

Re: Wolna rodzina zastępcza

Post autor: ladonna »

Dana, w tym PR są też inne dzieci, a opiekunka zamierza je rozwiązać. Wysłałam Ci więcej na pw.
dana6
Posty: 525
Rejestracja: 23 lip 2009 00:00

Re: Wolna rodzina zastępcza

Post autor: dana6 »

ladonna odpisałam =ooo*
kanisa
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2012 11:04

Re: Wolna rodzina zastępcza

Post autor: kanisa »

Dana, czy nadal jesteś wolna?
Benetka
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2014 14:45

Re: Wolna rodzina zastępcza

Post autor: Benetka »

Zaopiekuję się dzieckiem z niepełnosprawnością w ramach rz lub zrz, w zależności od wieku dziecka i rodzaju niepełnosprawności. Może znacie takie dziecko (lub młodego człowieka) które tkwi w zakładzie, a mogłoby przy naszej pomocy rozwijać się i usamodzielnić. Proszę o informacje na pw.
Benetka
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2014 14:45

Re: Wolna rodzina zastępcza

Post autor: Benetka »

ladonna, potwierdź proszę, czy otrzymałaś ode mnie pw (i czy jedną czy dwie, bo już sama nie wiem,czy czegoś źle nie robię przy wysyłaniu)
ladonna
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2010 15:37

Re: Wolna rodzina zastępcza

Post autor: ladonna »

Benetka pisze:ladonna, potwierdź proszę, czy otrzymałaś ode mnie pw (i czy jedną czy dwie, bo już sama nie wiem,czy czegoś źle nie robię przy wysyłaniu)
Benetka, nic nie dostałam. Wysyłam Ci pw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”