Samotne mamy zastępcze

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Nobbo73
Posty: 34
Rejestracja: 08 lip 2010 17:29

Samotne mamy zastępcze

Post autor: Nobbo73 »

Drogie mamy, czy miałyście problem z przeforsowaniem płci dzieci w Waszych PCPRach i tym podobnych instytucjach? Mój PCPR jest zdania, że samotne mamy najlepiej funkcjonują z chłopcami, ja jestem przeciwnego zdania, szczególnie, że nie mam brata ani niestety już taty, który mógłby być dobrym wzorem osobowym dla chłopca, no i mamy impas. Podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami?
Awatar użytkownika
wanielka
Posty: 3827
Rejestracja: 17 gru 2007 01:00

Re: Samotne mamy zastępcze

Post autor: wanielka »

Nobbo73 mój PCPR nie robi najmniejszego problemu przy wyborze płci i wieku dziecka :) miałam już i chłopców i dziewczynki.
w ciszy i cierpliwości jest wasza siła...
Nobbo73
Posty: 34
Rejestracja: 08 lip 2010 17:29

Re: Samotne mamy zastępcze

Post autor: Nobbo73 »

wanielko, dziękuję bardzo za odpowiedź i zazdroszczę PCPRu. Zastanawiam się nad dwoma maluchami jednocześnie (o ile PCPR łaskawie się zgodzi). To jest wykonalne przy jednym rodzicu, prawda? Mam na myśli logistykę, karmienie, spracery, itd. Jeśli ten temat był już poruszany, to przepraszam, ale nie zdążyłam się jeszcze przekopać przez wszystkie posty :)
Awatar użytkownika
wanielka
Posty: 3827
Rejestracja: 17 gru 2007 01:00

Re: Samotne mamy zastępcze

Post autor: wanielka »

Nobbo73 pisze:Zastanawiam się nad dwoma maluchami jednocześnie (o ile PCPR łaskawie się zgodzi). To jest wykonalne przy jednym rodzicu, prawda? Mam na myśli logistykę, karmienie, spracery, itd.
mam 3 maluchów :) to jest wykonalne - mam teraz 3,5-latka, 3-latkę (rozwojowo o wiele mniej), 10-miesięczniak. bez problemu dajemy radę :)
w ciszy i cierpliwości jest wasza siła...
Nobbo73
Posty: 34
Rejestracja: 08 lip 2010 17:29

Re: Samotne mamy zastępcze

Post autor: Nobbo73 »

to pocieszające :D. W takim razie nie mam już wymówki i zaczynam poważnie rozważać dwójeczkę. Dzięki za inspirację :D
fiszynska
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2014 21:50

Re: Samotne mamy zastępcze

Post autor: fiszynska »

Od 9 lat jestem RZ, samotną z wyboru. Od początku prosiłam o dziewczynkę, bo nie mam mężą, braci ani kuzynów, nie jestem typem sportowca, na mecze nie chodzę... itp. Dla wszystkich w OAO było oczywiste, że to niedobre rozwiązanie dla chłopca. Jakie wzorce mogłabym mu przekazać? Potwierdziło się to w okresie dojrzewania mojej nastolatki... Powodzenia!
Fiszynska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”