Brak kontaktu MB a mozliwość pozbawienia praw do dziecka

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

Awatar użytkownika
Gość

Re: Brak kontaktu MB a mozliwość pozbawienia praw do dziecka

Post autor: Gość »

witam,
nie wiem czy piszę w dobrym wątku, ale mam następujące pytanie. W lutym poznaliśmy naszego synka,był wolny prawnie, zdrowy. Złożyliśmy wniosek o adopcję, ale mb złożyła wniosek o przywrócenie praw. Nasza sprawa adopcyjna miała być w kwietniu, ale już wiemy, że zostanie odroczona bo sąd zlecił mb badania więzi. Dodam, że mb nie odwiedza dziecka i DD uważa, że nie ma możliwości, żeby sąd przyznał jej prawa. Natomiast wiemy, że może to potrwać bo kobieta zarzeka się, że będzie się odwoływać. Chcemy walczył o naszego synka i właśnie wymyśliliśmy, żeby na czas postępowania zostać rodziną zastępczą, a jak sytuacja się wyklaruje adoptujemy synka. Mamy kwalifikacje na RA ale nie na RZ. Czy jest możliwe złożyć teraz wniosek na RZ i jak to załatwić? Nie możemy patrzeć na synka w DD, tam się uwstecznia i gaśnie w oczach,on ma już dość DD a z nami nawiązuje coraz głębszą więź (choć jest dzieckiem bardzo nieufnym). Będę wdzięczna za każdą radę. =ooo*
aneczka1973
Posty: 110
Rejestracja: 05 paź 2011 09:14

Re: Brak kontaktu MB a mozliwość pozbawienia praw do dziecka

Post autor: aneczka1973 »

ale zdajecie sobie sprawę, że wtedy jak będziecie RZ matka biol będzie mogła mieć wasze dane i będzie mogla odwiedzać Wasze dziecko.
Ja chyba bym się czegoś takiego bała...
Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę
Awatar użytkownika
Gość

Re: Brak kontaktu MB a mozliwość pozbawienia praw do dziecka

Post autor: Gość »

Tak zdajemy sobie sprawę i zastanawiamy się co zrobić. Nie pozwolić na ujawnienie naszych danych czy wyrwać dziecko z DD i dać mu jak najszybciej normalny dom
Awatar użytkownika
Ola15
Posty: 35
Rejestracja: 10 lis 2008 01:00

Re: Brak kontaktu MB a mozliwość pozbawienia praw do dziecka

Post autor: Ola15 »

asikczek
uważam, ze to bardzo dobry pomysł jeśli zależy wam na chłopcu,przeszłam taka właśnie droge -pomyślnie.Było bardzo dużo nerwów, nastaw się na to ale w większości przypadków jest tak, ze MB dużo mówia, strasza a nic nie robia. nasza MB nie przychodziła na spotkania, my to za każdym razem dokumentowaliśmy ( spotkania były w DD) i w sadzie było czarno na białym jak rzadko się stawiała,nie musicie spotykać się w domu .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”