INFOLIC jako zamiennik METFORMINY?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stokrotka2317

INFOLIC jako zamiennik METFORMINY?

Post autor: stokrotka2317 »

Witam Panie Doktorze,
z Pana wcześniejszych odpowiedzi na forum wywnioskowałam ze Inofolic może być równoważnym, a nawet skuteczniejszym zamiennikiem metforminy i do tego dopuszczonym do stosowania w ciąży, czy dobrze rozumiem?

Czy jeśli stosuje Glucophage 3x850mg dziennie to czy mogę to zamienić na Inofolic np 2x dziennie saszetka i uznać ich działanie za równoważne w organizmie?

Pytam bo mam wskazania do brania metforminy w ciąży z powodu złej krzywej insulinowej, ale jak wiadomo zdania na temat jej podawania w ciąży są podzielone w Polsce, a jeśli ten lek byłby odpowiednikiem działającym tak samo to byłoby zbawienie :roll:
Poprzednią ciążę straciliśmy po odstawieniu metforminy i dlatego teraz jednak chciałabym się jakoś zabezpieczyć metforminą, albo czymś działającym tak samo i szukam skutecznego zamiennika.

Czy za taki mogę uznać Inofolic?

Z poważaniem stokrotka2317 :D
nOvum UKOCHANY SYNEK :love:
4 piękne ANIOŁY :aniołek: :cry2:
Nie ma stópki tak małej, by nie mogła zostawić śladu...
6 ICSI za mną ...
WARTO MIEĆ TEN 1% NADZIEI ...
Dopóki Mam Macicę- Jest Nadzieja :)
Kolejne Szczęście dołączyło- SYNEK :love:

Nigdy nie wiesz, na ile jesteś silna, dopóki bycie silną to jedyny wybór, jaki Ci zostaje...
https://www.youtube.com/watch?v=BHrtPV4K9Yk

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Re: INFOLIC jako zamiennik METFORMINY?

Post autor: Jan Domitrz »

Takie są doniesienia ale decyzja należy do PAni lekarza prowadzącego Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”